Портфоліо Гуленок Тетяна з теми "Історія рідного краю –складова історіі Украіни."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Історія рідного краю –складова історіі Украіни.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія Украіни. Історія рідного краю.

Вік учнів, клас

10 клас. 15 -16 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Змістом проекту є вивчення історіі рідного краю на прикладі родини Харитоненків –сумських цукрозаводчиків –меценатів.Над проектом працюють учні 10 класу. Тема:«Відомі меценати Харитоненки»Основними видами діяльності учнів є робота з краєзнавчою літературою ,власні дослідження.опрацювання інформаціі з інтернету..

План вивчення теми (вставити файл)

план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку вивчення теми проводится опитування, формуємо таблицю знаю-хочу-дізнався та вимальовуємо асоціативний кущ

Опитування за формою Асоціативний кущ З-Х-Д таблиця

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель розповідає про одного з меценатів на Сумщині.

Маленьке повітове провінційне місто Суми, яке з 10,3 тисячі чоловік у 1850 р. виросло до 50,4 тис. у 1915 р. своїм промисловим і культурним розвитком багато в чому завдячує діяльності торгового будинку «Харитоненко з сином». Більшість цукрових заводів Сумщини, які раніше належали окремим поміщикам, невдовзі після реформи 1861 року, перейшли в руки двох великих промисловців і цукрозаводчиків краю: Терещенка і Харитоненка. Засновником його був Іван Герасимович Харитоненко — особа неординарна, яка залишила в історії міста і в пам'яті його жителів значний слід. І. Г. Харитоненко — уродженець с. Нижня Сироватка Сумського повіту, селянський син із багатодітної сім'ї, де було 9 дітей. Навчався в місцевій церковно-приходській школі, служив конторщиком у бакалійних лавках купців. Предметом законної гордості торгового будинку «Харитоненко з сином» були ліси, де разом з вирубками проводилися лісокультурні роботи, існували лісорозсадники, вирубані площі засаджувалися цінними породами дерев.

Головна контора торгового будинку «Харитоненко з сином» знаходилася в Сумах. Контори були у Москві, Харкові, Томську, Владивостоці, Туреччині, Персії. Величезні багатства, нажиті за такий короткий строк, щедрість, благодійність Харитоненка та його спадкоємців сприяли процвітанню міста і повіту. У селі Кияниці, що на північ від Сум, побудував родинний палац (див. Палац Харитоненка).

На кошти родини Харитоненків засновано дитячий притулок для дівчат-сиріт, названий в народі «пансионом благородных девиц» за рівень освіти і виховання в ньому, селянський банк, гуртожиток для студентів Харківського університету, реальне училище, церкву в с. Нижня Сироватка, жіночу гімназію, Троїцький собор. Значні кошти виділялися для розширення будівлі Сумського окружного суду, богадєльні біля церкви на кладовищі. Перший бетонний міст у Сумах через річку Сумку був побудований на кошти П. І. Харитоненка у 1910 році, — як раз навпроти головної контори.

Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні запитання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування та визначає рівень опорних знань.

Для визначення навчальних потреб учні заповнюют «ЗХД». Учні об’єднуються в три групи (за інтересом).

Одна група: проводять опитування серед однолітків щодо толерантності, добра та зла, жорстокості та милосердя , результатом їх діяльності є Учнівська Вікі-стаття "Добро і зло в житті".

Друга група: використовуючи ресурси Інтернету, ресурси музеїв та довідкову літературу досліджують видатних меценатів на Сумщині.

Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять опитування. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.

Працюючи в групах учні створюють продукти своєї діяльності. Учитель організовує консультації по групах. Учні кожної групи оцінюють себе та свої однокласників.


Dobro2.jpg статті

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гуленок Тетяна Анатоліівна.

Фах, навчальний предмет

вчитель історії

Навчальний заклад

КЗСОР Шосткинська ЗОШ -інтернат

Місто\село, район, область

м. Шостка

Контактні дані

КЗСОР Шосткинська ЗОШ -інтернат

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.08.2013-18.08.2013

Місце проведення тренінгу

місто Шостка: Шостинський інститут Сумського державного університету

Тренери

Ніколаєнко Михайло Сергійович

Лабудько Степан Пилипович

Повернутися до списку групи: місто Шостка група №1 (12.08.2013-18.08.2013)