Портфоліо Дяченко Інни з теми "Цікаве поруч з нами"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Цікаве поруч з нами

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія,екологія та інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Кислоти, їх склад, назви. Класифікація. поширення в природі. Застосування

Вік учнів, клас

8 клас, 14 років

Стислий опис

Навчальний проект для учнів 8 класу з теми: Кислоти, їх склад, назви. Класифікація. поширення в природі. Застосування Учні об’єднуються в групи ,досліджують звідки походять назви кислот., вивчають історію знайомства людства з цим класом неорганічних сполук, способи застосування кислот у 21 столітті у природі, їх значення для людини. Аналізують наслідки впливу застосування для природи. Після вивчення теми, учні готують повідомлення, презентації.

Повний План вивчення теми

Повний план вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учень:

Розрізняє формули кислот серед інших класів сполук;

Дає визначення поняття « кислоти »;

Називає кислоти за сучасною українською номенклатурою;

Складає формули кислот за назвою;

Оцінює значення кислот у природі та побуті;

Класифікує кислоти за Оксисеном, основністю, силою.

Обчислює задачі на масову частку елемента, кількість речовини.

Створити та демонструвати ефективні презентації, підкріплені мультимедійним засобами

Створити інформаційні бюлетені або вікі-сайти.

Учні демонструватимуть можливість ефективно співпрацювати у групі з метою виконання спільного завдання

Учні вдосконалять вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично її осмислювати, творчо її використовувати для вирішення проблем.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Підготовку до проекту вчитель починає з оцінювання. Учні заповнюють Т-таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони знають , в чому полягає різниця між фактами та домислами, а також показують свої попередні знання щодо основних класів неорганічних сполук. Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми. В результаті вчитель готує список навчальних цілей розрахований на різні рівні підготовки учнів. Учні постійно працюють над таблицею З-Х-Д (поступово заповнюють її). Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над міні-проектом зі створення бюлетеню, учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проекту. Вчитель просить учнів самостійно оцінювати знання та робити записи під час роботи, щоб учні могли контролювати своє розуміння матеріалу. Вчитель супроводжує дослідження інформаційних джерел уроками та вправами орієнтованими на поняття, які знадобляться учням для завершення проекту. Учитель використовує організацію дискусії, щоб з’ясувати, як учні володіють обраним матеріалом та можуть ним оперувати. У роботі над проектом учні використовують критерії оцінювання проекту. Спеціально відведений час вони використовують для роботи у групі за якою спостерігає вчитель. Після проведення дослідження учні готуються до презентації та захисту результатів своєї роботи використовуючи критерії оцінювання. На етапі завершення проекту вчитель оцінює учнівські роботи , закінчує роботу з З-Х-Д таблицями та проводить письмову роботу, аналізує відповіді учнів, щоб зрозуміти як вони засвоїли тему.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом вчитель проводить перевірку знань шляхом опитуванняОпитувальник для учнів. Потім учні ознайомлюються з темою проекту, переглядають презентацію Метод проектів вчителя та формують 3 робочі групи: 1 група – екологи, які досліджують вплив кислот та продуктів, що утворюються в результаті їхнього виробництва на природу та матеріал подають у вигляді презентації;

2 група – експерти -досліджують проблему використання кислот у побуті та створюють Блог "Цікаве поруч з нами";

3 група - технологи досліджують способи добування кислот та історію їх виробництва та створюють Учнівська вікі-сторінка "Цікаве поруч з нами" . Кожна група опрацьовує матеріал зі своеї теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дяченко Інна Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії та природознавства

Навчальний заклад

Конотопська ЗОШ №7 імені Григорія Гуляницького

Місто\село, район, область

м.Конотоп, Сумськ обл.

Контактні дані

innadjachenko@gmail.com/

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 20.08.2012 по 26.08.2012

Місце провведення тренінгу

м.Конотоп К ЗОШ №7 імені Григорія Гуляницького

Тренери

Герасименко Н.В. Николаенко С.П.