Портфоліо Вінтоняк Л.М. з теми "Інтерактивні технології у навчанні та викладанні світової літератури"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук




Назва навчальної теми

Інтерактивні технології у навчанні та викладанні світової літератури

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

світова література, історія

Навчальна тема

Інтерактивні технології у навчанні та викладанні світової літератури

Вік учнів, клас

5-11 класи

Стислий опис

Мета впровадження теми в практику:набуття учнями досвіду самостійної пізнавальної діяльності.Стимулювання інтересу учнів до вивчення предмету,глибоке засвоєння програмового матеріалу,розвиток критичного мислення,формування незалежної точки зору,вміння працювати в групах,парах,прищеплення інтересу до літератури.

Повний план вивчення теми

[1]

Навчальні цілі

Висвітлювати результати діяльності на уроці учнів,а не вчителя. -Чітко відображати рівень навчальних досягнень,який очікується після уроку. -Досягнуті результати могли б вимірюватись.Наприклад,якщо після уроку учні уміють «пояснювати суть явища та наводити приклади подібних явищ». -Доягнуті результати мають бути очевидними для учнів і для самого вчителя,а також для інших вчителів та осіб,які відвідують урок,із огляду на те,досягнуті цілі,чи ні.

Опис оцінювання

Упродовж виконання проекту проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських робіт та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують публікації та вікі-статті, в залежності від того, який продукт вони будуть створювати. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки. Регулярно ведеться читання блогу дослідження. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи [2]в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів

Діяльність учнів в системі інтернет передбачає роботу з інтернет-бібліотеками,ілюстрування навчального матеріалу,обробку даних:дидактичні матеріали з екрану,використання відеоматеріалів;фрагментів художніх фільмів.Використання інтернет ресурсів дає можливість отримання інформації із різних джерел,аналіз інформації,поєднання традиційних джерел інформації із нетрадиційними. Вимоги до проектів: -добре знати текст,уміти орієнтуватися в ньому; -не проголошувати затертих стандартів; -не боятися цитувати на підтвердження сказаного; -не забувати робити висновки,обов»язково висловлювати своє ставлення до героя,вчинку,події; -намагатися виділити головне,не втомлювати читача зайвими деталями; -не забувати ,що кожне слово у творі несе змістове навантаження.

Організація вчителем роботи над проектом: -ознайомити із критеріями оцінювання; -перегляд з учнями подібного матеріалу,рекомендації до подальшої роботи; -організація самостійної роботи з учнями; -обговорення з учнями майбутньої форми подання результатів проекту; -організація виставки кращих робіт. Проектна технологія дає можливість застосовувати розмаїття інтерактивних вправ.Мета творчих проектів-формування інтелектуальності,розвивати логічне мислення,навички самостійного планування,стимулювання рішучості.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вінтоняк Людмила Михайлівна

Фах, навчальний предмет

вчитель світової літератури

Навчальний заклад

Городенківська ЗОШ 1-3 ст.№1

Місто\село, район, область

м.Городенка,Городенківський район,Івано-Франківська

Контактні дані

tetjanka1305@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

5.06-15.06.2012

Місце провведення тренінгу

Городенківська ЗОШ 1-3 ст.№1

Тренери

Смеречанська Оксана Іванівна