Портфоліо Дишлюк О.С. з навчальної теми "Як не заблукати серед прав та обов`язків"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Як не заблукати серед прав та обов`язків

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Факультатив «Рівний-рівному» Інформатика Право

Вік учнів, клас

7-9 клас,12-14 років

Стислий опис проекту

Учні 7-9 класів, «Вивчаємо свої права». Ця тема є першою у вивчені модуля «Знаємо та реалізуємо свої права». Програму спрямовано на усвідомлення підлітками своїх прав і обов`язків, формувати відповідальність за свої вчинки. Накопичення відповідних знань і вмінь. Створення звітних презентацій, відвідування юридичної консультації.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання знання учнів буде здійснюватись за допомогою критеріїв, спостереження за їх роботою, оцінки створених ними кінцевих продуктів: презентацій, публікацій. Перед початком роботи в проекті треба визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, використовуючи метод «мозкового штурму», «асоціативний кущ», роботу з таблицями ЗХД. Перед початком роботи в проекті учитель пропонує ознайомитись з презентацією про авторське право. Впродовж усієї роботи над проектом учням ставляться настановчі запитання, які дозволяють з`ясувати глибину та рівень знань учнів з необхідної теми, їх розуміння суті проблеми дослідження, володіння учнями ключовими поняттями та термінами. Здійснюється оцінювання вхідного, а також вихідного он-лайн тестування. Також наявні такі форми оцінювання як самооцінювання та і взаємооцінювання роботи учнів. Вчитель здійснює спостереження груп за контрольним списком спостережень за навичками мислення. На основі отриманих даних проводиться оцінювання знань та умінь учнів та результати їх роботи. Оцінювання може проводитись не лише вчителем, а і батьками або іншими учнями безпосередньо наприкінці роботи над Вчитель оцінює діяльність окремих учнів та груп, зокрема, в процесі їхньої роботи, відвідування консультацій (реальне та електронне спілкування з учнями через Інтернет), де він бачить прогрес роботи учнівських груп, віднайдені списки джерел та літератури, Інтернет-ресурсів , їхні міркування. Розвиток самостійності і взаємодіїhttps://drive.google.com/open?id=0B1fc1O4381kgZnRxR29wMjhQYmM Зустрічі в ході проекту показуватимуть готовність (чи неготовність) учнів до переходу на наступний етап у роботі над проектом. Також вчитель буде намагатися сприяти самооцінюванню і рефлексії, шляхом пропозиції учням оцінити власну роботу, свої думки і навчання та свої товаришів, методи їх поліпшення.Форма для оцінювання презентаціїhttps://drive.google.com/open?id=0B1fc1O4381kgbUZKS2gzRFYzTlk Завершальний етап оцінювання розпочинається із презентації і захисту учнівських робіт (критерії яких визначені вчителем ще на початку проекту), остаточним заповненням таблиці «ЗХД» та контролю знань з теми шляхом нескладного тестування (Форма Google).


Діяльність учнів та вчителя

Буклет Дишлюк 1.jpg Буклет Дишлюк 2.jpg


Для зацікавлення учнів вчитель ознайомлює з методом роботи за буклетом, демонструє свою презентацію, в якій ознайомлює учнів з темою проекту, з ключовим та тематичними питаннями. Для перевірки попередніх знань учнів з теми учитель проводить вхідне тестування. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учитель проводить мозковий штурм. Вчитель ознайомлює дітей з презентацією про авторське право,роздає дозволи для публікації робіт в мережі.

Учні об’єднаються у три групи:

1.Літо – досліджують права

2.Осінь – досліджують обов`язки

3. Зима - екперти

Кожна група працювала над своїм питанням. Учитель консультує дітей в групах. Разом відвідали юридичну консультацію,де учні отримали відповіді на всі свої питання,які потрібні були їм для розкриття свого питання.

Окремі учні проводять онлай опитування однолітків з теми.

Діти оформлюють свої роботи в презентаціях та захищають їх. Використовуючи Форму оцінювання презентації, учні кожної групи оцінюють себе. При оцінюванні роботи учнів враховується всі етапи їх роботи. Діти проходять вихідне тестування онлайн. Вчитель та учні проводять рефлексію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дишлюк Ольга

Фах, навчальний предмет

соціальний педагог , факультатив "Рівний - рівному"

Навчальний заклад

СЗШ №6

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ

Контактні дані

pedagogolya на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Новомосковськ, КЗО "СЗШ № 18" 12-26 червня 2017 року

Дати проведення тренінгу

12.06. - 24.06.2017р.

Місце проведення тренінгу

СЗШ№18

Тренери

Скуратовська Л.Г.