Портфоліо Зеленська М.С.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

  • Застосування методу проектів для формування в учнів навичок 21 ст. під час вивчення теми «Гриби», біологія 7 клас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія, природознавство, географія

Вік учнів, клас

12 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Біологія, 7 клас, тема Гриби. Учні вивчають характерні риси, притаманні організмам грибів, їх відмінність від представників інших царств живого, досліджують роль грибів в екосистемах. Працюють з довідниками, енциклопедіями як у друкованому, так і електроному форматі. Вивчають будову грибів під мікроскопом та на прикладах. Продуктом діяльності може бути розповідь, презентація

вчителя

Презентація учня

План вивчення теми

План

Оцінювання

На початку вивчення теми проводиться опитування (тестування) учнів з метою визначення рівня компетентності з даної теми. У кінці вивчення теми оцінювання проводиться після презентації роботи групи та кінцевого тестування. Застосовуються тести, запитання для самоконтролю, самостійні та контрольні роботи. Будуть оцінюватися виступи учнів, самостійна робота, презентації групових досліджень.

Форма оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

В ході роботи над темою учні вивчають характерні особливості грибів, їх способи живлення, роль в екосистемах, класифікацію; виконують дослідницьке проектне завдання: виявити, які гриби вживають у їжу у нашій місцевості? Порівнюють ці дані з даними товаришів, готують ілюстрований звіт.

З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється шляхом заповнення таблиць ЗХД з допомогою мозкового штурму. Бесіда або тестування допоможе виявити неправильні уявлення та інші слабкі місця. Презентація основних питань допоможе сформулювати змістові питання. Під час роботи над проектом Інтернет переважно буде використовуватись для пошуку необхідної інформації, ілюстрацій для створення майбутнього продукту (презентації ), обговорення в групах та проведення опитування. Створена учителем презентація познайомить учнів з Основними питаннями теми, правильним оформленням слайдів, використанням тез. Обов’язково оцінюються групові процеси, спільна діяльність і якість фінального продукту (презентації). Критерії для оцінювання комп’ютерної презентації (науковість, правильне оформлення, чи дані відповіді на Основні питання теми) будуть викладені у Списку критеріїв. Використання бланка бальної оцінки в ході завершальної презентації допомагає оцінити навички усного виступу, якість змісту, дизайну і проведеного дослідження.У ході виконання проекту учням надаються індивідуальні консультації. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів будуть здійснюватися відповідно до державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів та з урахуванням наявності/відсутності в учнів основних навичок ХХІ ст. Акцент робиться на оволодіння учнями ключовими предметними і життєвими компетентностями.


публікація

Фасилітація

Опитувальник

Діаграма

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марія Зеленська

Фах, навчальний предмет

Викладач біології та хімії

Навчальний заклад

Дніпропетровський державний університет

Місто\село, район, область

Селище Вишневе П'ятихатський район Дніпропетровська область

Контактні дані

e-mail: zelenskams33@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

07.04-19.04.2014 р.

Місце проведення тренінгу

Вишнівська ЗШ І-ІІІ ст.

Тренери

Філіпчук Андрій Леонідович