Портфоліо Голика Романа Анатолійовича з теми "Північна війна 1700-1721 роки"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Північна війна 1700-1721 роках"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України, історія всесвітня, інформатика

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учасники проекту – учні 8 класу. В процесі роботи учні об’єднуються в групи: аналітики, дослідники, незалежні експерти. Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду аналізу, узагальнення, систематизації, інтеграції, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентація. Проект має на меті охарактеризувати події Північної війни та місце України в ній крізь призму гетьманування Івана Мазепи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.

До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про опозиційний рух в Україні застосовується опитувальник з теми «Північна війна 1700-1721 роки». Учні заповнюють в таблицях «ЗХД» два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися.

В ході реалізації проекту Учні пройшли анкетування з даної теми. За допомогою Форми оцінювання дослідницького процесу учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Використовуючи Контрольний список групової роботи в проекті учні кожної групи оцінюють себе.

По завершенню проекту : Учні презентують створені інтелектуальні продукти: вікі-статтю, мультимедійну презентацію та буклет. Для оцінювання залучаються також і самі учні, які заповнюють Форму оцінювання мультимедійної презентації та Контрольний список для вікі-сайту. Учні закінчують заповнення таблиці «ЗХД» (стовпчик Дізнався)

Остаточна оцінка за проект виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, вікі-статтю та буклет.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівська Вікі-стаття "Роль Полтавської битви в історії України. Історичний портрет І. Мазепи"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.

Golikroma1.jpg Golikroma2.jpg

Перший день. Для зацікавлення учнів проектом вчитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, питання, над якими працюватимуть групи. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою опитувальника «Північна війна 1700-1721 роки». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблицю «ЗХД». Учні об’єднуються у три групи, в кожній групі по 5 дітей. Кожній групі надаються ролі: дослідники, незалежні експерти, аналітики. Група «Аналітики»: проводять опитування серед однолітків щодо україно–шведського союзу, на основі отриманих даних будують діаграму та аналізують отримані результати. Матеріали дослідження узагальнюють у формі буклету. Група «Дослідники»: використовуючи ресурси Інтернету, досліджують які військово–політичні акції відбулися проти українців? Результат оформлюють у вигляді мультимедійної презентації. Даній групі вчитель надає допомогу у вигляду Шаблону презентації. Група «Незалежні експерти» розглядають питання «Яку роль відіграла Полтавська битва в історії України? Історичний портрет І. Мазепи.». Результатом їх діяльності є вікі-стаття.

Перший тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп’ютером. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, проводять соціологічне опитування. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. При використанні матеріалів учні вказують посилання на джерело інформації.

Другий тиждень. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. За допомогою Форми оцінювання дослідницького процесу учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Використовуючи Контрольний список групової роботи в проекті учні кожної групи оцінюють себе. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання мультимедійної презентації та Контрольного списку для вікі-сайту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Роман Голик

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та основ правознавства, історія України

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 5 імені П. П. Шумилова

Місто\село, район, область

м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область

Контактні дані

ramirezag29 на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 14 січня - 14 лютого 2014

Дати проведення тренінгу

14 січня - 14 лютого 2014

Місце проведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 5 імені П. П. Шумилова

Тренер

Волошина Олена Вікторівна