Портфоліо Гулько Віктора Івановича для учнів 7 класу з геометрії за темою:"Трикутники навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Трикутники навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика,математика

Навчальні цілі

По закінченню роботи над проектом учні матимуть уявлення про трикутник,коло застосування трикутникі,про види трикутників, вмітимуть порівнювати трикутники та інші фігури.

Навчаться:

- Представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, буклету, блогу;

- Оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію про трикутник;

- Збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки.

— Під час проведення експериментів правильно використовувати вимірювальні інструменти ;

— Відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел з питання властивостей трикутників;

— Застосовувати навички письмового спілкування та збирати дані від численних осіб з допомогою інтернет-ресурсів для спілкування – електронної пошти; — Критично та конструктивно відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах; — Здійснювати самоспрямування у своїй навчальній діяльності;

— Розуміти та усвідомлювати роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту).

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Учні сьомих класів, протягом двох тижнів працюючи над проектом ознайомляться з поняттям трикутника, різних видів трикутників, бісектриси, висоти, медіани трикутника, властивості: рівнобедреного і прямокутного трикутників, розглянуть ознаки рівності довільних і прямокутних трикутників.

Досліджують:. Чи зустрічаються трикутники в навколишньому середовищу? Для систематизації та закріплення знань учні виконують тестові та практичні завдання .

Учні оформлення свої дослідження його в вигляді блогу, публікацій та документів .

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впроваження проекту

Навчальні цілі

Опис оцінювання

На початку проекту проводиться:

• Діагностика навчальних потреб учнів (табл. 3ХД)

• Діагностика рівня їх фактичних знань з теми (опитування)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.

Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом батьки та учні знайомляться з інформаційним буклетом про переваги використання проектоної діяльності у навчанні Перед початком роботи над проектом вчитель: -розробляє План впровадження проекту; -проводить діагностичне опитування по темі проекту та корегує навчальний план -спілкується з батьками та іншим учасниками спільноти з метою ознайомлення з концепцію використання проектів у школі; -роздає інформаційні буклети та відповідає на запитання, що виникають. На І етапі проекту відбувається презентація теми майбутнього проекту, обговорюються основні аспекти її реалізації, а саме – формуються групи за інтересами, обумовлюються джерела інформації, пояснюються навчальні завдання, форми оцінювання та хід проекту, ставиться учням Ключове запитання. Учні при перегляді презентації вчителя дізнаються про способи об’єднання в групи, завдання для кожної групи та яким чином оцінюється результативність навчання. Вчитель використовуючи Таблицю ЗХД, проводить опитування та мозковий штурм по ключовому та тематичним питанням, щоб визначити початковий рівень знань учнів по проблемі та допомогти їм намітити шляхи дослідження. Потім відбувається обговорення ходу проекту. Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гулько Віктор Іванович

Фах, навчальний предмет

Вчитель,інформатика та математика

Навчальний заклад

Петриківська СЗШ
Петриківська середня загальноосвітня школа

Місто\село, район, область

смт. Петриківка, Петриківського району, Дніпропетровської області

Контактні дані

vigulko на gmail.com vigulko на mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 22 жовтня - 27 жовтня 2012

Місце проведення тренінгу

м. Дніпропетровськ, Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна,
Сізікова Ірина Вікторівна,
Грекова Вікторія Сергіївна