Портфоліо Гоцелюк Валентини Анатоліївни для учнів 7 класу з теми: "Косметика і підліток"
Зміст
Назва навчальної теми
"Косметика і підліток"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основи здоров`я та біологія
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект з основ здоров`я «Косметика і підліток» розрахований для учнів 7 класу, з теми "Косметичні проблеми підлітків". Учні будуть працювати в групах над тематичними питаннями, збирати та аналізувати інформацію, досліджувати вплив косметичних засобів на шкіру підлітка, підбирати косметичні засоби за своєю віковою категорією, спілкуватися за допомогою он-лайнових середовищ, робити самооцінку, створювати вікі-сайти,які розміщують в інтернеті.
План вивчення теми
Оцінювання
На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування та тестів. Упродовж всієї навчальної теми вчитель спостерігає за роботою груп, надаючи при необхідності допомогу(усні консультації), допомагає учням розвивати навички мислення, навички 21 століття при розробці змісту власних проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель записує відповіді учнів та їх думки, оцінює за допомогою таблиці З-Х-Я-Д. Щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних та групових консультаціях. Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися формою оцінювання блогу та формою оцінювання самоспрямування у навчанні. Ті ж самі форми оцінювання використовуються і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу.
Діяльність учнів та вчителя
Перед початком роботи вчитель розповідає про метод проекту та роздає буклети, готує дітей до проектої діяльності, демонструє презентацію
1 тиждень роботи над проектом вчитель готує буклет для учнів про метод проектів та роздає учням. Навчальна тема розпочинається з бесіди вчителя з учнями з використанням учительська презентація.
Учні виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі картки оцінювання (Знаю, вмію, цікавлюсь) та таблиці, відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Під час заповнення учнями таблиці вчитель переглядає результати виконаних завдань за Карткою оцінювання, з’ясовуючи рівень підготовленості учнів з урахуванням комп’ютерного тестування. Вчитель формулює завдання для різних груп на основі даних отриманих в он-лайн опитувальнику. Формує різні інтелектуальні групи з урахуванням попередніх знань учнів.
Вони збирають матеріали за темою проекту. Опрацьовують зібрані матеріали. Створюють презентацію за темою «Косметика і підліток».
Учні другої групи беруть інтерв’ю у медичних працівників та створюють відеоролик та оформлюють результати дослідження у блозі в Інтернеті.
2 тиждень.Для пошуку необхідної інформації учні використовують підручник, додаткову літературу та Інтернет (Корисні посилання). Знайшовши відповідну інформацію в Інтернеті записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел. Учні використовуватимуть мережу Інтернет для ефективного спілкування в чаті, для пошуку необхідної інформації, для створення презентації чи публікації, та беруть участі в інтерактивних обговореннях, щодо створеного ними продукту.
Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань. Під час проекту вчитель допомагає учням, надає консультації та додатковий матеріал, джерела додаткової інформації. Передбачені навчальним проектом види діяльності школярі здійснюють індивідуально або групою. При цьому вони спілкуються між собою.
Вчитель розподіляє учнів на групи, розподіляє обов’язки. Учні ознайомлюються із своїми завданнями в групах. В кожній групі є: адміністратор, статист, дослідник, фотограф та оформлювач. Вчитель допомагає учням визначитись з тим, що потрібно зробити для виконання завдань, демонструє презентацію та обговорює виконання роботи; обговорює, як учні будуть використовувати ресурси Інтернету при підготовці проектів, нагадує про авторське право про самостійність та творчість у роботі, отримує дозвіл на відкриття електронної скриньки, де буде розміщено матеріал зібраний учнями.
Вчитель при оцінюванні буклетів, презентацій, учнівського блогу використовує власну систему оцінювання, залучає учнів до процесу оцінювання; використовує підсумкове оцінювання, самооцінювання, взаємооцінювання. За допомогою спеціальних анкет визначає навчальні особливості учнів та відповідно до цього відбувається поділ за групами.
Свої враження учні викладають у блозі. Вчитель, як фасилітатор в навчанні учнів за методом проектів, здійснює ненав'язливу допомогу учням.
Ні в якому разі не вирішує за дітей, допомагає у вирішенні складних питань, толерантно ставиться до різних думок, поважає думку учнів.
Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Відбувається рефлексія та оцінювання навчальних досягнень учнів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Валентина Анатоліївна Гоцелюк
Фах, навчальний предмет
Вчитель основ здоров`я
Навчальний заклад
Комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа № 6 м.Орджонікідзе Дніпропетровської області"
Місто\село, район, область
м. Орджонікідзе, Дніпропетровської області
Контактні дані
(05667) 4-21-54
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
12 - 24 листопада 2012 рік
Місце проведення тренінгу
м. Орджонікідзе, Дніпропетровської області Комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа №6"
Тренери
Годована Ганна Анатоліївна
Потапова Ірина Борисівна