Портфоліо Гергелюк Тамари Миколаївни на тему"Гуцульський Великдень - вчора і сьогодні"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Гуцульський Великдень - вчора і сьогодні"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія. Мови/ мистецтво. Трудове навчання. Комп’ютерні технології.

Навчальна тема

Наш край.

Вік учнів, клас

7клас, 12-13років

Стислий опис

Учні обирають галузь знань за своїми інтересами (Збирають спогади старожилів.,публікації у пресі,; знайомляться з літературними джерелами з даної тематики.; здобувають навички розпису писанок) за певний проміжок часу.Використовуючи ці дані готуют ь доповіді-повідомлення. Потім учні обговорюють і прогнозують святкування Великодніх свят у майбутньому.

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

Вчитель чи учень вирішують, як презентувати свої остаточні результати: створивши мультимедійну презентацію, інформаційний бюлетень чи веб-сторінку. Незалежно від обраного методу учні зможуть: 1) Проводити пошук в Інтернеті для збору статистичних даних з обраної теми. 2) Підбирати відповідну експоненціальну залежність (з кореляційним коефіцієнтом) для своїх даних та використовувати цю функцію для прогнозування на п’ять чи більше відповідних проміжків часу 3) Використовувати програму Excel для створення графіків та прогнозувань, які не можуть бути реальними. Існуючі результати щодо створення інформаційного бюлетеня, презентації чи веб-сторінки, показують результати роботи учнів, та можливість використання цього методу для прогнозування майбутнього..

Опис оцінювання

Однією із важливих складових оцінювання відповіді учня є мова. Для оцінювання усного виступу застосовують наступні критерії: – змістовність викладу – повне, конкретне, чітке розкриття теми з використанням найважливіших історичних фактів, їх оцінка з висновками й узагальненнями; – логічність – послідовне, чітке висвітлення історичного матеріалу; – багатство мови – вживання історичних термінів, синонімів, образних висловів тощо. Багатство мови зумовлює використання історичних документів, знання літературних пам’яток епохи, історико-публіцистичних творів; – емоційність і виразність – яскраво й образно висловлювати думки і почуття, вміло добирати приклади, точні слова; – правильне вживання слів – забезпечується додержанням норм української літературної мови, відсутністю слів-паразитів, жаргонних словотворень, русизмів, правильною вимовою і написанням історичних термінів.

Журнал опитування учнів у діаграмах

Журнал оцінювання учнів

Критерії оцінювання wiki -сторінки

Діяльність учнів

День 1. Учитель знайомить учнів із основними принципами та перевагами використання методу проектів у навчанні за допомогою відповідних інформаційних бюлетнів. Потім учитель знайомить школярів з темою проекту, ключовими та тематичними питаннями на які буде потрібно дати відповідь у ході виконання проекту.Учні обирають партнерів для виконання проекту.

День 2. Учні ознайомлюються із законом про авторське право, із шаблонами: листа, для отримання дозволу використання матеріалів потрібного ресурсу; оформлення списку використаних джерел. Здiйснюють пошук матеріалів в Інтернеті та збирають дані по темі.

День 3 • Показ, як проводити соціологічне опитування

День 4 • Учні записують весняні забави, зв’язані з Великоднем. • Учні за допомогою “мозкової атаки” обговорюють можливі відхилення і доповнюють даними з Інтернету (при необхідності)

Дні 5 та 6 • Вчитель демонструє основи роботи в PowerPoint чи Publisher (в залежності від рішення вчителя) Учні створюють PowerPoint презентацію та власну wiki-сторінку.

День 7 Учні презентують свій кінцевий продукт всьому класу. Час на кожну презентацію – приблизно 5 хвилин.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тамара Гергелюк

Фах, навчальний предмет

вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

Верхньоясенівська ЗОШ I-III cтупенів

Місто\село, район, область

с.Верхній Ясенів Верховинський район Івано-Франківська обл.

Контактні дані

Jseniv-scoll@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.06-22.06 2012 р.

Місце провведення тренінгу

Верхньоясенівська ЗОШ I-III ступенів

Тренери

Маляр Петро Іванович