Портфоліо Завадько Тетяни з теми "Наталка Полтавка як уособлення кращих рис української жінки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Наталка Полтавка як уособлення кращих рис української жінки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова і література, інформатика

Навчальні цілі

У результаті своєї роботи учні зможуть здійснювати наступне:

  • використовувати стратегії самостійного навчання та навчання у співпраці;
  • розкривати внутрішній світ Наталки Полтавки;
  • пояснювати роль і функції пісень у драматичному творі;
  • уміти знаходити художні засоби для розкриття внутрішнього світу Наталки;
  • порівнювати та зіставляти образ Наталки з іншими образами твору;
  • Учні вдосконалять уміння використовувати ІКТ для створення продуктів проектної діяльності;
  • поглиблять навички виступу перед аудиторією, уміння аргументовано доводити свою думку, ілюструвати ідеї,комбінуючи тест і зображення.

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту

«Наталка як уособлення кращих рис української жінки, що відтворює людську гідність, бореться за своє щастя». У проекті учні шукатимуть інформацію про роль української жінки в 19 столітті,характеризуватимуть образ Наталки Полтавки, складатимуть цитатні плани. Результати своєї діяльності викладатимуть у вигляді блогів, публікацій, презентацій, вікі - статей .

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

Опис оцінювання

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. Асоціативний кущ та онлайн-опитувальник допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту.

Форма оцінювання для блогу «Який образ жінки дорогий вам» описує критерії для їх створення з точки зору думок однолітків, батьків, бабусь та дідусів, використовується під час його розробки учнями, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні- проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Відповіді учнів на Ключове запитання під час дослідження дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту учитель демонструє стартову презентацію

  • Учні знайомляться з темою проекту «Наталка як уособлення кращих рис української жінки». Висувають проблему та що слід змінити у собі, щоб добитись максимального результату. Тоді вчитель пропонує самостійно знайти відповіді на поставлені питання у ході виконання навчального проекту, переглянувши стартову презентацію вчителя.


  • Учні переглядають презентацію та обговорюють ключове питання проекту, методом Мозкового штурму висувають власні міркування щодо напрямків пошуку відповіді на нього. Вчитель при цьому спостерігає за роботою класу, зазначаючи активність, ініціативність, влучність пропозицій та спрямованість учнів на пошук рішень . Підсумовуючи результати обговорень пропонує тематичні питання.
  • Учні працюють з Асоціативним кущем, який створив учитель.
  • Окремі (обдаровані) учні за допомогою учня 11 класу створюють вікі-статтю «Чи правильно,що будь-які зовнішні обставини можна подолати силою власного характеру та вірності своїм переконанням»
  • Займаються на додаткових заняттях з інформатики, на яких вивчають основи роботи із документами Гугл, блогах.

Вчитель пропонує перше тематичне питання: «Якою має бути сучасна дівчина?

  • Шукають у своєму оточенні, в літературі, Інтернеті відповідну інформацію.
  • Група учнів «Кореспонденти» (належність до групи вибирається за бажанням учнів у заданій кількості) обговорюють та спільно складають запитання для опитування щодо визначення кращих рис сучасної жінки.



  • Група учнів «Аналітиків» (належність до групи визначає вчитель – це обдаровані діти) узагальнюють результати опитування, самостійно обирають метод та інструмент. Учитель проводить скайп-консультацію «Як ставити запитання та генерувати гіпотези»


  • Усі учні шукають відомості та дані для свого проекту в Інтернеті. Учитель при цьому надає їм різнорівневу інструкцію для пошуку (для учнів із просунутими навичками роботи в Інтернеті, для учнів, які відчувають затруднення, для учнів, які не уміють працювати в Інтернеті). Вибір інструкції здійснюється учнями самостійно на основі Форми самооцінювання роботи в Інтернеті .
  • Інтернет-джерела.


  • Створюють коротке есе на 10 речень із своїми пропозиціями, при цьому використовують Контрольний список для створення есе . Розміщують його на веб-ресурсі проекту. Беруть участь в коментуванні робіт своїх однолітків: аргументовано погоджуються чи відхиляють пропозицію інших. Вчитель оцінює написання есе на основі Форми оцінювання есе .Після обговорення приходять до спільного рішення.



Вчитель пропонує до розгляду третє тематичне питання «Який образ жінки дорогий нам?»


• Кожна група отримує Контрольний список для організації роботи у групі та створює блог для підтримки групової роботи над дослідженням, отримуючи Контрольний список для блогу . Для організації доступу до редагування блогу учасники групи використовують Інструкцію . Під час створення богу використовують Форму для само оцінювання власного блогу , порівнюють створений блог та оцінюють його відповідно до запропонованих критеріїв. Учні аргументовано обирають у групі свої ролі, повідомляючи у публікації свої аргументи. Працюють за самостійно спланованим завданнями для учасників групи, обговорюють та коригують публікації відповідно до результату обговорень.


• Учитель спостерігає за груповою роботою учнів у блозі. Організовує індивідуальні консультації для учнів, щоб надати авторам блогу зворотній зв’язок щодо його покращення. Учні мають можливість ознайомитися з думками та пропозиціями інших та час і допомогу для виправлення чи редагування вже створеної публікації та блогу. Графік консультацій оголошується вчителем.

• Відповідно до вивченого,учні уточнюють план свого дослідження .залучають відомості, які нададуть групи-попередники, презентують остаточні результати свого дослідження у блозі.


• Аргументовано пишуть колективну вікі - статтю Вікі-стаття "Сила власного характеру" .


• Використовуючи шаблон «Презентація» ,готують презентацію свого дослідження.








Учнівський блог



стартова презентація


учнівська презентації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Завадько

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Роменська СЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. П.І. Калнишевського Роменської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

м. Ромни, Сумська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29.10.2012 - 04.11.2012

Місце проведення тренінгу

Роменська СЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. П.І. Калнишевського Роменської міської ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна