Портфоліо Гончар Зої з теми "Прагнення кожної людини бути щасливою "

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Прагнення кожної людини бути щасливою

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література,інформатика

Вік учнів, клас

7 клас 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект спрямований на те,щоб діти зрозуміли поняття «щастя»,висловили свої думки,дібрали матеріал. Проведені дослідження повинні привернути увагу до даного питання,розвинути прагнення знайти своє щастя. У класі учні створять проект і розкриють своє бачення щастя. Що потрібно зробити,щоб всі були щасливими? Кожна людина розуміє по-своєму.дехто вважає , що щастя-це,коли мама і тато поруч, для інших,коли гарна оцінка ,канікули,відпочинок .Учні наводять різні ситуації,приводять свої приклади Адже наше щастя залежить від нас самих.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

При вивченні теми «Чи кожна людина може бути щасливою?» використовуються різні методи та інструменти оцінювання.Таке оцінювання допомагає учасникам проекту поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів,забезпечувати зворотний зв`язок,оцінювати мислення та продукти учнівської діяльності,їх представлення та відображати навчальний цикл. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми 3-х-д та асоціативний кущ. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Учні об’єднуються групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності Упродовж всієї роботи над проектом проводимо опитування та оцінювання, щоб допомогти учням здійснювати моніторинг власного навчання. В кінці роботи над проектом здійснюється оцінювання за допомогою опитувальника та самооцінювання роботи в проекті кожного учня. Критерії оцінювання допомагають учням самим оцінювати свою діяльність у проекті. Відбувається оцінка створених портфоліо проектів, та продукту проектної діяльності: презентації та вікі-статті. По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту вчитель перед учнями ставить ключове запитання «Чи кожна людина може бути щасливою?»,проводить бесіду по даній темі : які твори вони читали,як вони розуміють вартість життєвих цінностей,про істинні і фальшиві цінності,про вибір власної життєвої позиції,проводить аналогії з сучасним життям.А також демонструє стартову презентацію. Учні індивідуально заповнюють таблиці «ЗХД»,учитель обговорює з класом тематичні питання проекту та ставить завдання для дослідження. Учні об`єднаються в малі групи для виконання завдань. 1група «Біографи» Досліджуватимуть біографію Богдана Лепкого,намалюють герб сім`ї Лепких,знайдуть фотографії з Інтернет та готують презентацію. 2група «Літературознавці» Прочитають зміст новели «Цвіт щастя» ,знайдуть ілюстрації,прислів`я та приказки про щастя та готують вікі-статтю (Учнівська Вікі-стаття "Пошук щастя хлопчика з новели Б. Лепкого "Цвіт щастя"). 3група «Психологи». Характеризуватимуть головного героя новели,складуть казку про щастя,підберуть ілюстрації та готують блог. Кожна група ,отримавши завдання, планує свою роботу так: здійснює пошук в інтернеті інтернет-ресурів,ознайомлюється з інструкцією вчителя та законом про авторське право. При цьому використовуються графічні схеми ,контрольні списки, розкадрування. Учитель спостерігає за роботою груп,ставить їм запитання,занотовує хід обговорення ,розв`язання поставлених завдань, допомагає учням у спільній роботі,сприяє формуванню навичок 21 століття у навчанні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зоя Олександрівна Гончар

Фах, навчальний предмет

Філологічний українська мова та література

Навчальний заклад

Охтирська загальноосвітня школа I-III ступенів №2

Місто\село, район, область

Охтирка Сумська

Контактні дані

0665433863

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.02.2013-24.02.2013

Місце проведення тренінгу

Охтирська загальноосвітня школа 1-2 ступенів №5

Тренери

Герасименко Наталія Вікторівна

Наконечна Людмила Миколаївна