Портфоліо Забродської Антоніни Анатоліївни на тему "Мій рідний край, моя земля-село Соколівське"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Мій рідний край, моя земля - село Соколівське."

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія

Природознавство, біологія, рідний край.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7клас.

Стислий опис проекту

Головне завдання сучасної шкільної географії сформувати в учнів знання і вміння на краєзнавчі основі. Навчання географії та участь в даному проекті має розвивати пізнавальні інтереси школяра, сприяти створенню в його уяві цілісних образів географічних об’єктів і явищ формувати ставлення до нашої планети як до спільного дому. Без географічних знань сучасний і майбутній громадянин України не здатний орієнтуватись в динамічному світі, визначити в ньому своє місце, бути свідомим патріотом своєї землі, працювати на її благо. Проект направлений на поглиблене вивчення природи рідного краю, його ресурсів та їх застосування.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі

• зацікавити своїм предметом учнів, показати його практичне використання при створенні проектів;

• навчити розуміти основні закони природи, орієнтуватись у навколишньому середовищі;

• формувати в учнів цілісний географічний образ Землі;

• виробляти вміння застосувати знання на практиці;

• формувати картографічну грамотність і культури;

• використовувати в своїх дослідженнях та їх презентації засоби ІКТ.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання використовуючи відповідні методи оцінювання. Формуюче оцінювання проходить за допомогою форма ЗХД таблиці, організаційну діаграму, Опитування. Організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують, контрольний список для вікі , щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використають Бланк самооцінювання результатів роботи в проекті, щоб здійснити самооцінку роботи в проекті. Також використовується Форма оцінювання для роботи на вікі-сайті .

Діяльність учнів

Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель знайомить учнів із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні публікації в програмі MS Publisher

Fhgnh.jpg
centr


Учні заповнюють форма ЗХД та опитувальник для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів, результати висвітлюються у діограмі. Вчитель переглядає результати, з’ясовує рівень підготовленості учнів. Для перевірки рівня володіння учнями Веб 2.0 технологій пропонує їм Опитування. Потім учитель знайомить їх з темою проекту, пропонуючи переглянути підготовлену презентацію. Там повідомляються Основні питання проекту, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Для більш точного розуміння завдань учням пропонується документ фасилітації у вигляді буклета:

Дослідження будуть проводити прямим опитуванням за допомогою опитувальника. До якої природної зони належить наш населиний пункт? Які продні комплекси зустрічаються в нашій місцевості? Перед тим, як почати працювати з Інтернет-ресурсами, учні знайомляться із [законом про авторське право].

Також знайомляться із [Інструкція для пошуку інформації в мережі Інтернет]. Наголошує, що обов’язково потрібно зберігати інтернет-посилання на використані ресурси. Для порівняння достовірності інформації в інтернет-ресурсах, учні [виконують критичне оцінювання веб-ресурсів]. Учні одержують на свої електронні скриньки завдання, окремі інструкції для роботи у проекті.

Перша група-дослідники

буде збирати інформацію серед односельців. Для забезпечення спільної роботи, узгоджених дій під час проведення дослідження, розподілення обов’язків та надсилання проміжних матеріалів учні використовують Skype. Зібравши дані, учні повинні засобами електронних таблиць узагальнити результати і проілюструвати їх за допомогою діаграми.

Друга група-статисти


буде збирати статистичну інформацію про вік односельчан за певний проміжок часу. Використовуючи ці дані, побудують діаграму та приблизний графік росту чи спаду віку односельчан. Учні організують і опишуть розподіл даних, використовуючи різні методи. Нарешті, учні обговорюють статистичні дані та роблять висновки. Результати своєї роботи презентують на [вікі-сторінці]. Працюючи в групах, форма оцінювання роботи у групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Керівник проекту проводить фасилітацітативну діяльність. Презентують свою роботу. Результати своєї роботи представляють на окремому учнівському блозі: 1 група, 2 група. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, оцінювання вікі-сайту, рівень розвитку навиків мислення високого рівня. Учні оцінюють свою роботу в проекті [Бланк самооцінювання результатів роботи в проекті.] За [контрольними списками «Рефлексія»] проводиться рефлексія.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Забродська Антоніна Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

вчитель географії ібіології

Навчальний заклад

Соколівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

село Соколівське, Кіровоградського району, Кіровоградської області.

Контактні дані

zabrodskaaa@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінги в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»

Дати проведення тренінгу

03-14 версня 2012 року.

Місце провведення тренінгу

Соколівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, село Соколівське Кіровоградського району Кіровоградської області

Тренери

Смутко Сергій Павлович