Портфоліо Горпинко Олени Олександрівни з теми " Біологія врятує світ "

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Біологія врятує світ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основні предмети - біологія другорядні - екологія, географія,інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Значення біології в системі природничих наук

Вік учнів, клас

учні 15-16 років, клас - 10

Стислий опис

Учням 10 класу пропонується взяти участь в проекті, що включає проведення дослідження ролі біологічних наук у житті суспільства та . Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють інформацію з даної теми, роблять певні висновки. Завдяки проекту діти поглиблять і закріплять свої знання з біології, екології, географії, інформатики, дізнаються багато нового, цікавого. Цей проект призначений для того, щоб учні озирнувшись навкруги, побачили дивовижну . Вони повинні навчаться спостерігати і бачити світ навколо себе,встановлювати гармонійні стосунки з природою на основі поваги до життя як найвищої цінності та всього живого як унікальної частини біосфери. Проект призначений для того, щоб геометричні фігури стали ближче і зрозуміліші школярам, щоб прийшло усвідомлення того, що усе у світі побудовано завдяки науці. Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду аналізу, узагальнення, систематизації, інтеграції, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Учні також оволодіють уміннями і якостями ХХІ століття – серед останніх домінуючого значення набувають формування особистої відповідальності за якість виконання конкретного завдання, розвиток комунікаційних здібностей учнів, досвід роботи учнів в команді, естетичне сприйняття друкованого тексту. Для творчомислячих учнів буде запропонований варіант написання оповідання, вірша, твору на тему «Геометрія у житті людини» та подальше об’єднання його з проектом.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми "Біологія врятує світ"

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Після завершення навчального проекту учні зможуть: дотримуватись правил роботи - з використання авторського права; - з різноманітними тестовими редакторами; - ефективно планувати час роботи в групах та розподіляти роботу між членами групи; - вміти створювати власні публікації та презентації . застосовувати - навички письмового спілкування та збирати дані від численних осіб з допомогою інтернет-ресурсів для спілкування – електронної пошти; критично та конструктивно - відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах; здійснювати - самоспрямування у своїй навчальній діяльності; розуміти та усвідомлювати - роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту). - формувати наукові картини живої природи на основі засвоєння учнями системи біологічних знань, ознайомлення з методами пізнання природи та взаємозв’язком між розвитком методів і теоретичних узагальнень біологічної науки; - розвивати у старшокласників пізнавальних інтересів, інтелек¬туальних і творчих здібностей шляхом проведення експерименту, розв’язування біологічних задач, моделювання біологічних процесів; - оволодіння учнями вміннями здійснювати самостійний пошук та аналіз біоло¬гічної інформації, характеризувати сучасні відкриття в галузі біології; - набуття компетентності у збереженні власного здоров’я та раціональному природокористуванні; - допрофесійна підготовка старшокласників до діяльності в галузях, що потребують ґрунтовних біологічних знань (медицина, сільське господарство, природоохоронна діяльність тощо)

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття.

  Retryty087.jpg    Retrytes.jpg


На початку проекту вчитель: - проводить урок, на якому дає основні поняття про прямі; - готує список доступної в бібліотеці школи літератури з теми проекту; - перевіряє роботу Інтернету та потрібних комп’ютерних програми у комп’ютерному класі; - відправляє інформаційний буклет про метод проекту батькам; - проводить тестування та обговорення тем, по результатам яких об’єднує учні у три групи ; - формулює критерії оцінювання роботи учнів.

Вчитель дає вступні презентацію 1 Учні об’єднуються вгрупи: історики,аналітики,дослідники Учні: - обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; - складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі.

1 група - історики Ознайомлюються поняттями: - рівні організації життя - взаємодія систем регуляції - організм - відкрита система - шляхи отримання і збереження інформації

Опрацьовують різні джерела інформації Демонструють приклади у вигляді публікації

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

2 група - аналітики Консультуються із вчителем стосовно найновітніших галузей біології та досягнень у цих галузях. Підбирають матеріал, використовуючи різні джрела інформації Подають матеріал у вигляді презентації "Досягнення біологічної науки"

3 група - дослідники Опрацьовують матеріал щодо впровадження новітніх досягнень біології та розглядають питання корисності цих досягнень. Презентують матеріал у вигляді вікі-статті учнів ЛІТ


Учні: - консультуються з учителем;

- обговорюють проміжні результати за допомогою електронної пошти або голосових повідомлень;

- використовує план оцінювання інтернет ресурсів для визначення достовірних джерел;

- оформляють проект;

- звіряються з контрольними списками для презентації та інформаційного бюлетеню;

- готуються до захисту;

- оцінюють роботу в команді.

Оцінювання вікі-статті Оцінювання публікації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Горпинко Олена Олександрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель географії та біології

Навчальний заклад

Ліцей інформаційних технологій Олександрійської міської ради

Місто\село, район, область

м. Олександрія, Кіровоградська обл.

Контактні дані

horpisha@gmail.com

Відомості про тренінг

[Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". КОІППО імені Василя Сухомлинського, 20 - 25 серпня 2012]

Дати проведення тренінгу

17.06. - 29.06.2013 р.

Місце провведення тренінгу

Ліцей інформаційних технологій Олександрійської міської ради

Тренери

Чижик Олена Вікторівна