Портфоліо Гуцинюк Людмили Василівни на тему "Жіноча доля у творах Т.Г. Шевченка"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Жіноча доля у творах Т.Г.Шевченка

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Поезії Т.Шевченка

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис

Предмет українська література, тема згідно з календарно-тематичним плануванням « Творчість Т.Г.Шевченка», для учнів 9 класу. Тема дослідницького проекту «Чим схожі і чим відрізняються образи героїнь Катерини і Ганни?». Для того, щоб зрозуміти, як люди жили у період, описаний у творах Шевченка, вони повинні зазирнути в історію, і вияснити для себе питання про традиції, звичаї, побут та життя жінок у XIXст. Учні виступатимуть у ролі дослідників, психологів. Цей проект призначений для того, щоб учні навчилися співставляти людські долі, аналізувати ситуації, порівнювати минуле із сучасним, показуючи все у мультимедійній презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Уміння виразно і осмислено читати художній текст, виділяти в ньому головну думку, зіставляти зображені у творі етичні та психологічні ситуації з власним життєвим досвідом, відповідно корегувати свої життєві орієнтації, писати творчі роботи різних жанрів. Уміння визначити у прочитаному творі тему, основні проблеми, головних і другорядних героїв, художні описи, розрізняти сюжет і композицію. Уявлення про історико-літературну добу, національні, конкретно-історичні та загальнолюдські цінності, відображені у художньому творі, про відображення у художньому творі естетичні та етичні цінності.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Для визначення навчальних потреб учнів я використовуватиму ЗХД-схему, схему «Зв’язок-Спостереження-Здивування». Оцінювання буду здійснювати впродовж вивчення теми та здійснення учнями проектів, при цьому використовуючи форму оцінювання учнівських проектів, ознайомивши їх перед створенням презентації. Використовуючи форму оцінювання, я буду оцінювати учнівські презентації.

Форма оцінювання учнівської презентації

Форма для оцінювання веб

Форма оцінювання сам

Формуюче оцінювання

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед виконанням проектів вчитель пропонує переглянути презентацію і заповнити два документи: ЗХД - таблицю та організаційну діаграму. Учні, здійснюючи пошук ресурсів, будуть використовувати спеціальну форму оцінювання ресурсів Інтернету, а саме контрольний список для оцінки веб-сайтів. Також вчитель ознайомить учнів із законодавством про авторське право. Для користування тими чи іншими ресурсами інтернету учні будуть надсилати листи до організаторів сайту з метою надання дозволу користуватися матеріалами Розглядати пошук інформації в інтернет-ресурсах для створення дослідницьких проектів, створювати різнопланові тести для опитування учнів саме: відкрите запитання, на яке немає однозначної відповіді і яке потребує розгорнутої відповіді, запитання з декількома правильними відповідями; запитання, на яке існує одна правильна відповідь тощо; використання Інтернету для здійснення спільної роботи учнів та вчителя при вивченні тем, виконання проектів, особливо з тими, що знаходяться поза межами класу. Для створення мультимедійної презентації учні в класах розподіляються по групах, де кожна із них буде мати окреме завдання для дослідження теми. Також в групах буде розподілена роль кожного учня, який буде відповідати за окремим розділом дослідження. Учні створюють презентацію, у якій досліджують тему «Чим схожі і чим відрізняються долі героїнь Катерини та Ганни у творах Т.Шевченка». Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт відбуваються за формою оцінювання, яка надається учням перед створенням презентації. Перед тим, як діти будуть створювати презентацію вчитель наддав відповідні документи для створення роботи. Оцінювання здійснюється за формою оцінювання учнівських презентацій, за допомогою чого учні мають можливість самостійно оцінювати свою роботу. Оцінювання проводиться протягом роботи над проектом , а кінцевий результат виставляється після завершення проекту.


Учнівська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гуцинюк Людмила Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Ільцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Ільці, Верховинський район, Івано-Франківська Обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

5.06.12-22.06.12

Місце провведення тренінгу

Ільцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Гуцинюк Василь Іванович