Портфоліо Докієнко Олени з теми "Василь Стус. Життєвий і творчий шлях

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Василь Стус. Людина чи легенда?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія, світова література.

Вік учнів, клас

11 клас, вік учнів -17 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Вивчення теми з української літератури в 11 класі «Василь Стус. Життєвий і творчий шлях» пропонується за допомогою навчального проекту «Василь Стус. Людина чи легенда?». Проект передбачає індивідуальну, групову роботу та роботу в парах з використанням ІКТ. Під час його реалізації враховуються міжпредметні зв’ язки (світова література,історія).

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження

План вивчення

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На уроках та консультаціях використовуються запитання для з’ясування розуміння учнями основних питань, пов’язаних з розвитком української літератури 60- х років 20 століття, творчістю Василя Стуса. Проведення вхідного тестуванняОпитувальник, заповнення учнями З-Х-Д – таблиці .Під час вивчення теми учні працюють у групах, а також індивідуально. Під час створення презентації, над якою діти працюють протягом вивчення теми ,вони мають використовувати Форму оцінювання представленого результату проекту з теми "Біографія",яка допомагає правильно ставити навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Бесіди з учнями на уроках та консультаціях дозволяють оцінити знання учнів і, при необхідності, скерувати їх у потрібному напрямку. Учитель пропонує учням план діяльності для того , щоб допомогти їм на різних етапах роботи: проведення мозкової атаки, експрес – опитування, планування, впровадження своїх ідей. До закінчення роботи над презентацією потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з учителем та однокласниками, щоб надати авторам презентацій зворотний зв’язок щодо покращення презентації. Учням надається можливість ознайомитись з думками та пропозиціями інших. Діти отримують час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації,використовуючи форму оцінювання мультимедійних презентацій. Використовуємо також Форму оцінювання аналізу завдань для підсумкового оцінювання, організовуємо взаємооцінювання у групі , враховуючи те, який саме внесок зробив кожен учень групи і наскільки його внесок був цінним. Оцінюю учнів під час підсумкового обговорення ключового питання та тематичних запитань на узагальнюючому уроці.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Початок вивчення теми. Учні отримують завдання – повторити матеріал про розвиток української літератури 60-х років 20 століття, повторити біографію Шевченка, П.Тичини, опрацювати біографію Стуса. Розпочнемо вивчення теми з дискусії про те, як саме суспільно – історичний розвиток впливає на розвиток літератури. Учні пояснюють, як вони розуміють, що таке дисидентство, які стоїчні риси характеру вони знають. Вхідне тестування. Робота над темою: Усім класом заповнюємо З-Х-Д – таблиці для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясували, що вони саме знають. Наприкінці вивчення теми таблиці роздаємо знову, щоб пересвідчитись, які знання були помилковими. Учні переглядають учительську презентацію. Ключове запитання записане на дошці. Разом з учнями обговорюємо основні віхи життя і творчості Стуса. Учні відповідають на запитання, що стосуються теми: -Хто висунув Стуса на здобуття Нобелівської премії? -Якою збіркою дебютував Стус? -Головна ідея збірки «Палімпсести»? -Який троп використано у назві збірки «Веселий цвинтар»? Читаємо та аналізуємо твори поета. Учитель запрошує учнів до обговорення ключового питання «  Чи може одна особа змінити щось у світі на краще?», продумують відповідають на тематичні запитання: - Які фактори життя (спадковість, традиції родинного виховання, складу сім’ї тощо) підтверджують, що Василь Стус – легендарна особистість.? - Чи можна провести паралель між життям Стуса і Шевченка? - Який вплив на Стуса мав життєпис Тичини? -Зробіть порівняльний аналіз образу України у творах В.Стуса та В.Симоненка.

Учні об’єднуються у тематичні групи для створення презентацій, продумують план дій, записують свої думки.Перед початком роботи у глобальній мережі вчитель отримує дозвіл батьківна участь їхніх дітей у проекті. Підсумкові учнівські проекти. Переглянути проблеми, які дослідили учні в малих групах, визначити, які проблеми і сьогодні є актуальними. Провести мозковий штурм «Сьогодення і особистості». Обговорення учнівських презентацій , відповіді на ключове та тематичні запитання. Повідомити учням, що вони будуть демонструвати свої роботи учителям – філологам та історикам.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Докієнко Олена Петрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст.№7

Місто\село, район, область

м.Фастів Київської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

24-28 березня 2014 рік


Місце проведення тренінгу

Фастівська ЗОШ І-ІІІ №7

Тренери

Архипова Людмила Дмитрівна

Федоренко Алла Альбертівна