Портфоліо Гайдай Тамари з теми: "Запрошуємо до Сум!" ("Welcome to Sumy!")
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
«Місце проживання. Населені пункти».
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Англійська мова. Проект інтегрується з інформатикою, історією, краєзнавством.
Вік учнів, клас
Проект виконують учні 4 класу, 9-10 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Діти досліджуватимуть проблему «Чим наше місто може бути цікавим для гостей?». Вони об’єднаються у три групи, кожна з яких знаходитиме інформацію зі свого проектного завдання: 1 група –про легенди з історії заснування Сум, 2 група - про видатних людей міста, 3 група – про відомі споруди, 4 група – про те, як можна цікаво провести свій час у Сумах. Інформацію учні викладають на презентаціях, ведуть блог проекту, пишуть вікі-статтю за підтримки вчителя. Результати своїх досліджень представляють на підсумковому уроці з теми, де відбудеться обговорення проблеми проекту та з’ясування питання «Яким ти бачиш своє місто у майбутньому?»
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Перед початком проекту учитель використовує ЗХД таблицю та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання щодо проблеми проекту. Протягом роботи над проектом для відслідкування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки (зокрема, контрольний список для учнівської презентації) і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності (наприклад, форма оцінювання вікі-статті). Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД таблицею, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм з критеріями оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається захист проекту.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком роботи над проектом учитель зустрічається з батьками учнів, щоб пояснити їм переваги роботи за методом проектів та розповісти про майбутні дослідження учнів, долучивши батьків до допомоги у роботі над темою проекту. Презентація про переваги методу проектів
На початковому етапі проекту учитель ініціює обговорення з класом проблемного питання «Чим наше місто може бути цікавим для гостей?» Методом мозкового штурму діти визначають майбутні напрями своїх досліджень, за допомогою вчителя об’єднуються у проектні групи, обираючи їх переважно з урахуванням своїх інтересів.
- Група досліджуватиме питання «Які легенди пов’язані з історією виникнення нашого міста?» та вестиме блог, у якому викладатиме інформацію про хід та результати своєї роботи.
- Група з’ясовуватиме, імена яких визначних людей пов’язані з Сумами. Учні знаходитимуть інформацію про видатних уродженців міста та про тих, хто його відвідував, відобразять свою інформацію на вікі-статті Вікі-стаття учнів "Видатні особистості міста Суми".
- Група працюватиме над питанням «Якими цікавими будівлями може похвалитися наше місто?», здійснить пошук в Інтернеті, у довідниках і путівниках, відвідає краєзнавчий музей і створить за результатами своєї роботи мультимедійну презентацію.
- Група дізнаватиметься, де у Сумах можна цікаво і корисно провести час? Створить для туристів інформаційний буклет.
- Група здійснить он-лайн опитування батьків, дідусів і бабусь, з’ясовуючи, які визначні місця і людей, цікавих для гостей міста, вони можуть назвати. Узагальнить результати опитування ї створить список найбільш популярних, на думку дорослих, туристичних об’єктів нашого міста. Порівняє результати з висновками проектних груп. Зробить висновки про те, що насправді може привабити гостей у Сумах.
Результати своїх досліджень учні представляють на підсумковому уроці з теми, де відбудеться обговорення проблеми проекту та з’ясування питання «Яким ти бачиш своє місто у майбутньому?» На обговорення запрошуються батьки учасників проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Тамара Гайдай
Фах, навчальний предмет
Учитель англійської мови
Навчальний заклад
Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27 м. Суми, Сумської області
Місто\село, район, область
Місто Суми,Сумської області
Контактні дані
gaydaytamara@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19.08. 2013-25. 08. 2013
Місце проведення тренінгу
Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27,м. Суми, Сумської області
Тренери
Ніколаєнко Світлана Петрівна Герасименко Наталія Вікторівна