Портфоліо Жураковської Аліни Володимировни "Молодь обирає здоров'є"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Молодь обирає здоров'я

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, хімія, біологія

Навчальні цілі

Навчальні цілі полягають у вивченні учнями шкідливого впливу наркотичних, алкогольних та тютюнових виробів на організм підлітка та дорослої людини. Ознайомлення з положеннями кримінального законодавства у сфері боротьби з наркотичними та алкогольними препаратами. З'ясувати основні причини та наслідки вживання наркотиків, алкогольгих напоїв, тютюнових виробів. Формувати негативне ставлення учнів до вживання психоактивних речовин та активну життєву позиію.

Розвивальні цілі полягають у розвитку в учнів працювати в колективі, команді, вести пошукову ативну діяльність, аналізувати отриману інформацію, робити власні висновки, відстоювати свою точку зору.

Пізнавальні цілі полягають у розвитку і розширенні кругозору елементарних уявлень учнів з основ здоров'я.

Виховні цілі полягають у вихованні в учнів: інтересу і звички до бережливого ставлення до власного здоров'я; у формуванні стійких мотиваційних установок на здоровий спосіб життя як одну з основних умов зміцнення власного здоров'я;у вихованні морально-вольових і психологіч­них якостей особистості.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Виконуючи цей проект, учні дізнаються багато корисної інформації для свого здоров'я. Розпізнають міфи та факити використання наркотичних, алкогольних та тютюнових виробів. Наводять соціальні та психологічні чинники, через які люди починають вживати психоактивні речовини. Навчаються з'ясовувати механізм винекнення залежності у людини від цих речовин. Відпрацьовують вміння надавати допомогу при передозуванні наркотичними та алкогольними виробами. Також при виконанні цього проекту учні вчаться умінню відмовитися від небезпечних пропозицій. Проявляють активну життєву позицію і негативне ставлення до проявів стигми та дискримінації. Потім всі свої дослідження, висновки, учні презентують у вигляді рефератів та комп'ютерних презентацій.

Повний План вивчення теми

http://chemistryzip.blogspot.com

Приблизна тривалість проекту

7-8 тижні

Опис оцінювання

Після презентації викладача, в якій позначенні теми та цілі пректу, була проведена попередня перевірка знань учнів з теми. Був визначений ступінь готовності учнів до реалізації проекту. Учні були ознайомленні з критеріями оцінювання учнівських презентацій, рефератів, доповідей. У ході роботи над проектом учителем був створенний журнал спостережень за роботою об'єднаних груп. В цьому журналі можуть фіксуватися цікаві випадки та нестандартні ситуації, які сталися з учасниками в ході виконання проекту. Це дасть можливість більш детально визначити індивідуальні особливості кожного учасника проекту, сумісність учасників в групі і при необхідності редагувати склад групи, або тему завдання. Докладніше з планом проекту, кожен учень може ознайомитися на блозі http://chemistryzip.blogspot.com. Робота викладача буде спрямована на розвиток в учнів навичок логічного мислення, оцінювати правильність отриманої інормації.Результатом роботи учнів в пректі будуть презентації, допопіді, публікації, які будуть представлятися учнями на заліковому занятті.

Навички, які необхідні учням при виконанні цього проекту

1. Навички пошуку, зберігання та переробки інформації.

2. Навички роботи в наступних комп'ютерних програмах: Word, PowerPoint,Publisher.

3. Навички роботи в мережі Інтернет.

4. Знання основних складових здоров'я.

Перед групами учнів ставляться дослідницькі проблеми. Учні придумують нові їдеї реалізації запропонованого проекту. Після цього учні шукають інформацію в мережі Інтернет, бібліотеці, пресі. При цьому учні повинні правильно оцінити отриману інформацію.

Матеріали та обладнання проекту

1. Комп'ютер.

2. Диск с презентаціями.

3. Інтерактивна дошка.

4. Інтернет.

Оцінювати доповіді груп, можуть і їнші групи, які приймали участь у цьому проекті.

Діяльність учнів

Алкоголь (публикация).

Нікотин (публікація).

ВІЛ.

Фото.

Діяльність вчителя

Отруйна дія алкоголю на організм людини.

Вред курения.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Жураковська Аліна Володиирівна

Фах, навчальний предмет

Основи здоров'я, хімія

Навчальний заклад

Мар'їнська загальноосвітня школа І-ІІІст № 2

Місто\село, район, область

Місто Мар'їнка, Мар'їнський Район, Донецька область

Контактні дані

тел. 0627851769


Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери