Портфоліо Завершинської Наталі Василівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Теорія електролітичної дисоціації

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет –”фізика”. Ця тема дає зв’язок з такими предметами як хімія, математика, історія, географія, інформатика та з виховною роботою.

Вік учнів, клас

9 клас 14 - 15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основна ідея проекту: розвиток в учнів навичок мислення високого рівня ( тобто навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її), систематизація вивчених властивостей різних речовин, які використовуються в народному господарстві, розвиток та активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії, подальший розвиток логічного мислення, висунення гіпотези та ідеї, обговорення результату досліджень, активізація взаємодії між учнями, актуалізація досвіду учнів, застосовування на практиці інформаційних технології підготовка до вступу у вищі навчальні заклади . На початку проекту учні знайомляться з презентацією вчителя, об’єднуються в малі групи за інтересами. Діти обговорюють тему групового проекту, шукають інформацію в бібліотеці, підручниках, Інтернеті. Знайдену інформацію опрацьовують, вибираючи з основного тексту потрібний, актуальний матеріал. Учні створять потрфоліо проекту з якого буде видно як проходить робота над проектом. На уроках інформатики вони познайомляться з програмами Excel, Power Point, Publisher, планують і розробляють сценарій презентації, публікації, створюють презентації, публікації, блоги (як форми звітності), використовуючи для цього форми оцінки публікацій, презентацій і блогів. В процесі роботи в проекті учні повинні поглибити свої знання у вивченні хімії та інших предметів, закріпити навички роботи з комп’ютером, опанувати цілевий пошук інформації в мережі Інтернет. Кінцевий результат проекту – узагальнити і отримати нові, цікаві знання.

План вивчення теми (вставити файл)

[ План вивчення теми]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту за допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується вчителям та учням за допомогою буклету, завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему, виявляють свій рівень знань. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми самооцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Оцінювання в рамках даного проекту буде проводитися впродовж всієї роботи учнів і буде реалізовуватися наступними методами: - вхідне тестування; - формулююче оцінювання; - таблиця ЗХД.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку(в кінці) роботи над проблемою учні створюватимуть свою мультимедійну презентацію. При цьому вони:  Проводять групові та індивідуальні роботи під керівництвом вчителя ;  вивчають електронні документи Інтернету; шукають матеріал в бібліотеці, підручниках ;  учні самостійно повинні знайти відповіді на запитання і в ході дослідження підібрати ілюстрації та експонати відповідно змісту ;  після зібраних доказів приходять до висновків і дають відповідь на поставлене в проекті запитання;  під керівництвом вчителя навчаються робити презентацію: розробляють сценарій та зміст слайдів, створюють її в Power Point;  під керівництвом вчителя навчаються створювати свої публікації в Microsoft Publisher, висвітлюючи ідею ключового та тематичного питання (планування, розроблення ідеї публікації та її реалізація: збір статей, результатів дослідів та їх оформлення). На майбутнє – вдосконалення і доповнення сайту . Під час вивчення теми учні використовують Інтернет для знаходження додаткового матеріалу по темі. Учні використовують створену учителем презентацію для обрання теми проекту, правильного вибору Ключових, Тематичних та Змістових питань, для розробки форми самооцінювання. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт здійснюється за схемою ЗХД (Знаю, Хочу, Довідався). В ході вивчення теми використовуються різні форми та методи навчання (наприклад, Мозкова атака, Мікрофон та інше), систематично проводиться Рефлексія для формування і оцінювання само спрямованості учнів та відслідковування їх фактичних знань. Вчитель систематично допомагає учням різних груп глибше розкрити тему проекту, він надає різні інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню. Учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. Заповнюється форма 3-Х-Д. Впродовж роботи над проектом кожна група заповнює узагальнені висновки одержанні ними впродовж вивчення теми. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію, оцінки за вміння виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, оцінки за опитування, оцінки за контрольну роботу. На початку вивчення теми провести бліц-тестування з метою оцінки рівня досягнень учнів.Результати тестування обговорити. Клас поділяється на 4 групи: хіміки, фізики, біологи, математики. Оголошуються критерії оцінювання роботи учнів. Учні обговорюють тему проекту,цілі, завдання, вживаються в ситуацію, складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Для визначення рівня знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити З-Х-Д таблицю. Після цього учитель пропонує учням проект. Для того щоб учні чітко розуміли, що від них вимагають, учитель демонструє свою - презентацію. Впродовж роботи над проектом вчитель консультує групи; Учні обговорюють результати,оформляють проект згідно з планом, оцінюють свою роботу і роботу учнів своєї групи. Наприкінці роботи над проектом вчитель оцінює роботу груп, оцінює узагальнюючі висновки, учні заповнюють таблицю З-Х-Д.

Форма оцінювання навичок спілкування

Контрольний список для оцінювання веб - класів

Контрольний список для блогу

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Завершинська Наталя Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики, фізика

Навчальний заклад

Кам'янська загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

С. Кам'янська Апостолівськоїська ОТГ Дніпропетровської області

Контактні дані

zavershinskanat@mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього", м. Апостолове, Апостолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4, 12-24 червня 2017 року

Дати проведення тренінгу

12-24 червня 2017 рок

Місце проведення тренінгу

Апостолівська загальноосвітня школа I-IIІ ступенів №4

Тренери

ЯцківЛюбовЙосафатівна.jpg

Яцків Любов Йосафатівна