Портфоліо Гаврилюка Леоніда Михайловича з теми "Теплота та енергозбереження"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Портфоліо Гаврилюка Леоніда з теми "Теплота та енергозбереження"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика

Навчальна тема

Фізика 8 клас Тема6. Теплові явища Теплота.Внутрішня енергія.Способи зміни внутрішньої енергії речовини.Температура.Одиниці вимірювання температури.Термометри.Способи передачі теплової енергії.Кількість теплоти.Одиниці кількості теплоти.Питома теплоємність речовини.Одиниці вимірюваня.Питома теплоємність речовини.Згоряння палива.Питома теплота згоряння палива.Одиниці питомої теплоти згоряння палива.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис

В школі почали використовувати енергозберігаючі технології, які повинні зменшити використання природнього газу для опалення приміщення в осінньо-зимовий період. Одним з способів збереження тепла є утеплення приміщень, зокрема заміна старих дерев'яних вікон на нові металопластикові.Учні повинні спостерігати за змінами температури у декількох приміщення з новими та старими вікнами, скласти та заповнити таблиці результатів.Провести розрахунки витрати палива на нагрівання кожного з приміщень та зробити висновки і рекомендації щодо зменшення витрат палива.

Повний План вивчення теми

[1] План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

В учнів починає формуватися система знань з основ природничих наук, необхідна для адекватного світосприймання та уявлення про сучасну природничо-наукову картину світу, вони опановують науковий стиль мислення, усвідомлюють способи діяльності і ціннісні орієнтації, які дають змогу зрозуміти наукові основи сучасного виробництва, техніки і технологій, безпечно жити у сучасному високотехнологічному суспільстві і цивілізовано взаємодіяти з природним середовищем. Вони відшукують інформацію в мережі Internet, підбирають різні форми для своєї діяльності. В учнів формуються уміння і навички добирати ілюстрації до наукового тексту, планувати свою діяльність, співпрацювати в групі. Формулювати гіпотези і планувати дослідження на перевірку цих гіпотез, порівнювати результати досліджень Під час презентування результатів досліджень учні будуть вчитися стисло і точно формулювати свою думку, подавати результати досліджень у привабливій і цікавій формі, посилатися на використані джерела При створенні Веб-сторінки в учнів формуються дизайнерські уміння, вони вчаться комп’ютерній термінології.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

1. До початку проекту проводиться а) діагностика навчальних потреб учнів б) рівня їх фактичних знань учнів з теми

2. Під час проведення проекту проводиться: a) анкетування для групування учнів та розподілення ролей, б) відслідковування ходу виконання роботи, в) контроль за дотриманням вимог до блогу

3. По завершенню проекту проводиться: а) Визначення самоспрямованості навчання б) Взаємооцінювання командною роботою Форма оцінювання командної роботи

В результаті оцінювання побудували діаграму

Також оцінювання проводиться за допомогою фасилітації

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед проведенням проекту вчитель повинен поспілкуватисяі з батьками учнів та взяти в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в інтернеті, а також дозвіл на використання інтернет матеріалів На початку учні отримують завдання від учителя у формі учительського буклету та учительської презентації, обговорюють хід проекту. Проходять анкетування за допомогою Опитувальника Для його виконання вони об’єднуються в 2 групи. Кожна група обговорює своє завдання , планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки. Далі вони досліджують матеріали в бібліотеках, друковані та електронні публікації. Проводять опитування, результати вчаться представляти та оформляти в Excel. Реалізація проекту:

1. Впродовж роботи над проектом проводити консультації. Визначити навчальні потреби учнів за допомогою таблиці "Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався"

2. За допомогою контрольного списку «Дослідження», учні оцінять рівень проведення дослідницької роботи.

3. За допомогою контрольного список [https://docs.google.com/file/d

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гаврилюк Леонід Михайлович

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики

фізика, інформатика

Навчальний заклад

Реваківський ЗНЗ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с.Реваківці

Кіцманського району

Чернівецької області

Контактні дані

Гаврилюк Л.М.

rznz@i.ua

64292

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11-15 червня 2012 року

Місце проведення тренінгу

ІППО Чернівецької області

Тренери

Кошурба Григорій Григорійович, Скрипська Ганна Володимирівна, Кадук Алла Миколаївна

Корисні посилання