Портфоліо Десятова Дмитра з теми "Країни Західної Європи в 2-ій пол. XX ст."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Країни Західної Європи (1945 р. – поч. ХХІ ст.)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія, історія України

Вік учнів, клас

15 - 17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розраховано на виконання його учнями 11-го класу під час вивчення теми «Країни Західної Європи (1945 р. – поч. ХХІ ст.)». Протягом вивчення теми учні в групах будуть виконувати дослідження. Перша група учнів визначатиме причини створення Європейського Союзу, друга досліджуватиме основні етапи його створення, третя – основні умови вступу країни-претендента до ЄС. Результати свого дослідження учні презентують на учнівській конференції у формі презентації, публікації й веб-сайту. В ході обговорення теми й дискусії визначать перспективи вступу до ЄС України.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Щоб визначити навчальні потреби учнів та встановити навчальні цілі на початку вивчення теми вчитель запропонує учням відповісти на питання анкети, заповнити елементи організаційної діаграми та обговорити вчительську презентацію. Зворотний зв'язок в процесі вивчення теми будуть забезпечувати консультації, які надаватиме вчитель учням. Відслідковувати прогрес у навчанні протягом вивчення теми вчитель буде за допомогою форм оцінювання в групах та самооцінки. Оцінювання буде вестися навколо, як змісту навчальної теми (знання історичного матеріалу й вміння його використовувати), так й умінь й навичок XXI-го століття. Основні інструменти оцінювання – анкетування, форми для оцінювання учнівської презентації, публікації та веб-сайту та вмінь учнів: • вміння аргументувати; • продукувати творчі ідеї; • описувати та досліджувати проблеми; • вміння й навички критичного оцінювання Інтернет-ресурсівслідувати за планом роботи над проектом; • вміння дискутувати; • працювати в команді.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На підготовчому етапі вчитель розробляє план вивчення теми, визначає навчальні цілі та очікувані результати. Готує вчительську публікацію, щоб нагадати учням про основні правила й принципи роботи за методом проектів та в групах, готує анкетування для визначення вхідних знань учнів.Cтворює вчительску презентацію вчительську презентацію для визначення навчальних потреб учнів. На першому етапі учні разом з вчителем обговорюють ключове й тематичне питання й об’єднуються в дослідницькі групи, кожна з яких над своїм пошуковим питанням. На другом етапі учні знайдуть й опрацюють від 3 до 5 Інтернет-ресурсів. В процесі відбору Інтернет-ресурсів до використання будуть керуватися формою-памяткою для критичного оцінювання Інтернет-ресурсів та складуть список посилань на найбільш надійні та достовірні Інтернет-ресурси. В процесі пошуку відповіді на поставлене питання опрацюють літературу в бібліотеці та кабінеті історії. На третьому етапі учні представляють результати своїх досліджень у формі презентації, публікації та веб-сайту. В ході дискусії та обговорення визначать перспективи входження України до складу Євросоюзу. На четвертому етапі учні оцінюють результати своєї діяльності в процесі вивчення теми та виконання проекту, заповнюють форми для самооціюнювання та взаємо оцінювання наступних вмінь: • вміння аргументувати; • вміння продукувати творчі ідеї; • вміння виявляти та описувати проблеми; • вміння представляти результати проекту; • вміння дискутувати; • вміння працювати в команді.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дмитро Десятов

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Мішково-Погорілівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат Миколаївської обласної ради

Місто\село, район, область

Миколаївська область, Жовтневий район, с. Мішково-Погорілове

Контактні дані

ddesjatov на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

21 січня - 1 лютого 2013 року

Місце проведення тренінгу

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Гапиченко Галина Євгеніївна