Портфоліо Драгунової Ганни з теми "Величини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Порівняння маси речовин, які займають однаковий об’єм

Назва навчальної теми

"Величини".
Підсумковий проект вивчення теми: "Порівняння маси речовин, які займають однаковий об’єм".


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - Математика


Вік учнів, клас

Клас — 3
Вік — 9-10 років


Стислий опис проекту

Проект «Порівняння маси речовин, які займають однаковий об’єм» проводиться в третьому класі як результат вивчення теми «Величини». В результаті роботи над проектом учні будуть вміти порівнювати маси речовин, які займають однаковий об’єм (на прикладі води, олії, меду). Під час роботи над проектом учні будуть самостійно / в групі / за допомогою батьків проводити вимірювання маси речовин; будуть вести блоґ про проведення експерименту; спробують самостійно зробити висновки. Під час роботи над проектом учні об’єднаються в групи, в яких самостійно / за допомогою вчителя визначать свої ролі у проекті, визначать цілі кожного етапу проекту, пройдуть вхідне оцінювання, заповнять таблиці ЗХД перед початком вивчення теми та наприкінці. Результатом роботи буде презентація створена за допомогою методу інфографіки.


План вивчення теми

План вивчення теми
План впровадження


Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання і мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні заповнюють опитувальник та таблицю «ЗХД», що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми. В процесі перегляду вступної презентації учні виконують завдання «Пірамідка», яке дозволить учителю визначити певний рівень знань учнів щодо визначення одиниць маси. Під час роботи над проектом учні ведуть блоґ, а для самооцінки та корекції діяльності використовують контрольний список для блоґу. Форма оцінювання блоґу та контрольний список для блогу описують критерії створення та наповнення блоґу, і використовуються при створенні та наповненні блогу, а також для оцінювання кінцевого продукту. Для отримання думок і оцінок однокласників впродовж роботи над проетом використовується зворотній зв’язок однокласників у вигляді роботи над блоґом, листування електронною поштою, за допомогою програм-месенджерів. Наприкінці роботи над проектом учні знову працюють з таблицею "ЗХД", представляють результати досліджень у вигляді презентації (інфографіки), роблять висновки про цінність отриманої у результаті дослідження інформації.


Діяльність учнів та вчителя

Учні під час вивчення теми проводять вимірювання об’єму і маси речовин; порівнюють маси речовин, які мають однакові об’єми; визначають речовину з найменшою і найбільшою масою. З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється за допомогою таблиці «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався» та Схеми класифікації. При роботі зі вступною презентацією учні зможуть дати відповіді на Основні запитання, зможуть визначити те, що вони знають з теми, хочуть дізнатися, перевірять свої попередні знання. При вивченні теми учні (разом із батьками) можуть використати ресурси Інтернету для пошуку інформації щодо інших (невідомих ще) одиниць вимірювання маси та об’єму, пошуку зображень для створення презентації. У блозі учні будуть давати відповіді на основні запитання проекту, заповнювати опитувальники, обговорювати проблемні задачі, вести щоденник досліджень, отримувати консультації від учителя, обговорювати результати досліджень, співпрацювати в групі. Під час роботи із блоґом учні самостійно оцінюють блоґ за допомогою критеріїв форми оцінювання блоґів для учнів молодшої школи; роботу в ньому, дотримуючись вимог контрольного списку по роботі із блоґом. Учні об’єднаються у групи учителем / самостійно; в групах будуть учні з різною модальністю (візуальною, аудіальною, кінестетичною), з домінуючою лівою/ правою півкулями мозку; з різними домінуючими типами множинного інтелекту. Це допоможе учням краще взаємодіяти в груп, отримувати ті результати, яких вони мають досягти у роботі над проектом. Під час роботи над проектом учні заповнюють звіти, в яких відображають результати досліджень: в електронному вигляді заповнюють таблицю. Як результат, учні зможуть дізнатися про маси однакових речовин, які займають однаковий об’єм (1 літр), зробити висновки щодо залежності маси від речовини. Перед початком проекту учні отримають завдання визначити чи можна купити 1 кг води (при розв’язанні цього завдання учні можуть залучити батьків), учитель на першому уроці пропонує заповнити таблицю «ЗХД», опитувальник, створює вхідну презентацію, під час вивчення теми учні отримуватимуть консультативні поради вчителя, розв’язуватимуть різноманітні завдання, пов’язані із темою проекту; за результатами розв’язування задач, учитель коригуватиме роботу учнів; учні на початку проекту отримають план роботи над проектом із датами реалізації відповідних завдань і кроків проекту; на відповідну дату учитель отримає результати згідно із планом; для створення презентації учитель надасть учням інструкцію щодо створення презентації та інформації, яку потрібно відобразити у презентації.
Буклет "Метод проектів. На допомогу вчителю" (1 сторінка, 2 сторінка)


Відомості про автора

Ганна Драгунова

Ім'я, прізвище

Драгунова Ганна


Фах, навчальний предмет

Фах: математика.
Предмет викладання: інформатика, технології.


Навчальний заклад

Гімназія № 179 Голосіївського району міста Києва


Місто/село, район, область

місто Київ
Голосіївський район


Контактні дані

anite.kyiv@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22-27 квітня 2013 року


Місце проведення тренінгу

Ліцей №157


Тренери

Шевчук Лариса Петрівна

Скрипка Анна Володимирівна

Давиденко Олена Павлівна