Портфоліо Зубенко Татьяни Вікторвни для учнів 7-го класу за темою "Чудесные гибриды"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Sdfgdfg.jpgПубликацияvcxzv.jpg

Назва проекту

Чудесные гибриды

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Російська мова,українська мова, інформатика

Навчальна тема

Дієприслівник

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Чудесные гибриды» передбачає вивчення навчального матеріалу з теми «Дієприкметник » в 7-ому класі згідно з державним стандартом та вимогами. На початку проекту учні формують групи, кожна з яких займається дослідженням своєї теми : «Загальне значення, морфологічні ознаки» «Синтаксична роль», «Правопис дієприкметників». В результаті роботи над проектом учні з`ясовують загальне значення, морфологічні ознаки; досліджують синтаксичну роль дієприкметника; навчаються правильно утворювати та вживати дієприкметники; знаходять вивчені орфограми і пояснюють їх за допомогою орфографічних правил; створюють блоги та веб-сайти відповідно до теми проекту з метою демонстрації результатів; створюють мультимедійні презентації для захисту проекту.

Повний план вивчення теми

[1] план проекту


[2] мій блог рефлексія

Навчальні цілі

Систематизувати знання тест учнів про загальне значення дієприкметника, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль. Навчати знаходити орфограми і пояснювати їх. Перевірити вміння застосовувати знання практично в нестандартних ситуаціях. Розвивати в учнів комунікативні здібності, прагнення до самовдосконалення, зацікавленість у вивченні предмета, охайність під час ведення записів на дошці та в зошитах. Сприяти активізації пізнавальної діяльності учнів, здійснювати пошукову, дослідницьку діяльність на основі спільної праці учнів, зацікавити учнів проектом. Вчити вмінню самостійно працювати над творчими завданнями. Учні мають навчитися: співпрацювати в малих групах; планувати роботу групи; користуватися друкованими ресурсами для накопиченням інформації; проводити пошук у мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів; синтезувати дані з різних джерел. В ході проекту учні навчаться: утворювати дієприкметники від дієслів; відрізняти дієприкметники від прикметників; розрізняти дієприкметники активного та пасивного стану; визначати засоби творення дієприкметників; писати правильно дієприкметники за вивченими орфограмами; пояснювати орфограми та пунктограми, пов'язані з дієприкметником; творчо та інноваційно підходити до завдань; критично мислити; вміти вирішувати проблеми; розвивати комунікативні навички та навички співпраці; уміти працювати з інформацією, мати медіа та комп’ютерні навички; розвивати життєві та кар’єрні навички; проявляти лідерство та відповідальність.

Опис оцінювання

Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень. Учні отримують план реалізації проекту. Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака). Складається календар роботи. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи – підготовка до захисту. Кожна група учнів виступає з презентацією результатів. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки.


[3] ЗХД, [4] Визначення навчальних потреб учнів

Діяльність учнів і вчителя

На першому етапі учні ознайомлюються з темою презентація вчителя, обговорюють питання, складають схему . За необхідностю отримають консультації вчителя. Учні розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження, планують свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його. Відбувається створення продуктів проекту [5] за допомогою опрацювання рекомендованою вчителем літературою, роботи з Інтернет-ресурсами , відбір необхідних матеріалів, проведення запланованих досліджень, узагальнення їх, обговорення власних думок та заповнення необхідних сторінок щоденника роботи. Останнім етапом роботи є захист [6] підготовлених проектів. Учні презентують результати власної роботи, здійснюється обговорення проектів та обмін думками, взаємооцінка результатів. Оцінювання відбувається за допомогою форм оцінювання різних видів проектів. Вчитель оцінює результати роботи учнів, проводить рефлексію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зубенко Татьяна Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури, література

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 103

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Дзержинський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

tatyana.zubenko.72@gmail.com

Дати проведення тренінгу

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Кривий Ріг, 15-26 квітня 2013

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №103

Тренери

Дуднік Валерія Олександрівна