Портфоліо Душко Тетяни Анатоліївни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Будиночок для друзів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Технології.Природознавство

Вік учнів, клас

2 клас (7-8 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні будуть проектувати та виготовляти годівнички для птахів,знайомитись з послідовним технологічним процесом виготовлення.Також учні будуть знайомитись з особливостями птахів,їх потребами.Будуть вчитися шукати у мережі потрібну інформацію та користуватися нею у своїй роботі.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

[мій блог http://taniysha.blogspot.com/]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів. Як індивідуальна форма роботи пропонується ЗХД – таблиця, , опитувальник і узагальнення у групових формах роботи Мозковий штурм На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження для проведення самооцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють з формою «Я – розумію»процес та результати виконання записують в журнал спостережень.Учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може коректувати завдання у відповідності до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою контрольного списку оцінювання, презентації. Учні працюють з формою «Я – розумію!» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію у блозі проекту. З метою оцінювання результатів проекту, блогу , підсумкової презентації використовуються відповідні форми оцінювання. З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список та форма оцінювання результатів проекту.

презентація 1


ЗХД


Опитувальник


Контрольний список самоспрямування


Я-розумію


Журнал спостережень


Контрольний список оцінювання презентації


Форма оцінювання блогу


Результати за проектом

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель планує діяльність на протязі проекту відповідно до плану впровадження[1] Урок 1 Підготовка На початку проекту вчитель демонструє учням публікацію [2]про метод проектів з метою роз’яснення.Учитель повинен пересвідчитись чи розуміють учні,що дім потрібен усім.Для цього учитель демонструє власну презентацію1 про різні будиночки навколо нас (тварин,птахів,комах). Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Дослідження Учні проводять опитування та за допомогою отриманої інформації визначають,хто потребує їх допомоги,для кого вони зможуть власними руками побудувати будиночок.На основі побаченої презентації учні досліджують,з яких матеріалів краще його зробити та як він буде виглядати.На основі отриманої інформації заповнюють форму ЗХД та форму «Я-розумію».Створюють свій блог[3] для обговорення обміну інформації. Урок 2 Підготовка Учитель наголошує про необхідність дотримання авторських прав при використанні програмного забезпечення.Учні шукають у мережі Інтернет зразки та приклади будиночків для птахів.Малюють ескізи будиночків та виконують креслення на картоні.Учитель демонструє презентацію2[4] з метою фасилітації.Демонструє організаційну діаграму[5] для дотримання послідовності виконання роботи. Дослідження Учні об’єднуються в групи,кожна із них виконує свою частину роботи.Перша група шукає в мережі зразки та приклади будиночків.Друга група розраховує кількість потрібних матеріалів на один виріб.Третя група малює декілька ескізів майбутніх годівничок.Потім діти обмінюються результатами своїх досліджень і на основі ескізів та виконаних розрахунків виконують креслення будиночку на папері.Результати своїх спостережень заносять в журнал спостережень,заповнюють форму «Я-розумію».Результатами та спостереженнями обмінюються в блозі. Урок 3 Підготовка Учні готують виконані креслення на картоні,скотч,степлер,ножиці,клей,оздоблення. Дослідження Учні об’єднуються в групи по 5-6 учнів для виконання роботи та взаємодопомоги. Із креслень на картоні учні вирізують деталі майбутнього виробу,скріплюють їх за допомогою степлеру та скотчу.Діти які краще справдяються з роботою,допомагають іншим дітям в своїй групі.Потім кожна дитина оздоблює свою годівничку за власним задумом. Створюють презентацію[6] по темі проекту.Завершують оформлення журналу спостереження та форми «Я-розумію» Учні розміщують у блозі результати своєї роботи з рекомендацією своїм друзям підптимати їх проект. У кінці уроку учні виходять на пришкільну ділянку та розвішують свої годівнички на деревах.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Душко Тетяна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Заклад "Навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія №6 ВМР"

Місто\село, район, область

Вінниця

Контактні дані

dushkotaniysha@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.2013-11.2013


Місце проведення тренінгу

Заклад «Навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія №6 ВМР»


Тренери

Пройда Сергій Андрійович,Марковська Тетяна Василівна