Портфоліо Галіченко Тамари Володимирівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Будова речовини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика,хімія,природознавство,географія.

Навчальна тема

Будова речовини

Вік учнів, клас

7 клас 12 – 13 років учням


Повний план вивчення теми

План вивчення теми

план впровадження проекту

Стислий опис проекту

Проект буде проводитися в 7 класі за темою:"Будова речовини. Під час роботи над проектом учні об'єднуються у три групи. Кожна з груп отримує завдання для дослідження. І група – розглядає та проводить дослідження за темою:"Броунівський рух". ІІ група – розглядає та проводить дослідження за темою:"Взаємодія молекул". ІІІ група – розглядає та проводить дослідження за темою: "Що таке дифузія? Від чого залежить швидкість дифузії?". Необхідна інформація надається вчителем на уроці, за наданими вчителем посиланнями самостійно добувається учнями у інтернет середовищі.

Навчальні цілі

1.Навчитися описувати особливості руху атомів та молекул речовин в різних станах. 2.Вміти наводити приклади кристалічних і аморфних тіл. 3.Спостерігати дифузію в рідинах, газах. 4.Сформулювати основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовин. Очікувані результати: Після завершення навчального проекту учні зможуть: -формувати основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини, зможуть описати особливості руху атомів і молекул в різних агрегатних станах, характеризувати ознаки тіл у різних агрегатних станах, явище дифузії, розрізняти кристалічні і аморфні тіла, атом і молекулу -описувати результати спостережень, планувати і проводити невеликі експериментальні дослідження, проводити вимірювання фізичних величин, робити узагальнення і висновки; -роз'яснювати, впроваджувати та доносити нові ідеї до інших; -здійснювати вибір та приймати комплексні рішення; -відповідати за результати спільної роботи; -використовувати комп'ютерні технології, як інструмент для спілкування, досліджень, організації оцінювання досліджень, володіння базовим розумінням питань, пов'язаних з доступом та використанням інформації; -створювати презентації.

Опис оцінювання

На початку виконання проекту: тестування учнів з метою виявлення їхніх знань опитувальник, разом з учнями створення таблиці ЗХД для виявлення інтересів учнів з даної теми та складання і затвердження групових планів роботи над проектом (підказки до планування). Впродовж роботи над проектом: поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв створення презентації, контрольного списку презентації, самооціювання учнів у груповій діяльності, критерії оформлення блогуоцінювання учнями власної діяльності – ведення щоденника досліджень. Впродовж роботи над роботи: поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв створення презентації, контрольного списку презентації, самооціювання учнів у груповій діяльності, оцінювання учнями власної діяльності – ведення щоденника досліджень Наприкінці роботи над проектом: заповнення таблиці ЗХД для перевірки виконання мети (чи знайшли учні відповіді на проблемні питання, які вони собі ставили на початку роботи), оцінювання результатів учнівських робіт згідно критеріїв

Діяльність учнів та вчителя

Перед виконанням проекту вчитель створює буклет для батьків з метою ознайомлення з концепцією використання проектів

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

На початку проекту вчитель пояснює тему проекту, демонструє презентацію основних ідей навчального проекту, ставить цілі та оголошує очікувані результати проекту. Пояснює роль учнів у проекті та їхню діяльність. Формує групи. Кожна група отримує індивідуальні завдання для дослідження. І група – розглядає та проводить дослідження за темою:"Броунівський рух". Шукають інформацію в інтернеті та опрацьовують її для захисту проекту. Джерела для опрацювання надає вчитель. Їхньою роботою є вікі стаття: "Броунівський рух в природі". ІІ група – розглядає та проводить дослідження за темою: "Взаємодія молекул". Шукають інформацію в інтернеті та опрацьовують її для захисту проекту. Джерела для опрацювання надає вчитель. Після опрацювання і висновків створюють буклет. ІІІ група – розглядає та проводить дослідження за темою: "Що таке дифузія? Від чого залежить швидкість дифузії". Шукають інформацію в інтернеті та опрацьовують її для захисту проекту. Джерела для опрацювання надає вчитель. Після опрацювання і висновків учні створюють презентацію. На кінцевому етапі учні готуються до захисту проекту. Після захисту кожної групи проводиться взаємне оцінювання роботи та підбиваються підсумки.Завершується заповнення таблиці ЗХД. Учні виконують само оцінювання та рефлексію. Вчитель перевіряє наявність всіх виконаних робіт і виставляє оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тамара Галіченко

Фах, навчальний предмет

Фізика

Навчальний заклад

Добровеличківська загальноосвітня школа - інтернат І - ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

смт.Добровеличківка, Добровеличківський район, Кіровоградська область

Контактні дані

tvgalichenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-28вересня 2012року

Місце проведення тренінгу

Добровеличківська загальноосвітня школа - інтернат І-ІІІступенів

Тренери

Денис Софія Володимирівна