Портфоліо Карлової

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Психологія людини девіантної поведінки: історія та сьогодення

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – українська література,інші навчальні предмети - правознавство, психологія, людина і світ

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний навчальний проект розрахований на учнів 10 класу. За Програмою з української літератури заплановано вивчення твору Б. Грінченка «Каторжна». Сценарій проекту передбачає учнівські ролі: правознавці, соціологи, психологи, літератори. Кінцевим продуктом діяльності учнів повинно бути: створення презентацій, публікації, соціологічних діаграм, відео портрет головної героїні твору, написання ремейку до твору.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Провести обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань (за методикою Асоційованого куща) для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Спрямовувати учнів на відслідковування змін та здійснювання самостійної оцінки свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу їх роботи над проектом. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації сприяють моніторинговому прогресу та підготовці відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок у журнал учитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектів.

Графік оцінювання

Асоціативний кущ

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

При вивченні теми учні досліджують вплив конфлікту на подальше життя особистості, психологію людини девіантної поведінки, соціальні, психологічні та правові засади розвитку суспільства 19ст. та 21 ст. Вступна презентація дала можливість з’ясувати навчальні потреби учнів, орієнтовані на базові знання, уміння, навички. Використання Інтернет - ресурсів для роботи над проектом допоможе розвивати в учнів уміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння правильно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. Формуватиме навички з’ясовувати способи інтерпретації інформації різними особами, включення або відсутність різних оцінок та точок зору, усвідомлення залежності медіа-повідомлень від ціннісних норм та точок зору та розуміння того, як медіа можуть впливати на думки та поведінку. Створений учителем приклад учнівської презентації допоможе учням створювати власні медіа –продукти. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів відбуватиметься згідно розроблених критеріїв оцінювання за 100 бальною рейтинговою системою та критеріями само оцінювання власної участі та діяльності у проекті. Так, як учасники проекту –це учні з різним рівнем навчальної діяльності, то доцільно використовувати диференціацію навчання в ході якої формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковуватиметься їх прогрес у навчанні. Необхідно заохочувати учнів повернутися до своїх перших відповідей на Ключове запитання та подивитися, чи змінилася їх думка під час вивчення теми. Попрохатиь їх розглянути, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки. Заохочувати обговорення серед підлітків для поглиблення знань, обміну думками та подальшого розвитку їх мисленняз розглянутого питання.


Публікація

Основні запитання

Шаблон презентації

Подорож у майбутнє фасілітація

Блог учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Карлова Інна Василівна


Фах, навчальний предмет

Філолог, українська мова та література


Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІступенів №6

Місто\село, район, область

м. Павлоград Дніпропетровської області

Контактні дані

innyle4karlova@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-30 листопада

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна