Портфоліо Дорогіної Наталії для учнів 5 класу з математики за темою "Малярська математика"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Основні запитання
- 4 Ключове запитання
- 5 Тематичні запитання
- 6 Змістові запитання
- 7 Вік учнів, клас
- 8 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 9 План вивчення теми (вставити файл)
- 10 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 11 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 12 Відомості про автора
- 13 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Малярська математика
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика Українська мова та література, інформатика.
Основні запитання
Ключове запитання
- Чи важко прикрасити світ?
Тематичні запитання
- Чим може математик допомогти дизайнеру?
Змістові запитання
- Що таке прямокутний паралелепіпед?
- Які фігури є елементами прямокутного паралелепіпеда?
- Як знайти площу бічної поверхні прямокутного паралелепіпеда?
- Як знайти площу фасаду будинка?
- Якою фарбою слід фарбувати фасад?
Вік учнів, клас
5 клас
10-11 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект передбачає вивчення прямокутного паралелепіпеда в математиці 5 класу (на перспективу - в стереометрії 10-11 класів ). В процесі роботи над проектом п’ятикласники поглиблюють свої знання з математики, програмового матеріалу з геометрії; вчаться застосовувати набуті знання в реальному житті.
Школярі набувають навиків самостійної роботи з підручником та додатковою літературою, закріплюють уміння працювати на комп’ютері. Учні створять публікацію, презентацію та блог з данного питання, оцінять результати своїх досліджень. Діти набувають навиків організації колективної та групової роботи.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться робота з таблицею З-Х-Д [], щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.
Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні.
Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю опитування та оцінювання. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.
По закінченню учні повинні зробити висновок про те, що математика оточує нас скрізь і застосовувати знання набуті на уроці можна в різних сферах повсякденного життя. Знання та вміння учнів будуть оцінюватися і традиційним шляхом ( написання самостійних робіт,усні відповіді), і з використанням спеціальних форм.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Публікую буклет про метод проектів:
На початку учні обговорюють хід проекту. Учні поділяються на малі групи та організовують розподіл завдань для виконавців. Далі вони досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації. Добирають ілюстрації відповідно змісту. Під керівництвом вчителя вчаться розробляти презентації. Створюють презентацію в режимі Power Point. Учні планують створення публікації у вигляді інформаційного бюлетеня. Знаходять інформацію із мультимедійної енциклопедії та здійснюють опитування своїх однолітків. Навчаються створювати публікацію у програмі Publisher. Роздрукована публікація поміщається на інформаційному стенді за два тижні до закінчення проекту.
Хід створення проекту відображається у блозі Приклад учнівської роботи Учні розвинуть навики спілкування та використають комп’ютерні технології для засобів зв’язку та обміну інформацією. Учні вчитимуться переводити одиниці вимірювання величин. Учні порівняють зміст теми з критеріями, запропонованими вчителем.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Дорогіна Наталія Володимирівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики
Навчальний заклад
Криворізький Жовтневий ліцей Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Місто\село, район, область
м. Кривий Ріг
Контактні дані
e-mail: natalija.dorogina23.04@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
18 листопада-30 листопада 2013
Місце проведення тренінгу
Криворізький Жовтневий ліцей Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Тренери
Пєтухова Світлана Іванівна