Портфоліо Губченко Ганни з теми "Професії дорослих" для дітей старшого дошкільного віку
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Професії дорослих"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
“Дитина у довкіллі” “Привчаємось працювати” “Граючись, зротаємо”
Вік учнів, клас
Старший дошкільний вік (6-7 років), батьки
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Цей проект дає можливості розширити, поглибити та уточнити знання дітей старшого дошкільного віку про професії дорослих взагалі та професії їх батьків зокрема, дає можливість продовжувати вдосконалювати навички співпраці дитини та батьків під час проведення дослідження та підготовки до презентації. Виховувати у дітей поваги до праці, цілеспрямованість, уміння планувати, елементарних дій із засобами комунікації, комп’ютером, використання піктограм.
В результаті проведеного дослідження діти разом з батьками створюють презентації “своєї” професії, матеріали яких буде розміщено у блозі, а по завершенню створено “Альбом професій”
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення вихователь проводить заняття, підтримує дитину у підготовці та проведенні презентації, проводиться консультування батьків та дітей через блог та особисте спілкування. Використовуються запитання до дітей, заохочення, контрольні списки оцінювання, анкети, опитувальники, наповнюваність блогу, виготовлення та представлення презентації як кінцевого результату провденего дослідження батьків та дітей, оформлення альбому “Азбука професій”
Інструменти оцінювання: анкети (1), (2), таблиці, щоденник спостереження вихователя, дітей, буклет ст.1, ст.2, контрольні списки (1, 2, інструкції, блог тощо.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Діти вивчають особливості професій своїх батьків, необхідність певних умінь певної професії, обов’язки, користь, за допомогою дорослих та використовуючи технічні засоби під час цілеспрямованого навчання у дитячому садку та спільної діяльності у повсякденні за власної ініціативи та підтримки дорослого.
З’ясувати навчальні потреби дітей допоможе проведення заняття “Професії дорослих”, яке допоже з’ясувати рівень знань дітей, перегляд презентації, яка спонукатиме дітей дізнатися більше про професії своїх батьків, заповнення таблиці ЗХД, яке проводиться з використанням наочності у формі дидактичної гри, допоможе унаочнити різноманітний матеріал та спрямувати дітей до розширення своїх знань разом з батьками (співпраця, спілкування) й підготовки презентації професії одного (або обох) із батьків для інших дітей.
До початку проекту вихователь готує та проводить анкетування батьків, результати якого дадуть можливість чіткіше уявити можливості кожної сім’ї, їх бажання та налаштованість, час, який вони можуть витратити на підготовку та проведення проекту. Складає інструкцію проведення дослідження, щоденники (вихователя та дитини , контрольні списки (1 та 2), блог, готує додаткові матеріали ігор на уточнення та закріплення знань дітей (для використання у дитячому садку та вдома -блог).
Етап 1. Проведення заняття на тему “Які існують професії?”. Вихователь пропонує дітям пригадати професії, які вони знають, про які діти можуть розповісти про них. На підставі відповідей дітей заповнюється картка ЗХД (яка на цьому занятті є наочним матеріалом, відповіді дітей відмічаються графічним зображенням професій) “які ми знаємо професії дорослих”. Уточнюються знання дітей - розповідями дітей, вихователя. Вихователь підводить дітей до того, що існує багато професій. Пропонує переглянути вступну презентацію. Заповнюється картка ЗХД “які ми хочемо знати професії дорослих” - професії їхніх батьків, заповнюється наочними карточками. Вихователь пропонує дітям дізнатися у своїх батьків про їхні професії. Проводяться дидактичні ігри: “Професії дорослих” (зібрати з частин зображення певної професії), “Кому що потрібно для роботи?”. “Що потрібно для роботи певної професії”, які надалі застосовуються для самостійної ігрової діяльності дітей. Роздача батькам буклетів (cт. 1, ст.2) для попереднього ознайомлення з проектом.
Етап 2. Проведення консультування для батьків: повідомлення теми та мети проекту, обговорення змісту буклету, ідей підготовки презентацій професії, участі дітей у дослідженні. Повідомлення алгоритму дослідження, інструкції (брошура) роботи з дітьми та підготовки до проведення презентації професії. Ознайомлення з блогом та роботою у ньому дітей та дорослих. Допомага в об’єднанні у групи батьків суміжних професій або за бажанням. Складання попереднього графіку проведення презентацій. Пояснення батькам як працювати із котрольним списком самоспрямування та контрольним списком з самоспрямування у навчанні. Результати зустрічі з фотоматеріалами, буклет, брошури, супутні матеріали буде представлено у блозі.
Етап 3. У період підготовки презентації вихователь продовжує спостерігати за дітьми, враховуючи графік проведення презентацій (хто раніше-пізніше), використовуючи щоденник спостереження за дітьми та щоденник дитини, перед проведення презентації вихователь пропонує батькам заповнити опитувальник щодо спільної діяльності з дітьми (крім того опитувальник буде розміщено у блозі). Вихователь допомагає батькам та дітям завершити підготовку презентації.
Етап 4. Під час проведення презентації вихователь аналізує відповідність презентації, запропонованому плану вивчення професії, розподілу ролей, а особливо участі дитини, реакції дитини, яка проводить презентацію разом з батьками, дітей-слухачів, допомагає підвести підсумки заняття. Етап 5. Після проведення ознайомлючого заняття дитини з дорослим за певною професією, вихователь (або разом з батьками) готує різноманітні дидактичні ігри та завдання для розширення та закріплення знань дітей під час інших занять та інших видів роботи у повсякденному житті.
Учні разом з батьками шукають інформацію в Інтернеті для розширення знання дитини, унаочнення та використання різноманітного програмного забезпечення для подальшої підготовки .
В результаті роботи над проектом батьки та діти створюють презентацію певної професії у будь-якому вигляді, якому вони бажають (це можуть бути мальовані форми, презантації, відеоролики, ігри тощо, створені самостійно або використані із інших джерел). Результати проведеного дослідження та презентацій буде розміщено у блозі, а також додаткові матеріали, які зібрали під час дослідження.
В процесі роботи дітей та батьків їм буде запропоновано працювати в такому темпі, у якому вони бажають, але враховуючи графік проведення презентацій, який може змінюватися. Буде проводитися індивідуальна робота з дітьми у дитячому садку - діти, які потребують додаткової уваги, мають проблеми у навчанні, обдаровані діти.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Губченко Ганна Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Дошкільне виховання. Дитина у довкіллі
Навчальний заклад
Київський університет імені Бориса Грінченка
Місто\село, район, область
Київ
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
09.02. - 13.02.2015р.
Місце проведення тренінгу
Київський університет імені Бориса Грінченка Педагогічний інститут
Тренери
Скрипка Ганна Володимирівна Шевчук Лариса Петрівна