Портфоліо Гладчук Мар'яна Юріївна."Спілкування. типи спілкування". 6(2) клас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Спілкування та здоров'я

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, українська мова

Навчальна тема (як записано в програмі)

" Спілкування. Типи спілкування"

Вік учнів, клас

11 років, 6 клас.

Стислий опис проекту

В ході презентації учні вивчають засоби й типи спілкування, вказують на помилки та недоліки висловлювання товариша. На прикладі простих ситуацій аналізують характер їхнього спілкування один з одним, з батьками, з іншими людьми. Доходять висновку, що гармонійне спілкування в родині, у школі, серед друзів сприяють гарному настрою, одержанню позитивних емоцій, відсутність стресів, а також психічному та фізичному благополуччю людини.

Переваги та недоліки методу проектів . Вчительський буклет

Учнівська публікація

Лист - дозвіл батьків

дозвіл на відкриття поштової скриньки

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

розпізнає: — типи спілкування; — типи стосунків; — ознаки безпечних та небезпечних компаній; — ознаки типів шкіри; пояснює: — вплив позитивного та негативного спілкування на здоров'я; розуміє: —залежність здоров’я від типів спілкування дітей у сімї, класі, підлітковому середовищі; необхідність толерантного ставлення до чужих поглядів і переконань; необхідність дотримання правил спілкування; необхідність розуміння почуттів і потреб інших; порівнює: — правила спілкування з однокласниками, старшими і членами сім’ї; ознаки спілкування в безпечних і небезпечних компаніях; вибирає: — належний тип стосунків з членами родини, однокласниками, друзями, вчителями; коло спілкування, яке сприяє здоров’ю; дотримується правил: — спілкування з однокласниками і з членами родини; дружнього спілкування дівчат і хлопців.

Опис оцінювання

Вхідне тестування [1]

Результати вхідного тестування [2]

Цей проект передбачає вивчення теми: «Спілкування. Типи спілкування» у 6 класі.У процесі навчання учні оцінюють особливості спілкування підлітків; визначають типи спілкування; розуміють необхідність ввічливого спілкування.В результаті підліток ввічливо спілкується з однокласниками; дотримується правил спілкування. Спочатку проекту для визначення навчальних потреб учнів проводиться опитування/анкетування.Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для блогу, контрольний список для інформаційного бюлетеню , контрольний список для оцінювання однолітками презентації щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів.Ведеться журнал спостережень.

Оцінювання учнівської презентації

Оцінювання учнівської публікації

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком роботи вчитель розповідає про метод проекту та роздає буклети, готує дітей до проектої діяльності, демонструє презентацію. Вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та роздаються публікації учням. Навчальна тема розпочинається із заповнення учнями опитувальника. Вчитель проводить бесіду з учнями з використанням своєї презентації. Учні переглядають фільм вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі картки оцінювання (Знаю, вмію, цікавлюсь) та таблиці, відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. Під час заповнення учнями таблиці вчитель переглядає результати виконання завдань за Карткою оцінювання, з’ясовуючи рівень підготовленості учнів з урахуванням комп’ютерного тестування. Вчитель формулює завдання для різних груп на основі даних отриманих в он-лайн опитувальнику. Формує різноінтелектуальні групи з урахуванням попередніх знань учнів. Група1 Збирає матеріали за темою проекту. Опрацьовує зібрані матеріали. Виконують презентацію за темою «Спілкування. Типи спілкування»

Вчительська презентація

Учнівська презентація

Група 2 шукає відповіді на запитання:З чого починаяться кожний ранок людини?, Як позбутися труднощів у спілкуванні?. Беруть інтерв’ю в учнів з теми «Яким повинно бути спілкування?» Створюють публікацію. Група 3 Проводять анкетування учнів(опитувальник) у блозі, шукає вихід з проблемних ситуацій. Для пошуку необхідної інформації учні використовують підручник, додаткову літературу та Інтернет. Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Відбувається рефлексія та оцінювання навчальних досягнень учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мар'яна Гладчук

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології, основи здоров'я

Навчальний заклад

Снятинська гімназія

Місто\село, район, область

Снятин, Івано - Франківська

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.06.2012

Місце проведення тренінгу

Снятинська гімназія

Тренери

Заяць Ростислав Петрович Савчук Василь Васильович