Портфоліо Закуренко Антоніни Аксентіївни на тему "Дарунок Прометея на користь чи на шкоду"
Зміст
Назва проекту
Дарунок Прометея на користь чи на шкоду?
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Хімія. Вивчення цієї теми стосується основ здоров’я, української літератури, фізики .
Навчальна тема (як записано в програмі)
Хімія. Методи наукового пізнання.
Вік учнів, клас
7 клас, 13 років
Стислий опис проекту
Учні об’єднані в групи по3-5 учнів за бажанням висвітлювати одне із питань теми. Перша група складається з учнів, які вміють користуватися комп’ютером, можуть працювати з програмами Microsoft Word, Power Point [1], ресурсами Інтернету. Друга група досліджує фразеологізми про вогонь. Завдання третьої групи скласти брошуру чи буклет для менших братиків і сестричок про поводження із побутовими предметами, що можуть спричинити вогонь «Один удома». Четверта група презентуватиме прислів’я та приказки про вогонь. Колективне вивчення будови полум’я. Залучено учнів 11 класу для демонстрації дослідів: «Дим без вогню», «Кольорове полум’я», «Неопалимий вогонь". Четверта група презентуватиме прислів’я та приказки про вогонь.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Сприяння розвитку особистості здатної до самоосвіти; підвищувати пам’ять і спостережливість; розвивати уміння виражати свої думки, обґрунтовувати судження, робити правильні логічні висновки; викликати інтерес до предмету; виховувати прагнення до співпраці, колективізму, комунікабельності.
Опис оцінювання
Оцінювання діяльності учнів проводиться впродовж всіє роботи над проектом. Мультимедійна презентація оцінювалася мною за критеріями: ефективність презентації, співпраця усіх членів команди, потрібність , доступність змісту. Учні ефективно та творчо застосовують потужність саме тих мультимедіа ефектів, які прийнятні для даного виду роботи. Використані елементи мультимедійних ефектів в збалансованому, привабливому та доступному вигляді. Проект має чіткі цілі, відповідні темі. Включена інформація добута із різноманітних джерел. Проект корисний не тільки для учнів, які його створили. Учні працюють разом як команда на всіх етапах проекту. Успіх досягається завдяки різним вмінням окремих членів. Кожен відповідає за окрему ділянку роботи. Під час оцінювання проекту використовувала таблицю З-Х-Д, створила опитувальник
Діяльність учнів та вчителя
Вчитель - керівник проекту, проводить попереднє опитування серед учнів, використовуючи запитання, що будуть розглядатись під час виконання проекту, для чого використовується відповідна форма для опитування. Відмічаються відповіді учнів з метою подальшого планування діяльності та попереднього оцінювання. Для вчителів та батьків видається інформаційний бюлетень, що розповідає про метод проектів з хімії публікація. Далі пояснюється учням, які компоненти та з яких тем вони будуть досліджувати впродовж роботи над проектом. Мозковим штурмом, асоціативним кущем, анкетуванням, круглим столом визначаються теми, які могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструється учительська стартова проекту презентація. Учні об’єднуються у 4 групи по 3-4 учні, відповідно за бажанням, але із врахуванням рівня власної предметної підготовки (можна використовувати відповідні вправи). Проводиться формуюче оцінювання (можна використати використати таблицю З-Х-Д) , пропонується учнями заповнити організаційні діаграми. Також учасникам проекту можна запропонувати тематичне опитування, а після реалізації проекту проаналізувати його результати. Оголошується план роботи груп та їх основні завдання (можуть корегуватися під час виконання). Завдання для кожної групи обумовлює її назву: «Історики», «народознавці», «мовознавці» «експериментатори». Одна група, по закінченню своєї роботи, створює звіт у формі презентації,інша у вигляді публікації, які оцінюються за відповідними формами.Група експертів, у яку входять найбільш досвідчені учні, крім презентації власної роботи, також, за допомогою інших груп, дають консультації і поради.Для успішної реалізації проекту та плідної співпраці учасників варто провести фасилітацію. 1-й та 2-й день. Творчі групи отримують завдання і виконують їх, розподіливши ще між собою внутрішні доручення. Двічі на тиждень у кожній групі проводиться рефлексія. Результати роботи групи та оцінювання оголошуються; якщо треба, коригується напрямок роботи кожної групи.На 4й день проводиться систематизація та узагальнення досліджених матеріалів. Можна провести поточне оцінювання. Командири груп представляють керівнику проекту перспективні творчі звіти кожної групи. Керівник вносить корективи. 6-й день (підсумковий). Командири кожної творчої групи разом з керівником проекту компілюють отримані матеріали, систематизують їх та обирають найбільш доцільну форму фінальної доповіді – мультимедійна презентація, публікація. У встановлений термін група виконує свою частину завдання, підводить підсумки та презентує результат. На цьому етапі, крім форми оцінювання презентації публікації проводиться оцінювання результатів проекту. Можна також провести вихідне опитування (анкетування) усіх учасників проекту та порівняти відповіді на початку і по завершенню проекту. Проводиться загальна рефлексія по результатах проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Закуренко Антоніна Аксентіївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель хімії
Навчальний заклад
Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1
Місто\село, район, область
Село Городківка Крижопільського району Вінницької області
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19.09 - 29.09.2012
Місце проведення тренінгу
СЗШ І-ІІІ ст. №1 Кабінет інформатики
Тренери
Онуфрійчук Юрій Миколайович