Портфоліо Грушковської Л.В. з теми "Доля людини під час війни "
Зміст
Назва проекту
Доля людини під час війни
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний - Світова література. Другорядні - Історія, інформатика, художня культура,образотворче мистецтво.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Література проти війни
Вік учнів, клас
7 клас, 12 – 13 років
Стислий опис проекту
«Доля людини під час війни» 7 клас,тема з програми «Література проти війни». Види діяльності учнів: пошук інформації в мережі Інтернет, аналіз та синтез отриманої інформації, співпраця в групах, оцінювання та самооцінювання в процесі роботи, зворотний зв'язок з учителем через електронну пошту. Учнівські ролі: біографи, літературознавці, проектувальники.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Поглибити знання учнів про життєвий шлях письменників,про події Другої світової війни,показати антигуманну й протиприродну сутність війни, розвивати навички аналізу художніх образів, уміння створювати презентації, виховувати повагу до історичного минулого, пошану до ветеранів, до сили людського характеру
Опис оцінювання
На початку роботи над проектом проводиться попереднє оцінювання за допомогою таблиці ЗХД, а також за методом «Асоціативний кущ». Складаються критерії оцінювання робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль у командах, вивчаються приклади робіт учнів та проходить обговорення плану роботи команди. У ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланк самооцінки учнів у групах, учитель заповнює свій журнал спостережень за групами та проводить з учнями рефлексію. Рівень сформованості вміння працювати в команді відстежується за допомогою форми "Оцінювання навичок спільної діяльності". На завершальному етапі оцінюється остаточний продукт діяльності - презентація, публікація. Оцінка здійснюється за допомогою «Форми оцінювання мультимедійної презентації». Під час самостійної роботи над проектом учитель оцінює рівень набутих знань та вмінь учнів за допомогою on-line спілкування, ведення учнівських щоденників .
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Перед початком роботи над проектом представити батькам та учням інформацію про проектний метод та отримати від батьків дозвіл на роботу дітей в Interneti , ознайомити учнів з інформацією про авторське право.
1 тиждень. Робота над проектом починається з оголошення теми проекту, його цілей та завдань, ознайомлення з презентацією вчителя . На початку проектної діяльності необхідно провести попереднє оцінювання учнів за таблицею З-Х-Д та за допомогою методу «Асоціативний кущ». Учні класу об’єднуються в три групи за бажанням та інтересами? коригуються вчителем, який застосовує принцип диференціації. Кожній групі надається завдання, відбувається розподіл ролей, складається план роботи та обговорюються засоби взаємозв’язку і спілкування між учнями та вчителем. Відповідно до поставлених завдань в кожній групі є «біографи», «літературознавці», «психологи», «проектувальники». «Біографи» досліджують життя та творчість письменників у роки Другої світової війни , «літературознавці» аналізують образи героїв художніх творів, «психологи роблять висновки щодо того, які моральні цінності є важливими в суспільстві, як можна їх дотримуватись в тяжких випробуваннях, щоб залишитися справжньою людиною, проектувальники створюють презентації, готують виступ. Учитель знайомить учнів з авторськими правами та правила оформлення посилань на використані джерела, рекомендує перелік сайтів для підготовки проектів.
2,3 тиждень. Учні займаються самостійною роботою над проектом. Учитель веде журнал спостереження за роботою кожної групи, консультує учнів, надає їм поради, керує їхньою діяльністю, контролює послідовність виконання проекту за таблицею оцінки проектів. Кожна група здійснює пошук інформації (статей, малюнків та відео матеріалів) в Інтернеті , бібліотеці, газетах та журналах відповідно до обраної теми. Організація обговорення допомагає тим, що учні вчаться бачити внутрішні якісні характеристики своєї роботи через оцінювання робіт інших учасників. Діти здійснюють самооцінювання та аналіз досягнень кожної групи. Учні оформляють проект, готують доповіді до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють презентації, буклети, в яких відображається результат їх діяльності.
4 тиждень Відбувається презентація робіт груп учнів над проектом. Спікер кожної групи виступає з доповіддю, а також презентує кінцевий продукт (мультимедійну презентацію, буклет, плакат тощо). Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Після виступу кожної групи йде обговорення, робляться висновки. Учитель ставить цілеспрямовані питання,узагальнює отримані результати,визначає перспективи на майбутнє. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Учитель підбиває підсумок виконаної роботи і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Любов Валентинівна Грушковська
Фах, навчальний предмет
учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Мар’їнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Мар’їнської районної ради Донецької області
Місто\село, район, область
м. Мар’ їнка, Мар’їнський район, Донецька область
Контактні дані
lyubov.Valent@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
13.08 – 18.08.2012
Місце проведення тренінгу
Мар’їнська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
Тренери
Калініченко Алла Леонідівна