Портфоліо Давиденко Наталії з теми: "Ми те, що ми їмо"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Обмін речовин та перетворення енергії в організмі людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, хімія, фізична культура, основи здоров’я, інформатика, українська мова

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні 8 класу знайомляться із значенням харчування для організму людини,з корисними продуктами харчування, впливом харчових добавок на організм .Учні називають компоненти їжі;наводять приклади:вітамінів;характеризують: склад харчових продуктів; їжу як джерело енергії; обмін речовин та перетворення енергії в організмі людини; харчові та енергетичні потреби людини; значення харчових добавок для організму людини

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі,відслідковувати прогрес у навчанні,оцінювати мислення,продукт діяльності учнів та його представлення,відображати увесь навчальний цикл. Перед початком проекту учитель використовує ЗХД - схеми та Асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання з теми. Впродовж проекту учитель надає консультації,використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці проекту учитель – перевіряє набуті знання за допомогою опитувальника . За допомогою форм оцінювання відбувається постійне само оцінювання та взаємооцінювання учнів. На при кінці проекту відбувається презентація результатів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком проекту учитель зустрічається з батьками для обговорення. З учнями 9 класу вчитель проводить вступне заняття та презентує стартову презентацію,за допомогою якої ознайомлює учнів із завданнями проекту. Обговорюється ключове питання «Чи варто людині вживати їжу?» ,потім визначаються завдання над якими учням необхідно буде працювати. Учні заповнюють ЗХД- таблиці. Для подальшої роботи учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань.

1група – «Яка їжа корисна?» створює учнівську вікі- статтю

2група- «Що таке раціональне харчування?» створює учнівський блог

3група- «Як впливають харчові добавки на організм» учнівську презентаціюg .

Кожна група отримавши завдання разом з учителем планує свою діяльність,здійснює пошук необхідних ресурсів у мережі Інтернет,попередньо ознайомившись з інструкцією учителя та законом про авторське право Учитель веде спостереження за роботою груп,робить нотатки про хід обговорення,планування. Розв’язання поставлених завдань .Відслідковує прогрес у навчанні ,допомагає учням у спільній роботі та сприяє формуванню у них навичок високого рівня. За додатковою інформацією учні звертаються до бібліотеки, Інтернет ресурсів,лабораторію дослідження продуктів харчування. На при кінці проекту учитель проводить опитування за допомогою опитувальника «Раціональне харчування».

Завершується навчальний проект обговоренням ключового питання. Учитель пропонує учням відповісти на запитання,надає їм свої коментарі,відбувається обговорення всім класом,щоб кожна група могла поділитися своїми досягненнями .У ході такого обговорення учні формують навички ефективного висловлювання власних думок та ідей,розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування усного та за допомогою ІКТ.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Давиденко

Фах, навчальний предмет

Учитель біології, біологія

Навчальний заклад

Великосамбірський навчально-виховний комплекс "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

Місто\село, район, область

село Великий Самбір, Конотопський район, Сумська область

Контактні дані

natalia.davidenko1972@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.09.-15.09.2013

Місце проведення тренінгу

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Силка Олексій Олександрович