Портфоліо Заяць Ірини Миколаївни з теми "Хвороби цивілізації.Соціальні чинники ризику «хвороб цивілізації». Куріння і рак"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Хвороби цивілізації.Соціальні чинники ризику «хвороб цивілізації». Куріння і рак

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я «Соціальна складова здоров’я».

Навчальна програма

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Повний план вивчення теми

Навчальні цілі

У ході виконання проекту учні повинні оволодіти наступними навичками:

• Творчість і інноваційність;

• Критичне мислення і вміння вирішувати проблеми;

• Комунікативні навички та навички співробітництва;

• Вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички;

• Життєві навички.

Опис оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту учитель інформує батьків та учнів про використання методу проектів, знайомить з ним за допомогою буклету на тему «Метод проектів: що це і для чого?» З метою залучення учнів до прийняття участі в проекті учням пропонується відповісти на запитання опитувальника. Учитель формулює назву проекту, ключові, тематичні та змістові питання, об’єднує клас в 3 групи, які виконують ролі теоретиків, лікарів, аналітиків, та вибирають для себе відповідне завдання:

1. Створити презентацію-конспект на тему "Хвороби цивілізації».

2. Проаналізувати фактори ризику.

3. Винайти, як протистояти «хворобам цивілізації».

В кожній групі планується участь від 10 учнів. Учні груп при підготовці над проектом відповідають на змістові запитання, виконують пошук інформації; розподіляють між собою ролі. Учитель складає презентацію, яка заінтересує учнів. Крім того, учитель вибирає методи первинного оцінювання з використанням схеми З-Х-Д, асоціативного куща та інше. Учитель роз’яснює учням правила використання інтернет-ресурсів, розповідає про авторське право, про плагіат, про існуючі стратегії проти плагіату. Після роз’яснювальної бесіди учитель пропонує учням адреси веб-сайтів, на яких вони могли б знайти літературу, та провести оцінку цих веб-сайтів за допомогою Контрольного списку для оцінки веб-сайтів. Учитель пропонує учням створити блог, в якому вони будуть описувати процес виконання проекту (як один з видів оцінювання своєї діяльності). Учитель розповідає про можливості спілкування в Інтернеті, використовуючи електронну пошту, чати, миттєві повідомлення, опитування. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, якімістять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів). Знаходять в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про «хвороби цивілізації», їх причинах і наслідках, методах боротьби з цими хворобами. Під час пошуку інформації в Інтернеті учні оцінюють знайдені веб-сайти, користуючись контрольними списками оцінювання сайтів, розробленими вчителем. Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань (форма оцінювання самоспрямуваня у навчанні, контрольний список з керівництва власним навчанням, форма оцінювання виконання групового завдання.) (за необхідністю учитель роздає учням інструкцію, в якій написані основні питання щодо вивчення теми та списком Інтернет-ресурсів ). Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого створюють презентацію за своєю темою. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Вчитель створює і веде список спостереження та лист контролю за роботою учнів. Проводять самооцінку та взаємооцінку роботи в групі. Готують матеріали до презентації результатів своєї роботи. Вчитель оцінює роботу учнів за допомогою З – Х – Д, опитувальника.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Заяць Ірина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Учитель біології

Навчальний заклад

ДНВК №16

Місто\село, район, область

Донецьк, Калінінський раойн

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17. 08. 2012 - 24. 08. 2012

Місце проведення тренінгу

ДСЗФМШ №35

Тренери

Кривоносова Олена Семенівна