Портфоліо Гвалта Максима з теми "Еволюція Всесвіту"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Тема: "Еволюція Всесвіту"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

математика, інформатика, фізика

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Астрономія і сьогодення» розроблено відповідно до навчальної програми рівня стандарт з астрономії для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Будова та Еволюція Всесвіту». Завданням проекту є розвиток уявлень про Всесвіт, його будову та структуру. Розказати учневі про усю красу та багатогранність нашого Світу. Повідати дітям про усю чарівність зірок, іх різновиди. Під час роботи над проектом учні будуть розвивати навички високого рівня та просторову уяву. Вони будуть проводити різні види робіт: працювати з науковими джерелами, створювати астрономічні проекти із використанням комп’ютера, розкриють роль науковців у вивченні Всесвіту. Основна ідея проекту полягає у розвитку в учнів навичок мислення високого рівня, а саме: висувати гіпотези щодо того, чи можливо сумістити декілька речей: перша – зарекомендувати себе та власну ідею за допомогою презентації і друга – використовувати презентацію як важливий засіб комунікації переконання.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всього проекту проводиться оцінювання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель пропонує учням розроблену ним презентацію, а також таблицю Таблиця З-Х-Д, щодо визначення основних етапів еволюції всесвіту. Кожного дня оцінювання роботи учнів виконується вчителем, на основі опитування для визначення рівня знань учнів під час роботи з проектом. Наприкінці проекту вчитель перевіряє роботу учнів за допомогою створених учнями презентацій. На кожному з етапів роботи над проектом учні шукають та опрацьовують інформацію з різних джерел мережі Інтернет, заповнююють при цьому Контрольний список для оцінки веб сайтів, (Приклад)

Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють Форму оцінювання виконання групового завдання, призначену для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням. Для сприяння розвитку їх самостійності у навчанні вчитель має формувати в учнів самоспрямованість. Для цього розроблені Контрольний список з керівництва власним навчанням, Контрольний список самоспрямування. Також для цього вчителем розроблені завдання на використання математики (Приклад 1, Приклад 2, Приклад 3). Щоб полегшити роботу учнів, вчитель пропонує для роботи готові шаблони (Шаблон для групи «Діти Галілея», Шаблон для групи «Вартові галактики», Шаблон для групи «Марсіки»). Під час роботи над завданнями учні періодично заповнюють форму оцінювання виконання групового завдання документ, призначений для самостійного оцінювання своїх вмінь і навичок керування своїм навчанням. Під час роботи над проектом учні здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми оцінювання блогу, Форма оцінювання презентації та Форми оціінювавання вікі-сайтів. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі опитування, для визначення обізнаності учнів з питань проекту та перегляду продуктів діяльності учнів. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою Контрольного списку для вікі-сайту та Контрольного списку для блогу. Та захист створеного блогу, вікі-сайту та презентації під час проведення шкільної виставці-презентації – «астрономія і сьогодення»

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Тиждень 1.

Учні реєструються на сайті проекту і заповняють реєстраційну форму. Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про стратегії створення та обробки друкованої реклами. Учні ознайомлюються із презентацією вчителя. На початку ставимо перед учнями Ключове питання: Чи тільки на планеті Земля можливе життя? Учні реєструються на сайті проекту і заповняють реєстраційну форму. Учні ознайомлюються із презентацією вчителя, після чого варто провести з класом обговорення наступних запитань: - Чи Всесвіт має грвниці? - Як і де зародилось життя? - Що було поштовхом для створення Всесвіту? Також ознайомити учнів про роль кожної групи в проекті. Для визначення навчальних потреб учні заповнюють Таблицю З-Х-Д і схему. Учні об’єднуються у групи по 5-6 чол і визначаються із назвою груп, девізом, напрямками дослідження:

• Діти Галілея

• Вартові галактики

• Марсіки

Вчитель проводить роботу з батьками учнів і самими учнями щодо ознайомлення їх з розміщенням інформації в мережі інтернет з подальшим отриманням від них відповідних дозволів:Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, Форма щодо збереження конфіденційності учня, Форма батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет.

Тиждень 2.

Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів з інформацією що до авторського права за допомогою презентації «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує учням пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення Приклад 1. Пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Відповідно до напрямку дослідження (груп) учні визначають для себе перші завдання:

Завдання для групи «Діти Галілея»:

  1. дослідити і проаналізувати теорії походження Всесвіту;
  2. дослідити об'єкти нашого Всесвіту;
  3. дати відповідь на запитання «Що таке космос?».

Завдання для групи «Вартові галактики»:

  1. дослідити і пораналізувати історію розвитку Всесвіту;
  2. дослідити Галактики;
  3. дати визначення поняттю «Всесвіту».

Завдання для групи «Марсіки»:

  1. ознайомитись з теоретичною долею всесвіту;
  2. дослідити такий факт як взаємодіючі галактики;
  3. дати відповідь на запитання «Що відбувається при взаємодіях галактик?»


Тиждень 3.

На цьому етапі дослідження учні проводять різноманітні опитування відповідно до обраного напрямку дослідження.

Завдання для групи «Діти Галілея»:

  1. Розглянути та проаналізувати характеристики галактик;
  2. скласти анкету і провести опитування у вчительському колективі на тему «Що таке Всесвіт?». Проаналізувати результати за допомогою діаграми.
  3. переглянути навчальне відео про історію розвитку Всесвіту.

Завдання для групи «Вартові галактики»:

  1. Дослідити та проаналізувати нашу Сонячну систему;
  2. скласти анкету і провести опитування в класному колективі на тему «Будова Сонячної Системи». Проаналізувати результати за допомогою діаграми.
  3. переглянути навчальне відео про будову Сонячної Системи.

Завдання для групи «Марсіки»:

  1. Визначити та проаналізувати основні принципи дослідження Всесвіту.
  2. провести анкетування між учнями школи на тему «Чи можливе життя на інших планетах?».Проаналізувати результати за допомогою діаграми.
  3. переглянути навчальне відео про життя у космосі, а також навчальне відео про роботу в Prezi.

Вчитель пропонує учням використовувати Інтернет-технології для спільного використання (створення, редагування) з іншими учнями документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, форм опитувальників тощо) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі. Учням пропонується розв’язати завдання мережевого опитувальника (опитувальник для тестування) для перевірки рівня знань учнів. Усі проміжні та результуючі матеріали учні підключають до блогу групи! Під час роботи учні використовують розроблений для них оцінювальний документ Форма оцінювання виконання групового завдання.

Тиждень 4

На цьому етапі дослідження учні визначають наступні завдання:

Завдання для групи «Діти Галілея»:

- розробити презентацію «Взаємодіючі галактики», що складається з 10 слайдів; - дослідити та проаналізувати походження Всесвіту. Продемонструвати результати дослідження у вигляді Вікі-статті.

Завдання для групи «Вартові галактики»:

- розробити презентацію «Наша Галактика, будова Сонячної Системи», що складається з 10 слайдів; - визначити та проаналізувати нашу Галактику та будову Сонячної Системи та види Галактик. Продемонструвати результати дослідження у вигляді блогу

Завдання для групи «Марсіки»:

- розробити презентацію «Чи можливе життя на інших планетах?», що складаються з 10 слайдів; - проаналізувати прогнози еволюції земної цивілізації. Продемонструвати результати дослідження у вигляді презентації.

Під час роботи учні використовують розроблені для них оцінювальні документи: Форму оцінювання блогу, Форму оцінювання Вікі-сайтів та Форму оцінювання презентації.

Результати діяльності будуть представлені у шкільній презентаційній кампанії учнівських інформаційних проектів – «Астрономія і сьогодення», на яку планується запросити батьків та вчителів. Наприкінці всі відомості проекту «Астрономія і сьогодення» будуть об'єднані у таблицю ПІДСУМКИ.

Результати діяльності учнів: Вікі-стаття, презентація, блог.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гвалт Максим Михайлович

Фах, навчальний предмет

Астрономія

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м.Вінниця

Контактні дані

maxvelys@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.05.2016 – дата заліку

Місце проведення тренінгу

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Тренери

Кобися Алла Петрівна