Портфоліо Грабової Лідії Іванівни з теми "Водорості – найпростіші рослинні організми Землі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Водорості – найпростіші рослинні організми Землі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Водорості

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Навчальний проект «Водорості – найпростіші рослинні організми Землі» присвяченій вивченню їх впливу на екосистему Планети, значенню для людини. учитель знайомить учнів з темою проекту , презентація, які є також активними учаснками, отримують буклет. Перглядають ілюстрації, відео. На початку проекту учні формують декілька груп, кожна з яких займається дослідженням своєї теми - «Зелені водорості», «Діатомові водорості», «Бурі водорості», «Червоні водорості».В результаті роботи над проектом учні виясняють особливості будови, поширення, причини розподілу на відповідні групи, розмноження та значення для природи і людини.В ході роботи над проектом учні проводять дослідження різних водойм на виявлення різних водоростей в них, вивчають гербарні зразки, знайомляться звідповідними науковими джерелами та інтернетресурсами. Свої результати вони оформляють у вигляді та презентацій, блогів, вікі-статті, газети для захисту проекту.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні працюючи над цим проектом ознайомляться з найдавнішою групою нижчих рослин. Навчаться порівнювати, зіставляти , аналізувати , робити висновки, працювати з літературою та науковими джерелами. Формувати навички створення презентації, блогів,вікі-статті, газет Виховання почуття бережного відношення до навколишнього середовища. Володіють навичками 21 століття: творчістю і інноваційністю, розвивають критичне мислення і вміння вирішувати проблеми, розвивають комунікативні навички та навички співробітництва, уміють працювати з інформацією, має медіа та комп’ютерні навички, розвивають життєві та кар’єрні навички.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування чи тестів На протязі проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу ( усні консультації). Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації, дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається само оцінювання. Учні з самого початку роботи над проектами використовують: контрольний список для блогу; контрольний список для сайту; контрольний список для оцінювання однолітками презентації. Контрольний список оцінювання газет Крім того, учні заповнюють таблицю З-Х-Д Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися: формою оцінювання блогу; формою оцінювання сайту; формою оцінювання презентації. Формою оцінювання вікі-статті Формою оцінювання бюлетня Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, сайту, блогу, шкільної газети, усного виступу.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні знайомляться з презентацією учителя (при цьому вони є активними учасниками обговорювання), заповнюють таблицю З-Х-Д, діаграму та т-таблицю. Учні формують групи і кожна група виконує своє завдання: Завдання для першої групи 1. Шукають інформацію в інтернеті і бібліотеці про зелені водорості. 2. Готують презентацію про поширення зелених водоростей. 3. Готують ілюстрації про використання зелених водоростей. 4. Знаходять наочні матеріали використання їх людиною. Завдання для другої групи 1. Шукають інформацію в інтернеті і бібліотеці про діатомові водорості. 2. Готують блог про поширення діатомових водоростей. 3. Готують ілюстрації про використання діатомових водоростей. 4. Знаходять наочні матеріали використання їх людиною. Завдання для третьої групи 1. Шукають інформацію в інтернеті і бібліотеці про бурі водорості. 2. Готують вікі-статтю про поширення бурих водоростей. 3. Готують ілюстрації про використання бурих водоростей. 4. Знаходять наочні матеріали використання їх людиною. Завдання для четвертої групи 1. Шукають інформацію в інтернеті і бібліотеці про червоні водорості. 2. Готують газету про поширення червоних водоростей. 3. Готують ілюстрації про використання червоних водоростей. 4. Знаходять наочні матеріали використання їх людиною. Колективна робота:

                   Організація перегляду учнями  презентацій, пов’язаних з темою проекту 

Діяльність учителя До початку проекту учитель знайомить батьків та вчителів з перевагами методу проектів, використовуючи для цього буклет Вчитель на початковому етапі проекту знайомить учнів з темою, організовує дискусію на тему проекту. Далі учитель демонструє презентацію, присвячену проекту, організовує заповнення таблиці з-х-д, та діаграм та формує групи учнів, формулюючи перед ними завдання. На протязі виконання проекту учитель виступає в ролі консультанта, координуючи діяльність кожної групи і в разі необхідності окремих учнів. Вчитель створює є блог, в якому формулює завдання для кожної з груп та рекомендує список використаних джерел. Окрім цього цей блог використовується учнями для обговорення питань, які виникають в ході виконання проекту. Наприкінці проекту учитель організовує захист дітьми своїх проектів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Грабова Лідія Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель біологіі

Навчальний заклад

ОЗОШ№125 І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м.Одеса, Суворовський район

Контактні дані

вул. Кругова 1. тел. 778 16 50

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20 -23 08.2012р.

Місце провведення тренінгу

ОЗОШ№125

Тренери

Мельничук Ірина Анатоліївна