Портфоліо Зеленського Юрія з теми: "Про що говорить нам комп’ютер?"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Апаратне забезпечення інформаційних систем.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика, фізика, українська мова
Вік учнів, клас
15 років, 9 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Тема «Апаратне забезпечення інформаційних систем» розрахована для учнів 9 класу. Проект спрямований на вивчення базових принципів організації і функціонування комп'ютера та покликаний навчити учнів правильно підключати основні і периферійні пристрої комп'ютера, дасть досить знань для того, щоб користувач упевнено почував себе за ЕОМ.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
При вивченні теми використовуються різноманітні методита інструменти оцінювання таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його діяльності. перед початком проекту учитель використовує асоціативний кущ для з’ясування навчальний потреб учнів та попередні знання учнів. в продовж проекту вчитель надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання діяльності учнів. на прикінці учні заповнюють зхд таблиці вчитель перевіряє за допомогою опитувальника. за допомогою форм оцінювання відбувається самооцінювання та взаємооцінювання учнів. на прикінці проекту відбувається презентація проекту.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком проекту доцільно провести зустріч з батьками для обговорення проблем створення проекту. З учнями 9 класу вчитель проводить вступне заняття та демонструє стартову презентацію за допомогою якої ознайомлює учнів із завданнями проекту. Обговорює ключове питання «Чи можемо ми упевнено працювати з електронними або механічними пристроями, не знаючи, на яких принципах вони діють, з яких деталей складаються?». Потім відбувається обговорення тематичних питань проекту та подальша діяльність учнів. Учні індивідуально заповнюють таблиці ЗХД. Для подальшої роботи учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань: перша група займається збором інформації для створення презентації та вікі-статті; друга група займається створенням презентації та доповіді по ній; третя група займається створенням учнівської вікі-статті та власного блогу. Кожна група отримавши завдання разом з вчителем планує свою діяльність, здійснює пошук необхідних ресурсів з мережі інтернет, попередньо ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право. Вчитель веде спостереження за роботою груп, ставить ім питання, робить нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених задач, відслідковує прогрес у навчанні учнів, допомагає їм у спільній роботі та сприяє формуванню у них навичок високого рівня (навичок 21 століття). За додатковою інформацією учні звертаються до бібліотеки, вчителя, учнів старших класів. Наприкінці проекту учитель проводить перевірку знань за допомогою опитування «Будова комп’ютера». Завершується навчальний проект обговоренням проблемного (ключового) питання. Вчитель пропонує учням відповісти на це запитання, надає їм свої коментарі, Відбувається обговорення всім класом щоб кожна група змогла поділитися своїми відповідями. У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання власних думок та ідей, розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування: усного та за допомогою ІКТ.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Юрій Зеленський
Фах, навчальний предмет
Учитель математики, інформатики
Навчальний заклад
Михайлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Лебединської районної ради Сумської області
Місто\село, район, область
с.Михайлівка, Лебединський район, Сумська область
Контактні дані
email: zelensky14@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
09.09.2013 року - 15.09.2013 року
Місце проведення тренінгу
Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти