Портфоліо Життєве призначення людини на землі (за повістю-притчею «Планетник» Бориса Харчука)

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Життєве призначення людини на землі (за повістю-притчею «Планетник» Бориса Харчука)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Під час проекту учні розглядають сюжет повісті «Планетник», звертаючи увагу на казкове і фантастичне, теперішній і минулий час в повісті-притчі, з̉ ясовують особливості жанру твору, як у творі відтворено добро і зло, а також у сучасному світі і в людині, охарактеризовують образ Планетника . проаналізувавши його вчинки. Розвивають вміння грамотно висловлювати свої думки. Користуючись Інтернетом, літературою, вчаться проводити паралелі з іншими творами світової літератури. У процесі розробки проекту створюють презентацію, яку потім демонструють.

Повний План вивчення теми

[План шаблон]

Навчальні цілі

1) формування навичок створення презентацій .

2) Формування в учнів умінь:

• Виразного читання з відповідним коментарем

• Висловлювати власні роздуми про суть людського життя, моральний вибір кожного

• Обстоювати власну думку, доводити її

• Грамотно висловлювати свої думки, давати оцінку подіям, явищам, вчинкам героя.

3) Учні навчаться любові до природи,її краси, прагненню робити добро , творити красу, відповідальності за свою справу і свої вчинки. При спілкуванні дізнаються про думку інших учасників проекту; застосують методи критичного мислення; визначать критерії оцінювання кожної групи; оформлять результати дослідження та презентують їх;також навчаться використовувати закон про авторське право.

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності проводиться опитування за життєписом Б. Харчука, а далі проводиться оцінка знань учнів за допомогою літературного диктантуза змістом повісті «Планетник». Впродовж роботи над проектом застосовується робота на картках, проводиться вікторина «Впізнай героя» , робота над запитаннями вчителя за змістом повісті, дослідницька робота по групах «Добро і зло в повісті-притчі», дається цитатна характеристика образу Планетника за планом. Впродовж роботи оцінюється своєчасність виконаної роботи, логічность викладання матеріалу,джерела інформації,творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілям результату роботи. Для виконання робіт учнями розробляються дидактичні матеріали. Наприкінці роботи над проектом оцінюється демонстрація результатів проекту за критерієм оцінювання учнівських робіт.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

За допомогою презентації діти дізнаються про метод проектів. Переглянувши презентацію учні знайомляться з темою проекту «Життєве призначення людини на землі (за повістю-притчею «Планетник» Бориса Харчука)» «Життєве призначення людини на землі (за повістю-притчею «Планетник» Бориса Харчука)» і обговорюють ключові та тематичні запитання. Знайомляться з критерії оцінювання учнівських робіт.

1. Кожна група отримує тематичні та змістові запитання і критерії оцінювання учнівських робіт. При вивченні теми учні поділяються на 6 груп та отримують завдання, які обирають за бажанням. Проект спрямований на розвиток самостійності та пошукової роботи дітей. Учні першої групи(бібліографи) глибоко вивчивши життєпис Б. Харчука, створюють презентацію про життєвий і творчий шлях письменника. Учні другої групи(літературознавці) досліджують питання про боротьбу добра і зла в оповіданні, а також у сучасному світі. Учні третьої групи(дослідники) розглядають екологічний аспект твору. Учні четвертої групи(народознавці) працюють над питанням про національне виховання та елементи народознавства у творі. Учні п’ятої групи (психологи) досліджують емоційний фон повісті-притчі. Учні шостої групи( теоретики) досліджують жанрові особливості та поетику твору.

2. Вчитель проводить консультації після уроку та у дистанційному режимі. Вчитель на уроках проводить опитування, надає завдання для виконання за темою проекту та обговорює з учнями форми представлення результатів навчальної діяльності. Вчитель запросить шкільну пресу для висвітлення роботи над проектом. Вчитель та учні оцінять проведену роботу (самооцінка вчителя, самооцінка учнів, відгуки учнів, опитування батьків). Вчитель проводить обговорення та виставляє оцінки за результатами навчальної роботи.

3. На заключному етапі учні кожної групи захищають презентацію на останньому уроці теми за бланком оцінювання. Вчитель дає оцінку перевіреним творам, складеним сенканам, малюнкам, підводить підсумки, продумує план наступних робіт, розсилає подяки всім, хто допомагав у проведенні проекту, видаляє непотрібні файли зі шкільного комп'ютера, повертає обладнання, книги, організовує презентацію підсумків проекту для керівництва школи,нагороджує кращих учнів грамотами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Горова Світлана Петрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української літератури

Навчальний заклад

Новосвітська загальноосвітня школа I-III ступенів

Місто\село, район, область

смт. Новий Світ. Старобешівський район, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012-18.08.2012

Місце провведення тренінгу

Новосвітська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Борюшова Олена Олексіївна