Портфоліо Гарник Оксани з теми "Хвороби цивілізації" проект "Пагубні звички"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Пагубна звичка нашого часу-куріння

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основи здоров'я інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Хвороби цивілізації

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Учні досліджують вплив тютюнопаління на здоров’я людини, а також наслідки, щоб краще зрозуміти що чекає в майбутньому курця. Після накопичення матеріалів з теми учні відбирають найбільш з їх погляду цікаві. Учні працюють в малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти. Вони досліджують матеріал, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення та презентують свої результати одноліткам, відбираючи найбільш вражаючі малюнки, плакати, відео, формулюючи простими словами висновок за даною темою.

презентація

блог за темою блог учнів за темою

Повний План вивчення теми

План реалізації проекту

Група1. Досліджує  шкідливість складників табачного диму
Група 2. Шкідливе вплив куріння на організм людини
Група 3. Особлива шкідливість куріння для жінок
Група 4. Шкідливість куріння для чоловіків
Група 5. Шкідливість пасивного куріння

Презентація –захист проекту «Життя без куріння» 1. Які причини зумовлюють тютюнопалінняю? 2. Чому тютюнопаління поширюється серед сучасної молоді? 3. Які шкідливі речовини виділяються при тютюнопалінні? Як вони впливають на організм людини та навколишнє середовище? 4. До яких хвороб приводить тютюнопаління? 5. Які досліди та дослідження підтверджують шкідливість тютюнопаління? 6. Як тютюнопаління впливає на гени людини? Як це може вплинути на майбутнє потомство? 7. Які приклади шкідливості тютюнопаління із життя відомих людей ти можеш навести? 8. Якої шкоди завдає „пасивне“ тютюнопаління? 9. Як впливає паління на навколишнє середовище? 10. Як впливає реклама цигарок на поширення тютюнопаління? 11. Як суспільство намагається вплинути на поширення тютюнопаління? 12. Якщо тобі запропонують цигарку,яке ти приймеш рішення?

учнівська презентація

Навчальні цілі

• формування в учнів мотивації до дбайливого ставлення до життя і здоров’я; • формування у школярів стійких переконань щодо пріоритету здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей; • виховання у підлітків бережливого, дбайливого та усвідомленого ставлення до власного здоров’я як однієї з найвищих людських цінностей, потреби самопізнання та всебічного самовдосконалення; • ознайомлення учнів з основними принципами та закономірностями життєдіяльності людини в природному та соціальному середовищах, спрямованої на збереження життя і зміцнення здоров’я; • формування в учнів сталої мотиваційної установки на здоровий спосіб життя як провідної умови збереження і зміцнення здоров’я; • ознайомлення учнів з основними принципами, шляхами й методами збереження життя і зміцнення усіх складових здоров’я; • навчання учнів методам самозахисту в умовах загрози для життя; • навчання учнів методам самооцінки і контролю стану і рівня здоров’я протягом усіх років навчання; • розвиток життєвих навичок учнів, спрямованих на заохочення вести здоровий спосіб життя.

Опис оцінювання

На початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів (Таблиця З-Х-Д) діагностика рівня їх фактичних знань з теми Опитувальник Під час проведення проекту: анкетування для поділу учнів на групи оцінювання Інтернет-ресурсів (Контрольний список для оцінювання вікі-статті) оцінювання презентацій (Контрольний список для оцінювання презентації) контроль вивчення теоретичних питань (оцінювання самостійних (письмових робіт), тестування, усні відповіді) По завершенні проекту самооцінювання (Критерії самооцінювання) взаємооцінювання (Форма оцінювання виконання колективної роботи) оцінювання презентації (Форма оцінювання презентації) оцінювання брошури (Форма оцінювання брошури) оцінювання вікі-статті(Форма оцінювання вікі-статті) оцінювання рівня знань учнів з теми (Тестування) оцінювання командної роботи(Форма оцінювання командної роботи) оцінювання вміння брати участь в обговореннях (Форма оцінювання участі в обговореннях) оцінювання навичок спілкування (| Форма оцінювання навичок спілкування) повноти виступів (Форма оцінювання повноти виступів) творчого підходу. Наведемо декілька форм оцінювання.

форма оцінювання
адаптація форми оцінювання

Діяльність учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Гарник

Фах, навчальний предмет

інформатика, математика

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа № 81 І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м.Одеса, Київський район

Контактні дані

garnic81@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.07-13.07.2012

Місце проведення тренінгу

Одеса, Київський район ЗОШ № 84

Тренери

Ковтун Тетяна Петрівна