Портфоліо Давиденко Наталії з теми "Доля ромів у період окупації Сумщини у 1941-1943 рр."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Україна в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.). Велика Вітчизняна війна (1941-1945 рр.)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України. Всесвітня історія. Людина і світ.

Вік учнів, клас

11 клас, 17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з історії України призначений для учнів 11 класу. Проект виконується в рамках вивчення теми “Україна в роки Другої світової війни (1939-1945). Велика Вітчизняна війна (1941-1945)”. Під час проектної діяльності учні будуть аналізувати інформацію з різних джерел щодо періоду окупації України 1941-1943 рр., порівнювати різні підходи Вермахту щодо знищення ромів за часів війни, давати їм власну оцінку. Продуктами діяльності учнів стануть: учнівська презентація «Переслідування ромів та позиція місцевого населення », опитувальник для свідків подій періоду німецької окупації Глухівщини та вікі-стаття «Антиромська політика нацистів в Сумській області в період окупації 1941-1943 рр.». У результаті учні розвинуть навички високого рівня аналізу, синтезу та узагальнення отриманої інформації.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання, яке відбувається впродовж усієї навчальної теми. Перед початком проекту учитель демонструє стартову учительську презентацію та пропонує заповнити З-Х-Д таблицю, щоб від слідкувати індивідуальні навчальні потреби учнів та оцінити їх початкові уявлення з теми проекту. Впродовж роботи над проектом учитель веде спостереження, відслідковуючи їхній прогрес у навчанні. І на основі спостережень проводить консультації, зустріч із проектними групами, коригуючи їхню діяльність. Щоб допомогти учням краще контролювати своє навчання вчитель рекомендує їм сформувати власні цілі навчання у цьому проекті за допомогою щоденника рефлексії, який вестимуть усі учасники проекту. Для оцінювання продуктів учнівської діяльності учитель створює форми з критеріями оцінки презентації, вікі-статті та блогу. А також використовує контрольні списки для спрямування учасників проекту у потрібне русло роботи над продуктами проектної діяльності.контрольний список оцінювання презентації оцінювання вікі сторінки


Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту учитель демонструє стартову презентацію, описуючи проблему проекту та мотивуючи учнів до участі у ньому. Учні за допомогою З-Х-Д таблиці з’ясовують, що їм відомо про долю циган у період німецької окупації Сумщини. Під час обговорення презентації вчителя учні вирішують, якими шляхами можна дослідити проблему долі ромів Сумщини і Глухівщини зокрема під час окупації фашистами.

Учні об’єднуються у три групи.

1 група працюватиме над дослідженням питання « Які підходи Вермахту та СС до «циганського питання» існували?»

2 група працюватиме над висвітленням на основі офіційних документів та усних свідчень антиромської політики нацистів у Сумській області.

3 група з’ясовувала, як відносилось місцеве населення Сумщини до переслідування ромів у зоні дії воєнної адміністрації?

Учні шукали інформацію у спеціальних друкованих виданнях, в Інтернеті, а також за розробленим ними за допомогою вчителя он-лайн опитувальником провели опитування громадян Глухівщини з обраної проблеми. Результати своєї роботи учні виклали у вигляді мультимедійної презентації, блогу, а також створили вікі-сторінку на сайті інтернет – проекту «Сумські літописи».

За підсумками проектної роботи провели у школі вечір пам’яті жертв фашистського окупаційного режиму на Глухівщині.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Давиденко

Фах, навчальний предмет

історія

Навчальний заклад

Глухівська спеціалізована шлола-інтернат І-ІІІ ст.ім.М.І.Жужоми Сумської орбласної ради,м. Глухів,Сумської області

Місто\село, район, область

м.Глухів Сумська обл.

Контактні дані

davydenko.natali@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04.11 - 11.11.2012

Місце проведення тренінгу

Глухівська спеціалізована шлола-інтернат І-ІІІ ст.ім.М.І.Жужоми

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна