Портфоліо Кален-Гаврилецької Світлани Миколаївни з теми "Швидка іжа: за і проти"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

«Швидка їжа: за і проти»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, інформатика, українська мова, історія

Навчальна тема

Органічні речовини як основа сучасних матеріалів і здоров’я людини

Вік учнів, клас

16 – 17 років, 11 клас

Стислий опис проекту

Було обрано тему проекту «Швидка їжа: за і проти» відповідно до навчального предмета «Хімія», що викладається за державного стандарту та було розроблено учительську презентацію. За допомогою такого вибору теми можна використовувати отриманий раніше досвід з «Органічної хімії» - 9, «Біологія – 9», «Біологія -10», враховувати найпоширеніші помилки учнів в даній галузі, передбачити основні моменти, що особливо важкі для сприйняття учнів. В процесі роботи над проектом учні створюють блог, в якому активно спілкуються протягом всього проекту, радять один одному де і як краще знаходити інформацію за темою, проводити хімічні дослідження, обмінюються інформацією, що знайшли у Інтернеті, проводять опитування серед учнів та вчителів. На завершальному етапі роботи над проектом учні повинні представити результати своєї роботи у блозі, де вони викладають план створення презентації, посилання на опитувальниr, аналіз результатів опитування, представлений у вигляді діаграми. По результатам їх роботи можна дізнатись чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту, для цього учні повинні продемонструвати ступінь розуміння та володіння навичками

Повний План вивчення теми

план проекту

Навчальні цілі

1. Учні навчаться знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту з метою підвищення його ефективності. 2. Навчаться працювати у команді таким чином щоб учні усвідомили творчу взаємозалежність членів колективу, інтенсивно спілкувались між собою, зрозуміли особисту участь і відповідальність за успіх спільної роботи. 3. В учнів сформулюються технологічні вміння роботи з сучасними програмними засобами для роботи з медіа даними (мультимедіа технологіями). 4. Підвищуються інтерес учнів до роботи та їх активність, розвинути алгоритмічний стиль мислення, сформулювати вміння приймати оптимальні рішення, діяти варіативно. 5. Розвиваються знання учнів про прикладне значення хімії, її позитивний та негативний вплив на життя та здоров’я людини 6. Визначається значення хімії й використання хімічних знань у харчовій галузі; розкривається значення знань з хімії для складання власного раціону харчування; 7. Встановлюються позитивні та негативні аспекти вживання швидкої їжі. 8. Надається правдива інформація про сутність швидкої їжі. 9. Доводиться експериментально, що хімічний склад цих продуктів дійсно не відповідає нормальному фізіологічному розвитку людини. 10. З’ясуються способи інтерпретації інформації різними особами різних оцінок та точок зору. 11. Сформується вміння представляти результати своєї діяльності у вигляді блогу.

Опис оцінювання

Перед початком проекту оцінюються знання учнів з теми «Органічні речовини» в ході анкетування. В результаті було виявлено, що учні мають уявлення про продукти харчування, знають що вони містять поживні речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, нуклеїнові кислоти; про роль поживних речовини в організмі. Були проведені опитування в вигляді З-Х-Д таблиць. Таблиці З-Х-Д дають учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Вони дозволяють учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Збирання інформації щодо рівня розуміння окремо взятого учня ще до початку вивчення теми допомагає вчителю оцінити потреби учнів та спланувати процес навчання таким чином, щоб підвищити мотивацію учнів до навчання та допомогти їм досягти в цьому успіху. В процесі підготовки проекту була зібрана інформацію про розвиток навичок мислення учнів, а також про прогрес у розумінні ними теми за допомогою різних неформальних засобів оцінювання, таких як щоденники, спостереження, а також проведена оцінювання у вигляді «Асоціативного куща». Наприкінці проекту було проведено оцінювання за схемою З-Х-Д, та проводилось оцінювання учнівського блогу та оцінювання учнівської презентації заздалегідь розробленою вчителем формою оцінювання.

Діяльність учнів і вчителя

Учнів класу було поділено на три гупи: Соціологічна лабораторія: знаходять в Інтернеті інформацію про історичні умови виникнення фаст-фудів, з’ясовують позитивний і негативний вплив фаст-фуду на організм людини, значення в житті людини . Результатом роботи даної групи є створення учнівського блогу Хіміко-теоретична лабораторія: вивчають хімічний склад фаст-фудів, вплив швидкої їжі на організм людини, фізико – хімічні процеси, які відбуваються при тепловій обробці продуктів фаст-фуду. Результатом роботи даної групи є створення учнівської презентації

Хіміко-біологічна лабораторія: Створюють опитувальник: складають запитання щодо знання продуктів споживання та тестові запитання в формі анкети для визначення ставлення учнів до їжі швидкого приготування, з’ясовують позитивний і негативний вплив фаст-фуду на організм людини. Розробляють рекомендації щодо вживання їжі швидкого приготування в вигляді пам’ятки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кален-Гаврилецька Світлана Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології та хімії

Навчальний заклад

Охтирська ЗОШ І-ІІІ ст.. № 2

Місто\село, район, область

м. Охтирка вул. Леніна, 160

Контактні дані

Охтирська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, т. 2-27-70