Портфоліо Гончар Олена

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

[[

Назва проекту

Трикутники навколо нас

Буклет [1]

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія

Інформатика

Образотворче мистецтво

Навчальні цілі

Підвищити інтерес до математики, розширити кругозір учнів, підвищити їх загальну культуру, поглибити розуміння учнями теми проекту, створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійними засобами. Учні мають вміти використовувати усі можливі засоби отримання інформації (книги, Інтернет, користування бібліотекою) та вміти користуватися отриманими знаннями. Учні опанують життєві та кар`єрні навички, гнучкість і пристосування працювати разом у групі.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Даний проект розрахований для учнів 7-х класів. Матеріал цікавий для учнів і дозволяє використовувати метод проектної діяльності. Учні можуть проявити самостійність в придбанні знань по даній темі, показати свою творчу активність, проявити фантазію в підборі та оформленні додаткового матеріалу з використанням комп'ютера. Проект мотивує учнів на активне використання отриманих знань та умінь на практиці. Вони навчаться визначати види трикутників, вивчать їх властивості та навчаться визначати рівні трикутники та доводити їх рівність. Даний проект передбачає використання додаткової літератури, роботу в Інтернеті, що розвиває самостійність і творчість учнів. Проект дозволяє розвивати творче мислення школярів, уміння набувати знання з різних джерел, аналізувати факти, проводити експерименти, робити узагальнення, висловлювати власні думки, замислюватися над загадками природи і шукати стежину до істини. Крім того проект з геометрії «Трикутники навколо нас» допомагає поглибити і розширити знання та практичні навички учнів, допомагає побачити зв’язок геометрії з життям, розвиває в учнів уміння бачити цікаве, творчі здібності, уяву. Учні працюють в групах та створюють презентацію та буклет.

Повний План вивчення теми

[https://docs.google.com/file/d/0B4-yB3kAAOtzdFpyT2xnbDhhU3c/edit План вивчення теми ] ]

Навчальні цілі

Учні повинні вміти: • описувати зміст поняття «рівні фігури» • наводити приклади рівних фігур. • зображувати та знаходити на малюнках рівносторонні, рівнобедрені, прямокутні трикутники та їх елементи. Формулювати: • означення: різних видів трикутників; бісектриси, висоти, медіани трикутника; • властивості: рівнобедреного і прямокутного трикутників; • ознаки: рівності трикутників; рівнобедреного трикутника. • класифікує трикутники за сторонами і кутами. Доводити: •ознаки рівності трикутників, ознаки рівності та властивості прямокутних трикутників, властивості й ознаки рівнобедреного трикутника, властивості кутів трикутника, властивість зовнішнього кута трикутника. • Застосовує вивчені означення і властивості до розв’язування задач. Учні будуть формувати такі навички та вміння 21 століття як: • відповідальність та адаптовність • міжособистісна взаємодія та співпраця • креативність та допитливість • критичне та системне мислення • інформаційна та медіаграмотність Після завершення проекту учні будуть: • виділяти суттєві і несуттєві ознаки об'єктів, • усвідомлено володіти такими прийомами формування понять, як аналіз, синтез, порівняння, абстрагування, узагальнення, • Проводити класифікацію об'єктів, • Будувати правильні висновки, Використовувати інформаційні технології для наочного представлення результатів дослідження.

Опис оцінювання

[[2]Тест учня]

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та експериментального дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання - оформлення мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених в електронній тестовій формі з теми: «Трикутники». Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію бажано отримати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Презентація вчителя]

Презентація учня

блог учня

Дослідження учнів, що проводяться в рамках проекту. І група (Історики) досліджує питання: Історичне застосування фігури "трикутник" Питання для дослідження: Як історія визначає фігуру "трикутник"? Мета дослідження: розширити знання по застосуванню фігури "трикутник" Варіанти представлення результатів дослідження: у вигляді презентації.

ІІ група (Дослідники) досліджує питання: Чи можна збільшити відому кількість ознак рівності трикутників? Питання для дослідження: Сформулювати додаткові ознаки рівності трикутників, використовуючи при цьому такі елементи трикутників як медіани, бісектриси і висоти. Мета дослідження: Узагальнити отримані відомості про трикутник. Вивчити ознаки рівності трикутників. Варіанти представлення результатів дослідження: Вікі-стаття

ІІІ група (Конструктори) досліджує питання: Жорсткість трикутника Питання для дослідження: Чи зустрічаються трикутники в будівництві? Мета дослідження: З'ясувати, чи допомагають трикутники в будівництві? Варіанти представлення результатів дослідження: презентація

ІV група (Пошуковці) досліджує питання: Трикутники у найвідоміших архітектурних пам’ятках. Питання для дослідження: Які найвідоміші архітектурні будови мають в основі трикутник? Мета дослідження: з’ясувати яким чином збереглися найвідоміші архітектурні пам’ятки до нашого часу? Варіанти представлення результатів дослідження: блог

V група (Дизайнери)досліджує питання: Культурна цінність трикутників Питання для дослідження: Які найвідоміші художники свої роботи створювали за допомогою трикутників? Мета дослідження: ознайомитися з мистецтвом абстракціоністів, вітражів. Варіанти представлення результатів дослідження: екскурсія по художній галереї.

Використані матеріали

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Василівна Гончар

Фах, навчальний предмет

вчитель математики

Навчальний заклад

Павлоградський міський ліцей

Місто\село, район, область

м. Павлоград, Дніпропетровської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-29 вересня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Раїса Григорівна Бондарева]]