Портфоліо Гончарука Віталія Дмитровича на тему: Навіщо людині чисте повітря?

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Чи потрібне людям чисте повітря

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія,біологія, екологія, географія

Навчальні цілі

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій за темою «Оксиген. Кисень» . В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами – пошук навчального матеріалу в інтернеті, опрацювання наукової літератури, перегляд науково-пізнавальних журналів та публікацій в бібліотеці, зв'язок з життям. Впроваджують аналіз, а саме учні аналізують відмінність чистих оксисену і кисню, які є способи добування кисню. Впорядкування – де будуть використовуватися ці знання в сучасному житті в новітніх технологіях.

Вік учнів, клас

12-14 років 7 клас

Стислий опис проекту

У навчальному проекті беруть участь учні 7 класу. Тема 2: Метали і неметали. Основні види діяльності: групова, у парах, індивідуальна. Передбачається використання ігрових моментів,. Складання карток самоаналізу знань із теми, заповнення колонок таблиць «Знаю» або «Хочу знати» Учні створюють міні проекти: -Презентація «Навіщо потрібен кисень?» -Публікація «Вплив чистоти повітря на здоров'я людини» -Вікі-статтю «Чи потрібен чистий кисень?»

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації проекту

Навчальні цілі

Осмислення – наприклад, чи існує в природі абсолютно чистий кисень. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про способи добування кисню, переконливо доказуючи, що саме цей спосіб буде оптимальним в даному випадку, яким чином дана речовина використовуватися в повсякденному житті, промисловості, науці та інших галузях життя, добираючи відповідні типи за допомогою відео презентацій, малюнків, або інших засобів візуалізації даних. Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість сполук кисню. Учні зможуть визначати та складати стислий опис властивостей кисню, різних способів добування та використання у промисловості, основних ідей та допоміжних деталей у сучасному житті.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують: 1. До початку проекту проводиться діагностика: а) навчальних потреб учнів З-Х-Д ЗХД б) рівня їх фактичних знань учнів з теми; в) рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій. 2. Під час проведення проекту проводиться: а) анкетування для групування учнів та розподілення ролей з урахуванням інтересів учнів та психо-фізіологічних можливостей кожної дитини; б) оцінювання навичок використання інтернет-ресурсів контрольний список для оцінки веб сайтів в) відслідковування ходу виконання роботи; г) поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв Форми оцінювання вікі-статті,блогу Форми оцінювання блогу , презентації, Форми оцінювання учнівської презентації; буклету форми оцінювання буклету д) оцінювання учнями власної діяльності. 3. По завершенню проекту проводиться: а) Визначення самоспрямованості навчання; форми оцінювання самоспрямованості навчання б) Взаємооцінювання командною роботою ;Форма оцінювання командної роботи в) визначення рівня здобутих знань з теми "Оксиген. Кисень" та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0, взаємооцінювання командною роботою.


Діяльність учнів та вчителя

Діяльність вчителя: Починаючи роботу над проектом, необхідно сформулювати ключове та тематичні питання, тобто скласти план проекту. Наступним етапом є розробка критеріїв оцінювання кожного виду робіт: створення презентацій, публікацій, вікі-сторінок, підготовка буклету про проектний метод, створення презентації про даний проект. Впродовж проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, контролює та консультує їх, у разі необхідності певна корекція. Наприкінці проекту вчитель залучає учні до оцінювання та оцінює роботи. Діяльність учнів: Учні знайомляться з планом проекту вчителя, з критеріями оцінювання кожного виду робіт, вчаться створювати презентації,публікації 1, публікація 2, вікі-статті Учнівська вікі сторінка до проекту "Оксиген. Кисень.". Повинні вміти самостійно працювати, обробляти інформацію, виділяти головне та відстоювати свою точку зору. Учні повинні зрозуміти що така робота вимагає ретельної обробки знайденого матеріалу, виділення головного з безліч інформації, аналіз, синтез, дотримання логіки викладення інформації, грамотного написання та оформлення, використання комп'ютерних технологій. Правила користування Інтернетом Головне - кожен повинен бути задіяним.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гончарук Віталій Дмитрович

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії та біології, хімія та інформатика


Навчальний заклад

Новостародубська ЗШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Новий Стародуб, Петрівський район, Кіровоградська область

Контактні дані

goncharuk18081976@gmail.com

goncharuk_76@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.09.2012-18.09.2012


Місце проведення тренінгу

Петрівський НВК


Тренери

Сайко Сергій Валентинович