Портфоліо Донченко Т.М. за темою " Комахи. Які вони?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Комахи. Які вони?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Вік учнів, клас

6-7 років 1 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Протягом проекту учні парк та лісову зну рідного краю, відвідують історико-краєзнавчий музей.


Роблять фотографії з відвідуваних міст. Вивчають зовнішній вигляд комах рідного краю.

Результатом проекту буде презентація учнів.

План вивчення теми (вставити файл)

Відкрити план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання, мислення учнів. Воно носить назву формуючого. На початку проекту відбувається попереднє оцінювання навчальних потреб учнів. Для цього використовується такий метод – вхідне он-лайн тестування Перевірка рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок проводиться наприкінці роботи над проектом, методом – Он-лайн тестування, інструментом якого є опитувальник та учнівська презентація. Оцінювання відомостей , які використовують учні в проекті здійснюється згідно форми для оцінки веб-сайтів.

Форма оцінювання для дослідження. Початкові класи

Форма оцінювання мультимедійної презентації. Початкова школа

Форма оцінювання: співробітництво. Початкова школа

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початковому етапі вчитель знайомить учнів 1 класу з тим, що протягом уроків з "Природознавства" вони будуть приймати участь у проекті про комах та їх вигляд. Додаткову інформацію повідомляє за допомогою презентації «Комахи. Які вони?» та знайомить учнів з ключовим, тематичними та змістовими запитаннями. Метою цього проекту є ознайомлення учнів з різнобарв'ям живого світу , виявити їх творчий інтерес розвивати творчі здібності дітей. Після цього учні діляться враженнями та налаштовуються на плідну роботу. З метою реалізації навчальних цілей учні використовують Інтернет ресурси .

Протягом року ми здійснемо екскурсію до парку та лісу Спочатку створюємо творчу групу у складі: • Фотографи - 2 учня (їх мета створення фотографій з відвідуваних міст, подборка зображень); • Журналісти – 4 учня (творюють план презентації, пишуть для неї текст по темам: правила поведінки серед природі,); • Комп’ютерщики – 2 учня( займаються оформленням презентації за участі батьків) • Аналітики – займаються з разом з вчителем оналізом відповідей но-лайн тестування Вчитель ознайомлює учнів із завданнями проекту під час показу своєї вступної презентації. Учні заповнюють першу колонку таблиці «ЗХД». Разом з вчителем клас вирушає до міської дитячої бібліотеки для ознайомлення учнів з іхудожньою та периодичною літературою. Мета екскурсії – зацікавити учнів до своїх тем досліджень. Заповнюється учнями друга колонка таблиці «ЗХД». Вчитель ознайомлює учнів з критеріями оцінювання робіт, термінами їх виконання, графіком консультацій, рекомендованими джерелами і т. ін. Групи працюють над своїми завданнями, а вчитель їм надає консультації, спілкується з ними по електронній пошті, надає інструкції та вказівки; допомагає учням, що мають проблеми у навчанні дидактичними матеріалами, зразками необхідних робіт тощо. Групи журналістів та фотографів передають зібрані матеріали комп’ютерщикам ( за участі батьків та вчителя) для створення презентації. Учні представляють результати своєї діяльності у формі презентацій. Кожна група журналістів розповідає про вивчене ними, супроводжуючи свою розповідь показом певної сторінки презентації. Учні завершують заповнення таблиці «ЗХД». Після цього вони проходять тестування з навчальної теми, а вчитель завершує процес підсумковим оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Донченко Тетяна Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

середня загальноосвітня школа № 18

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

tdonchenko85@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Новомосковськ, СЗШ № 6, 04 - 16 грудня 2017 року

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери