Портфоліо Герасименка Олександра з теми "Апаратно-програмне забезпечення. Архітектура комп'ютера"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Тема: "Архітектура комп’ютера. Процесор, його будова та призначення. Пам'ять комп’ютера. Зовнішні та внутрішні запам’ятовуючі пристрої. Пристрої введення та виведення даних."

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, Українська мова

Вік учнів, клас

8 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В ході тренінгу буду розкривати тему: "Архітектура комп’ютера. " 8 клас. Виконуючи проекти учні навчаться розрізняти типи оперативної пам'яті, типи процесорів та материнських плат. Учні будуть досліджувати відмінності лампових моніторів та ЖК. Також клас поділиться на 3 групи. Кожній групі буде поставлене завдання на виконання. В кінці досліджень групи розкажуть про своє дослідження: історія виникнення, будова, принцип дії. Також будуть аналізувати переваги та недоліки тих чи інших технологій. Результати дослідження будуть представлені в вигляді презентації, вікі-статті та гугл-сайту.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію , а також таблицю для визначення рівня знань учнів щодо комп'ютера та його будови Таблиця З-Х-Д та обговорення основних питань теми, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів (Приклад 1, Приклад 2). Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють Форму аналізу виконання завдання, документ, призначений для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням - Форма оцінювання самоспрямування у навчанні, Форму оцінювання виконання групового завдання. Також учні будуть використовувати Т-схему для опрацювання вивченого матеріалу. Розглянуть Форму для оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей. Також для дітей буде поставлене індивідуальне завдання у вигляді форма. Для групи "Дослідники-1" - форма для оцінювання статті, для групи "Дослідники-2" - форма для оцінювання блогу, для групи "Дослідники-3" - форма для оцінювання презентації. Учням потрібно розглянути Форму для оцінювання моєї роботи з учнями при колективному обговоренні в Інтернеті та опрацювати її. Група "Дослідники-1" опрацьовуючи матеріал про процесори та материнську плату повинні будуть заповнити порожню схему, яку їм предоставить вчитель.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання за цією темою потрібно: Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру (сторінка1, сторінка2) з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Для ознайомлення з проектом вчитель показує вхідну презентацію.Також потрібно роздати для заповнення батьками дозвіл від батьків на користування інтернетом. Потім учням пропонується заповнити порожню карту знань, щоб перевірити їх поточні знання. Після організаційного моменту вчитель роздає учням пам’ятку про Інструкцію про правила роботи за комп'ютером, Планування роботи на комп'ютері, Форму реєстрації роботи на комп'ютері. Для забезпечення контролю за діяльністю учнів у проекті, вчитель формує інструментарій документів для учнівських груп: Шаблон презентації. При цьому вчитель користується документом Стратегії фасилітації.

Тиждень 1.

Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: Як ви оцінюєте використання інформаційно-комунікаційних технологій в суспільстві XXI століття? Учні ознайомлюються із презентацією вчителя, після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань:

  • Чи є потужність комп’ютера запорукою його швидкодії?
  • Монітори з роздільною здатністю FullHD – примха чи необхідність?
  • Чи може негативно впливати на здоров’я людини?

Учні об’єднуються у групи по 5-6чол. і визначаються із назвою груп, девізом, напрямками дослідження – Дослідники1-3.

Тиждень 2.

Учні розбиваються на 3 групи: «Дослідники1-3». Вчитель пропонує ознайомитись з інформацією про Карти знань. Також перед початком роботи ознайомлює учнів з презентацією «Авторське право та правомірне використання джерел». Щоб провести само оцінювання в групах, вчитель пропонує учням пройти «Тест про авторське право». На цьому ж тижні вчитель проводить бесіди з учнями, щодо використання комп’ютерів та Інтернету, ознайомлює учнів з Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення Приклад1, Приклад 2, пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів.

Завдання для групи Дослідники-1:

  • Проаналізувати будову, тип та призначення процесора. В ході роботи заповнити порожню схему.
  • Проаналізувати основні комплектуючі системного блоку. Опрацювати інструкцію "як розібрати системний блок". Також можна переглянути відео "як підібрати ідеальний комп'ютер", що дасть змогу краще зрозуміти, що є в комп'ютері головне, а що другорядне.
  • Порівняти комп’ютери на базі Intel та AMD та проаналізувати. Виконавши всі завдання опрацювати таблицю-ЗХД.

Завдання для групи Дослідники-2:

Завдання для групи Дослідники-3:


Тиждень 3.

На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження. Перед тим як поставити учням конкретні завдання потрібно провести вхідне опитування для кожної з груп: опитування для групи «Дослідники-1», опитування для групи «Дослідники-2», опитування для групи «Дослідники-3». Також розв'язати кросворди: для групи "Дослідники №1", для групи "Дослідники №2", для групи "Дослідники №3". Таким чином ми перевіримо завдання всіх груп, а для перевірки знань кожного учня будуть роздані індивідуальні форми для перевірки знань. Для групи "Дослідники №1" - це форма для перевірки знань пристроїв персонального комп’ютера, для групи "Дослідники №2" - це шаблон для заповнення, для групи "Дослідники №3" - це таблиця для заповнення, також учні будуть давати пройти онлайн-опитування своїм одноліткам для статистики обізнаності дітей у сучасних технологіях, що відносяться до ПК. Результати опитування будуть також, але тільки для перегляду.


Завдання на цьому тижні будуть такими:

На закінчення всім учням буде запропоновано пройти Заключне опитування.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Герасименко Олександр Вікторович

Фах, навчальний предмет

Студент ОКР "Спеціаліст". Спеціальність "Технологічна освіта". Спеціалізація "Інформаційні технології".

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м. Вінниця

Контактні дані

rggamer2011@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього".

Дати проведення тренінгу

17.02.2014-14.05.2014

Місце проведення тренінгу

Вінниця, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Тренери

Кобися Алла Петрівна