Портфоліо Гонтаренко Тетяни з теми "Геометрія навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Тіла обертання

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - математика. Проект інтегрується з фізикою та інформатикою.

Вік учнів, клас

11 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з математики призначений для учнів 11 класу, виконується під час вивчення теми «Тіла обертання» Під час виконання проекту учні об’єднуються у групи для дослідження проблеми. «Для чого потрібний циліндр в повсякденному житті». Вони здійснюватимуть пошук з різноманітних джерел інформації зокрема Інтернету, аналізуватимуть , систематизуватимуть, робитимуть висновки, які викладуть на учнівських презентаціях, в блогах. та ВІКІ

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють Т-таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, в чому полягає різниця між фактами та домислами, а також показують свої попередні знання щодо вивчення властивостей циліндра. Учитель проводить декілька разів оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми. Учні ведуть щоденник спостережень впродовж всього виконання проекту та постійно працюють над таблицею З-Х-Д (поступово заповнюють її). Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над міні-проектом зі створення бюлетеню, учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проекту. Коли учні завершать частину по складанню задач, учитель перевірить міні-збірник учнів,щоб дізнатися, чи потребують учні додаткових інструкції для створення задач та правильного розвязання. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням публікації для того, щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовують Контрольний список для публікації, який допомагає їм створювати таку публікацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання та самооцінювання. Коли проект буде завершено, учні напишуть рефлексію щодо вивченого. Їх кінцевий продукт буде оцінений за Формою оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні представлять свої результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або інформаційного бюлетеню, або вікі. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять.

1 Тиждень Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з Ключовим запитанням:Чи потрібні знання про циліндр людині в сучасному світі? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з цілим класом. Оголосіть наступне запитання до проекту: Як утворюються тіла обертання? Поясніть учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над проектом. Почніть проект зі стартової презентації. Методом мозкового штурму визначте можливі теми, які могли б мати відповідні набори даних. Обговоріть та оцініть за допомогою он-лайн опитування ідеї учнів, які вони пропонують Обговоріть друковані та електронні ресурси для збору даних. Можливі теми можуть включати:

-Аксіоми стереометрії та їх наслідки

-Паралельність прямих і площин

-Тіла обертання, площі їх поверхонь та об’єм.

Попередні знання учнів з проблеми проекту оцініть за допомогою асоціативного куща. та З-Х-Я-Д таблиці Роздайте учням Форми оцінювання презентації, блогу та вікі-статті проведіть їх обговорення. Попросіть учнів використовувати Форми, щоб допомогти їм оцінити свій прогрес і те, як просувається їх навчання. Учні мають об’єднатися в малі групи ( від 3 до 5 в кожній) і обрати собі одну з тем для дослідження.

2 Тиждень

Запросіть учнів обговорити нове Тематичне запитання: Де можна знайти циліндр в повсякденному житті? Групи учнів, відповідно до обраних тем ,мають дослідити відповіді на Тематичні запитання. Учні повинні створити два кінцеві продукти свого проекту, які включають відповіді на питання, а також Тематичне запитання, яке було обговорене в перший день: Як утворюються тіла обертання?

Кожна група має створити:

по-перше

- мультимедійну презентацію про своє дослідження (про тенденції та можливі наслідки, використовуючи математичні інструменти статистичного аналізу ),

по-друге

- блог

По-третє

- вікі-стаття учнів "Циліндр у повсякденному житті"("Циліндр у повсякденному житті")

Дозвольте учням об’єднуватися в групи за власним бажанням. Членство в команді може бути сформоване на основі теми, до якої вони мають інтерес. Кожна група учнів повинна досліджувати різні теми. Нагадайте учням, щоб вони використовували Тематичне запитання в своїх проектах.

Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем. Проведіть консультації з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів.

3 Тиждень

Дати учням формули для обчислення елементів циліндра та сформувати поняття та властивості які можуть використовуватися при цьому. Сформулювати теореми, властивості фігур із планіметрії які використовуються при розв’язуванні задач на циліндр. Учні склали задачі прикладного змісту і розв’язують їх. Учні завершують своє дослідження, застосовуючи свої математичні знання. Учні створюють мультимедійні презентації та інформаційні блоги чи вікі. Нагадайте учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт. Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.

Учні захищають свої проекти на останньому уроці із теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Гонтаренко

Фах, навчальний предмет

Учитель математики. Математика

Навчальний заклад

Боромлянський НВК

Місто\село, район, область

с.Боромля Тростянецький район Сумська область

Контактні дані

taniagontar481@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05-11.08.2013

Місце проведення тренінгу

Боромлянський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад Тростянецької районної ради Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна