Портфоліо Зінов'євої В.В. з навчальної теми "Калина-символ України"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Калина - символ України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я у Світі

Вік учнів, клас

8 років, 4 клас

Стислий опис проекту

Мета проекту - дослідити символічність калини, її походження і роль в українській літературі. Проект спрямований поглибити знання учнів у галузі мовознавчої науки та літературознавства. Робота над проектом триває протягом 2-х місяців. У проекті йде дослідження про походження калини, її використання в обрядах, та цілющих властивостях.

Для коригування роботи над проектом представники дослідницької групи проводять консультації, круглі столи, відвідують додаткові заняття.

У ході роботи над проектом учні повинні: - Знайти, проаналізувати інформацію з різних джерел; - створити презентацію проекту; -підготувати узагальнюючі матеріали для підсумкової конференції.

Робота над проектом дає можливість пізнати крізь призму прикладів та порівнянь значення народних символів на формування світогляду та громадянськості і зробити власний висновок стосовно того, чи вірне твердження: «Без верби і калини нема України»?

План вивчення теми

План вивчення теми


План виконання навчальних проектів

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінюваня роботи учнів здійснюється упродовж всього проекту. На початковому етапі, для визначення актуальності проблеми застосовуються такі методи як обговорення, фасилітація - покрокова інструкція, тестування, використання дошки запитань - щоб діагностувати знання і мислення учнів та їх міркування. Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати їх попередні знання з цієї теми за допомогою проведення мозкової атаки. Для спрямування дослідження, вчитель демонструє презентацію і в допомогу, надає покрокову інструкцію.

Для проміжного етапу оцінювання були використані такі методи, як: консультація вчителя, обговорення, м зворотній зв’язок з однолітками, де інструментами даного оцінювання стали – форми оцінювання роботи в групі та форма зворотнього зв’язку. Учні навчаються працювати у групі, розподіляти обов’язки, підтримувати позитивний емоційний фон у творчому колективі. Набувають нові знання та вміння ,знайомляться з калиною-рослиною,калиною-символом, вчаться аналізувати і порівнювати результати дослідження.

Коли проект учнів буде завершено, вони представлять його у вигляді презентації, який буде оцінений Формою оцінювання за критеріями.

Діяльність учнів та вчителя

Під час вивчення теми уроку « Калина – символ України», у дітей виникло питання: чи вірне твердження: «Без верби і калини нема України» Де діти захотіли знати більше. Це і стало темою для дослідження методом проектів. Перш ніж приступити до роботи над проектом, учитель: - збирає форми-згоди батьків щодо Інтернет – проектів; - резервує час у комп’ютерному кабінеті; -створює публікацію про метод проектів для загального ознайомлення; -показує стартову презентацію для учнів з метою зацікавлення роботою над проектом; -організовує перевірку наявності необхідних книг у бібліотеці. Фасилітація навчального процесу здійснюється за допомогою інструкції у вигляді презентації з вказівками щодо роботи над проектом.

На першому етапі: 1. учні об'єднуються в групи. 2. Для попереднього оцінювання - виконують вправу "Опитування"; 3. Вчитель аналізує результати опитування та проводить додаткові консультації з окремими учнями.

На другому етапі - збирають матеріал з додаткової літератури, здійснюють пошук матеріалів в Інтернеті та роблять онлайн – опитування для збору даних від багатьох людей.

На третьому етапі - готують спільну презентацію.

На четвертому: 1. Вчитель залучає учнів до оцінювання їх проектної діяльності заповнючи форму оцінювання презентації за критеріями; 2. Учасники проекту демонструють та обговорюють результат своєї діяльності в группах, за відповідною формою; 3. Учні вносять зміни з урахуванням порад однокласників.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Зінов'єва

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 67

Місто\село, район, область

Кривий Ріг, Інгулецький, Дніпропетровська

Контактні дані

Вулиця Переяслівська 6

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.01.15 – 31.01.15

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня середня школа № 67

Тренери

Дервенкова Вікторія Олегівна