Портфоліо Кадевича Олександра Сергійовича для учнів 5-6 класу з математики за темою „Чи є симетрія в природі

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

„Чи є симетрія в природі ?”

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, українська мова, інформатика,біологія, основи філософії

Вік учнів, клас

5-6 клас 10-11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект передбачає вивчення питання симетрії в математиці 6 класу (на перспективу-в 9 математичному класі та стереометрії 10 класу ). Cформувати в учнiв уявлення про перетворення фiгур, обараз фiгури; ввести поняття перемiщення; розглянути теорему, що виражає основну властивiсть перемiщення, та її наслiдки. Сформувати вмiння вiдтворювати означення перетворення фiгури, перемiщення, теорему про основну властивiсть перемiщення, а також використовувати вивченi твердження пiд час розв’язування задач. Досліджуються відомості з будови живих організмів та рослин (біологія), вивчається питання красивого(естетика), результати оформляють за допомогою навиків з інформатики. Ще одна мета (на перспективу) – назбирати матеріали для вивчення ключового питання „Чи можна виміряти красу”.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

До початку виконання проекту вчитель визначає готовність учнів до виконання проектних робіт та наявність навичок володіння комп’ютерними технологіями. На початку роботи вчитель здійснює вхідне оцінювання знань учнів та їх начальних потреб використанням таблиць ЗХД, знайомить з методами,інструментами та критеріями оцінювання. У процесі виконання проектних робіт вчитель здійснює поточне оцінювання зробленої роботи,допомагає спланувати шляхи усунення недоліків веде журнал спостереження,залучає учнів до створення планів своїх проектів. По закінченню проектних робіт учитель оцінює проектні роботи учнів (враховуючи свої спостереження та результати самооцінки і вкладу учнів у групову роботу). Отримані учнями вихідні знання за результатами досліджень(використовуючи інтернет-опитувальник , комп’ютерні тести та письмову контрольну роботу).Обдарованим учням додатково пропонується виступити в якості експертів і критично оцінити роботи інших груп. таблиця ЗХД

тести

Запитання для проведення мозкової атаки

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку(в кінці) роботи над проблемою учні створюватимуть свою мультимедійну презентацію. При цьому вони:  Для поглиблення поняття симетрії, дробів учням пропонується пройти тест та завдання (див. „Дидактичні матерали”).  На початку проекту учні працюватимуть з листами опитування та організаційними діаграмами. Частина учнів залучається до підведення результатів опитування (з 9 класу вивчається статистика – можна визначити моду, медіану).  групова та індивідуальна робота під керівництвом вчителя. Частина учнів працює над рослинним світом, частина – над тваринним.  учні самостійно повинні висунути гіпотезу і знайти її підтвердження в ході дослідження (підібрати ілюстрації та експонати відповідно змісту);  проводять заняття на місцевості – пошук конкретних прикладів;  вивчають електронні документи Інтернету;  після зібраних доказів приходять до висновків – порівнюють, де симетрії більше; в якому світі вона є завжди, а в якому її може і не бути. Дають відповідь на поставлене в проекті запитання;  під керівництвом вчителя навчаються робити презентацію: розробляють сценарій та зміст слайдів, створюють її в Poer Point;  створюють вірші, малюнки, короткі твори за темою. під керівництвом вчителя навчаються створювати свої публікації в Microsoft Publisher, висвітлюючи ідею ключового та тематичного питання (планування,  розроблення ідеї публікації та її реалізація: результати анкетування, збір статей, результатів дослідів та їх оформлення).  під керівництвом вчителя складають план створення сайту та послідовно здійснюють його.  Проводять показ презентації– звіт про виконану роботу перед класом(батьками),  Вивішують публікації як шкільну стінну газету.  Аналізують відгуки про створений сайт.  На майбутнє – вдосконалення і доповнення сайту.

презентація вчителя

презентація учня

презентація вчителя математичний диктант

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кадевич Олександр

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Піщанська загальноосвітня школа І-ІІІ ст Новомосковського району Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

Село Піщанка, Новомосковський р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

a_kadevitch@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

4 жовтня-20 листопада 2015 рік

Місце проведення тренінгу

Черкаська ЗОШ І-ІІІ ст. Новомосковського р-ну


Тренери

Ткачук Олена Костянтинівна[[Категорія:Банк проектів]