Портфоліо Дем'янів О. В. з теми "Геометричні фігури навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Геометричні фігури навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика(геометрія)

Навчальна тема (як записано в програмі)

Математика(геометрія). Геометричні тіла. Об᾿єми та площі поверхонь геометричних тіл

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис

Цей проект призначений для учнів 11 класу. Робота над проектом дозволить розвинути в учнів логічне мислення та просторову уяву,аналітичне і творче мислення. Об’єктом вивчення є геометричні тіла та їхні властивості. Важливим результатом проекту є розуміння учнями умінь і навичок, яких вони набули, працюючи над проектом. Учні повинні зрозуміти доцільність вивчення таких математичних понять як площа, об’єм та площа бокової поверхні. Відокремляться ті знання, які доведеться застосувати в реальному житті. Учні отримають уявлення про дизайнерську роботу та роботу забудовників. Отримають навички виконання проектної роботи, прослідкують залежність результату від помилок у проектуванні та похибок при виконанні. Будуть розвиватися: - Вміння виконувати графічні побудови за допомогою креслярських інструментів та ПК; - Образне мислення через бачення навколишніх побудов та предметів у вигляді геометричних фігур; - Творчі здібності при проектуванні свого житла в мініатюрі; - Вміння ставити для себе мету і шукати шляхи її реалізації.

Повний План вивчення теми

[1]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні зможуть: поглибити знання про геометричні фігури, фігури у просторі, а саме: дослідження властивостей многогранників, тіл обертання; практичне використання кількісних характеристик правильних многогранників; познайомити з історичними відомостями про пам’ятки архітектури. Залучати учнів до використання дослідницьких методів під час вивчення тем шкільної програми. Учні під час проекту засвоюють навички: 1) планувати свою діяльність, розподіляти обовязки та узгоджувати свою діяльність з іншими, співпрацювати; 2) обговорювати результати роботи, оцінювати їх; 3) аналізувати весь матеріалд та структурувати його для подальшої роботи; 4) порівнювати зміст тез із критеріями, запропонованими вчителем. Учні при виконанні моделі власного житла повинні замислитись над своїм майбутнім. Над тим, чого вони прагнуть отримати по завершенні навчання. Головною метою проекту є дати зрозуміти дітям, що аби мати своє житло через десять років, почати проектувати його необхідно набагато раніше. При виборі матеріалу для виконання роботи пропонується взяти пап’є-маше – досить міцний матеріал, робота з яким потребує неабиякої витримки. По аналогії побудови хати по цеглинках, пропонується побудувати макет папірцями. Ця робота сприяє формуванню таких людських якостей як наполегливість, сила волі, працелюбність.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Перед вивченням теми використовуємо ЗХД. [2] [3] [4] Спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки "Що я знаю про геометричні тіла?" і "Як використовуються моделі геометричних тіл у повсякденному житті?», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. План оцінювання роботи: 1. Рівень початкових знань учня – тестування. 2. Ведення звітної документації у відповідності до графіка роботи за проектом. 3. Самооцінка та взаємооцінка. 4. Рівень знань по завершенню роботи – тестування.

Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонується презентація вчителя. Значна увага приділяється опрацюванню з учнями критеріїв та основних підходів до оцінювання результативності їх роботи в проекті. [5] [6] У процесі виконання завдань навчального проекту учні отримують «Бланк графіка роботи над обраною темою дослідження»; «Щоденник дослідника», долучаються до самоконтролю організації власної діяльності («Самоаналіз та аналіз роботи(таблиця)"та взаємодії роботи в групі ("Критерії самооцінки роботи в групі"). Наприкінці роботи над проектом учні ще раз звертаються до схеми З-Х-Д, відмічають "Про що я дізнався". Підводимо підсумки і робимо висновки. Наприкінці роботи над проектом проводимо також опитування, опрацьовуємо результати. Підсумкове оцінювання учнівського бюлетеня та презентаціїОцінювання учнівської презентації . [7] Після завершення роботи над проектом учням надається можливість презентувати створені продукти. До оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють бланки "Оцінювання проектів: розвиток самостійності і взаємодії". Крім того проводиться оцінювання виконаної практичної роботи учнів.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації. Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у презентації, відповідають на змістові питання в усній формі , знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Під час виконання завдань вчитель переглядає результати, з’ясовуючи рівень підготовленості учнів. Вчитель формулює завдання для різних груп. Формує різноінтелектуальні групи з урахуванням попередніх знань учнів. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Під час цього проекту учні шукають відповідь на ключове запитання «Чи все ми помічаємо навколо нас? Чи можеш ти створити таке житло, в якому б тобі хотілося жити?» В процесі самостійної роботи вони отримують знання з мережі Інтернет, з підручників. Впродовж роботи над темою учні будуть вчитися застосовувати практично знання, які отримують в школі. Стане зрозумілим доцільність вивчення таких математичних понять як площа, об’єм та площа бокової поверхні. Відокремляться ті знання, які доведеться застосувати в реальному житті. Учні отримають уявлення про дизайнерську роботу та роботу будівників. Отримають навички виконання проектної роботи, прослідкують залежність результату від помилок у проектуванні та похибок при виконанні. Будуть розвиватися:вміння виконувати графічні побудови за допомогою креслярських інструментів та ПК; образне мислення через бачення навколишніх побудов та предметів у вигляді геометричних фігур; творчі здібності при проектуванні свого житла в мініатюрі; вміння ставити для себе мету і шукати шляхи її реалізації. Школярі створюють учнівську публікацію та презентацію. Впродовж усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожного.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дем'янів Оксана Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель, математики

Навчальний заклад

Тишківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Тишківці,Городенківський р-н,Івано-Франківська обл.

Контактні дані

demjanivov@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06.2012-11.06.2012

Місце проведення тренінгу

Тишківська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Боюк Марія Мирославівна