Портфоліо Данути Бас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Глобальні проблеми людства

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, біологія, екологія, суспільствознавство.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Глобальні проблеми людства

Вік учнів, клас

9-10 клас, 15-16 років

Стислий опис

Перед початком проекту ознайомила учнів та батьків з методом проектів 'буклет'. Отримала 'дозвіл від батьків'.На сьогоднішній день дуже гостро постала проблема забруднення навколишнього середовища. Величезної шкоди довкіллю, а через нього й людині, завдають забруднення атмосфери, гідросфери, літосфери. Людина не має можливості дихати чистим повітрям, пити чисту воду використовувати незабруднені грунти. Забруднення атмосфери відбувається за допомогою промислових і енергетичних об'єктів та автомобільного транспорту. Ці викиди містять такі шкідливі речовини, як сірчистий ангідрид, окиси азоту, окиси вуглецю, пил, свинець і інші важкі метали. Це призводить до глобального потепління. Проблема глобального потепління - одна з гострих екологічних проблем сьогодення. Адже глобальне потепління – це процес поступового підвищення середньорічної температури атмосфери Землі й Світового океану. Нині чітко простежується динаміка зростання концентрації вуглекислого газу в атмосфері. У засобах масової інформації дуже часто звучить попередження про те, що глобальне потепління викличе значні кліматичні зміни,призведе до явища «парникового ефекту». Сутність парникового ефекту полягає в тому, що усе сонячне світло, яке надходить на Землю призводить до того, що Земля випромінює інфрачервоні хвилі як гігантський радіатор. Частина відбитого тепла повертається у космос. Інша частина затримується у нижніх шарах атмосфери, де містяться ряд газів – водяна пара, вуглекислий газ, метан, які збирають вихідне інфрачервоне випромінювання. Коли ці гази нагріваються – частина накопиченого ними тепла знову повертається на Землю. Результати спостережень свідчать, що вміст шкідливих речовин, пов'язаний з викидами промислових підприємств рідко перевищує норми ГДК, хоч і становить значну частку у загальному забрудненні повітря. Високе забруднення атмосферного повітря зареєстроване в районах прилеглих до автомагістралей, їх перехресть. З огляду на згадані факти, серед головних заходів зменшення забруднення повітря є поступове і цілеспрямоване переведення всіх підприємств і виробництв на нові екологічно безпечні види техніки та технології, будівництво очисних споруд нових поколінь і забезпечення їх чіткої й ефективної роботи, територіальний перерозподіл виробничого потенціалу, інтенсивної господарської діяльності, впровадження таких методів експлуатації технічних засобів, які б забезпечували зменшення кількості викидів відпрацьованих газів та їх та акустичні навантаження на міське середовище. Основною ідеєю мого проекту є якомога ближче підійти до глобальної проблеми людства та попередити її!!!!!!!!!!

Повний План вивчення теми

1.'План вивчення теми'.

2.'План впровадження теми'.

3.'Презентація'.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні повинні ознайомитися із поняттям «Глобальні проблеми людства», назвати основні проблеми,коротко охарактеризувати кожну,знаходити можливі шляхи виходу із неї

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Взято дозвіл у батьків щодо впровадження дітьми власної інформації в Інтернет. Проведено анкетування учнів за допомогою он-лайн 'опитувальника'. Учитель оцінює вміння учнів практично визначати основні забруднювачі атмосфери ,гідросфери, проводити необхідні виміри. Оцінює проекти учнів та їх захист. Проводить самооцінку та оцінювання роботи кожного учня,роботу групи. За допомогою критеріїв оцінювання оцінено 'учнівську презентацію'.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку проекту:учитель повідомляє тему проекту основні цілі і завдання. Проводить підготовчу роботу по використанні мережі в інтернет.Створює дидактичні ,методичні вказівки до проекту. Під час роботи:розподіляє обов'зки в групі, кожен учень визначає проблему ,над якою буде працювати.Вчитель допомагає,після закінчення учасники проекту підводять підсумки. Учням із середнім рівнем знань пропонуються простіші завдання ,за ними закріплені учні-консультанти.які допомагають їм. Учні з високим рівнем знань працюють за індивідуальним планом,проводять свої дослідження, роблять висновки. 'Створюють презентацію'.'Створюють графіки'.


Вікі сторінки юних географів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бас Данута Йосипівна


Фах, навчальний предмет

Вчитель географії


Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Місто\село, район, область

Гвіздець, Коломийського району, Івано-Франківської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.2012-15.06.2012

Місце проведення тренінгу

Гвіздецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Тренери

Семеняк Володимир Васильович

Семеняк Зоряна Михайлівна