Портфоліо Заярна Олена Олегівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Причини руйнування ґрунтового покриву. Антропогенний вплив на родючість ґрунтів "

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

екологія, географія, біологія.

Вік учнів, клас

8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект призначений для учнів 8 класу. Учні визначать причини руйнування ґрунтового покриву та проведуть дослідження, завдяки якому визначать вплив органічних добрив на родючість ґрунтів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою організаційної діаграми та таблиці З-Х-Д. Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та Контрольний список самоспрямування, щоб здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту, використовуються індивідуальні консультації. Для успішного та вчасного оцінювання створено графік оцінювання та контрольний список мультимедійної презентації. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію вони отримують до того, як робота буде завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації. Результатом виконання проекту є презентація.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з Буклетом по методу проектів. За допомогою таблиці З-Х-Д та мережевого опитувальника виявляємо рівень інформованості учнів з даної теми. Ґрунт є важливим природнім ресурсом. Як запобігти руйнуванню ґрунтового покриву та підвищити його родючість? Які чинники негативно впливають на якість ґрунтового покриву? Які є методи запобігання руйнування ґрунтового покриву? Для отримання відповіді на поставлені запитання, після перегляду презентації вчителя, учні проводять підготовчу роботу: об’єднуються в групи, обробляють наукову літературу для вивчення основних понять з даної теми, проводять на науково – дослідній ділянці власний дослід. Вчитель консультує, направляє і допомагає учням в процесі дослідження. Документи з фасилітації допомагають учням більше зануритися в проблему і викликають їх на спілкування, на постановку цікавих запитань, формулювання власних висновків.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Заярна Олена

Фах, навчальний предмет

Гурток "Юні фотоекологи"

Навчальний заклад

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Станція юних натуралістів»

Місто\село, район, область

м. Павлоград, Дніпропетровська область

Контактні дані

olenazayarna92@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12- 24 червня 2017р

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна