Портфоліо Данилка Дмитра Вікторовича для учнів 7 класу з історії за темою "Середньовічні винаходи"
Зміст
Назва навчальної теми
Cередньовічні винаходи
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
історія, географія, технічна та обслуговуюча праця
Вік учнів, клас
11-13 років
7 клас
Стислий опис проекту
Винаходи, що змінили людське життя! Саме це будуть вивчати діти під час роботи над проектом. В роботі вони спробують відчути себе й винахідниками й людьми, що застосовували різні прилади, зможуть дати їм оцінки та проаналізувати значення винаходів в історії. Робота над проектом поглибить знання з теми «Держава в середньовічній Європі» та дасть можливість учням на короткий час опинитись в минулому!
Цьому допоможуть навчальні цілі:
План вивчення теми
Оцінювання
Важливою метою шкільного оцінювання на сьогодні є поліпшення навчання та інформування про хід навчання учнів. Оцінювання не є одноразовою подією, а скоріше безперервним процесом упродовж виконаннями учнями проекту. Оцінювання початкових знань та навичок та оцінювання впродовж всього виконання проекту лежить в основі оцінювання проектного навчання та забезпечують для учнів можливість продемонструвати свої знання багатьма способами. Таке оцінювання стає інструментом для вдосконалення та зросту, радше ніж тестування інтелектуальних здібностей та знань щодо засвоєних фактів. Завдяки оцінюванню, яке стає складовою викладання навчальної теми, вчителі більше дізнаються про потреби своїх учнів і можуть коригувати процес викладання з метою покращення досягнень учнів:
Діяльність учнів та вчителя
ПЕРЕД ВИКОНАННЯМ ПРОЕКТУ, НЕОБХІДНО ПАМ'ЯТАТИ ПРО АВТОРСЬКЕ ПРАВО, ЯКЕ ЗАХИЩЕНЕ ЗАКОНОМ!
Передумова виконання проекту
Віднайти в Інтернеті матеріали щодо винаходів середньовіччя, їх вигляд та опис пам’ятка для роботи в інтернеті
Скласти перелік винаходів, що підлягають дослідженню. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам, вчителям та іншим учасникам для ознайомлення з метоликою використання проектів у школі.
День перший
Поставити учням Ключове запитання – «Історія – наука чи вимисел?.
Багато псевдо вчених й просто людей схильні вважать історію надуманою, нехай учні висловлюють свої думки, обговорять "білі плями історії". На прикладі винаходів розглянемо, що все ж таки це історична правда. Нехай діти працюють в групах, кожна з яких піддасть сумніву той чи інший винахід та спробує дати відповіді, або знайти їх.
Поставити Тематичне запитання
1.Чи можливо уявити людство без винаходів?
2.Випадок чи свідома діяльність людини сприяла створенню нового?
Розповісти учням, про що говорить історичні джерела. Показати учням, як використовувати закладки, знайти цікаву інформацію в неті, робити нотатки та записи. Закладки можуть використовуватися для орієнтування учнів, а блог для аналізу діяльності. Обговорити ключові моменти проекту, роздати завдання групам.
День другий
Нехай учні називають все те, чим вони користуються кожного дня, в якій сфері вони це використовують, дають висновок "А зміг би я жити без...", "чому людина на це шла?". Для задоволення різноманітних навчальних потреб і інтересів учнів, забезпечте учнів ілюстраціями і картками з різними рівнями складності. Об’єднайте учнів у малі групи. Поставте завдання, щоб малі групи розробили мультимедийну презентацію для порівняння минулих речей й сучасних, як приклад! Роздайте та перевірте Форму оцінювання презентацій, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг їхнього прогресу у ході роботи над презентаціями. Форма оцінювання презентацій може бути також використана для оцінювання презентації та виставлення формальної оцінки.
День третій та четвертий
Розгляньте питання змістові: 1. Які винаходи людства призвели до переходу від середньовіччя до Нового часу? 2. Які винаходи використовували у господарстві, а які у побуті? 3. Що зробило можливим переворот у військових діях?
Ознайомте учнів зі статтею «Рицарство й зброярство». Обговоріть різні можливі точки зору з даного питання. Об’єднайте учнів в малі групи і призначте кожній створення моделів виробів-винаходів у довільній формі. Це можна зробити і на уроках праці, таким чином є зв'язок між предметами. Повідомте учнів, що результати роботи у групі вони мають описати у блозі. Ознайомте учнів з прикладом можливої учнівської роботи - учнівського блогу. Записати можна у довільній формі. Нехай учні відповідають на питання, за для отримання даних про хід роботи.
Нехай учні планують ідеї своєї роботи, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, сценарії, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Спостерігайте за роботою груп, ставте їм запитання і робіть короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Використовуйте ці нотатки для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми для того, щоб допомогти учням у спільній роботі та формування у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні.
Після того як учні почнуть генерувати свої перші ідеї щодо моделі, нагадайте їм про такі поняття, як предмети побуту, зброя, знаряддя праці і запитайте учнів, щоб переконатися, чи не забули вони назви. Об’єднайте учнів у малі групи, щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи.
Після завершення досліджень і виконання робіт попросіть учнів створити вікі-статтю свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми.
Контрольний списокдля вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею. Разом створіть форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть з’ясувати, як вам працювалось над проектом.
форма для учнівського опитування
пам'ятка для учнів, як створити опитування
Приблизний зразок опитування:
Розмістіть Форму для опитування на вікі-сайті і постійно здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Google). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок.
Підсумок
Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Історія - наука чи вимисел?». Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання, запропонуйте заповнити форму оцінювання звіту або форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Данилко Дмитро Вікторович
Фах, навчальний предмет
вчитель історії та правознавства
Навчальний заклад
Криворізька загальноосвітня школа №117
Місто\село, район, область
Кривий Ріг, Тернівський р-н, Дніпропетровська обл.
Контактні дані
dimashik79@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
25.11. - 07.12.2013р.
Місце проведення тренінгу
Криворізька тернівська гімназія
Тренери
Іванова Дарія Володимирівна